DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
 #216368  autor: Irek
 27 sie 2007, 18:55
Okazało się, że niejaki George Hortz złamał iPhona w prostszy sposób. Nowy sposób nie wymaga ingerencji w kartę sim czyli nie potrzeba jej modyfikować. Ów Pan podjął udaną próbę, którą zresztą opisał na swoim blogu. Składa się ona z dziesięciu etapów. Cała operacja polegała na wlutowaniu do urządzenia przełącznika co pozwoliło mu na modyfikację firmware'u za pomoca dostępnego w internecie oprogramowania.

"And one more thing..."

 #216373  autor: mol
 27 sie 2007, 19:03
Ehh ludzi mnie czasem zadziwiają, że potrafią taki sposób wymyślić :D

 #216392  autor: elrond
 27 sie 2007, 20:03
Mnie już męczy ta cała akcja z iPhone, jakbym mieszkał za Pacyfikiem i miał dookoła siebie reklamy i całą tą "masę" zwiazaną z "nowym dzieckiem iPhone" (a to najlepszy tekst :mrgreen: ) to bym chyba nie wytrzymał. Ile mozna? BTW, jeszcze troche i okaże sie że iPhona da sie odblokowac kodem jak stare nokie :wink:

 #216393  autor: Irek
 27 sie 2007, 20:07
elrond, a co masz przeciw informacji. Niedługo iPhone wejdzie także do Polski i zobaczymy. Wtedy miejmy nadzieję dzieki staraniom odpowiednich osób nie będzie go trzeba kupować w abo i podpisywać umowy. Wielu zapewne będzie na tym zależało. A tak jak nie będzie możliwości zdjęcia locka to dz.

"And one more thing..."

 #216396  autor: elrond
 27 sie 2007, 20:20
IreQ, spoko, nie mam nic przeciw informacji. Po prostu zawiodłem się troche. Po pierwsze specyfikacjami, po drugie - ceną. Wiadomo, to drugie było jeszcze do przewidzenia, ale pod względem mozliwosci amerykańska wersja jest taka raczej średnia. Miejmy nadzieje, że w europejskich będzie lepiej.

Co do simlocka - dobrze że udało się go obejść. Jednak przy tych cenach wątpię żeby w Polsce było wielkie zainteresowanie iPhonem. W abonamentach pewnie bedzie troche doższy niż w USA - wciaż naturalna kolej rzeczy.

 #216576  autor: Dragon
 28 sie 2007, 13:41
szkoda tylko ze przy lamaniu zabezpieczen w iPhonie nadal trzeba modyfikowac hardware, mam nadzieje ze za jakis czas beda programy pozwalajace na latwe zlamanie zabezpieczen