DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #908950  autor: szyman12
 02 lut 2017, 18:56
Cześć

Chciałbym odesłać laptopa do sklepu na podstawie prawa do zwrotu w ciągu 14 dni. Przyznam się szczerze, że mało wysyłałem paczek, a w ogóle elektroniki. I chodzi mi o to, że widzę w cenniku pocztowym sporo opcji, jak ubezpieczenie, ostrożnie, itp. Czy wystarczy, że wybiorę tylko dodatkowo tylko ubezpieczenie (bo kosztuje 1 zł, a już np. "ostrożnie" prawie 8 zł) i będzie dobrze?
Sklep nie określił, jak mam zwrócić tylko ma być zwrócone.
 #909002  autor: Remington
 02 lut 2017, 22:35
Jak dobrze zapakowany, to ostrożnie niepotrzebne. Ubezpieczenie obowiązkowo, bo na poczcie kradną na potęgę. Jeśli poczta, to proponuję: paczka z zadeklarowaną wartością (dopłata to bodajże 1 zł za każde 50 zł wartości), one praktycznie nie giną.

Zobacz jeszcze, czy jakiś kurier taniej nie wyniesie. Jest dużo punktów DHL, DPD i GLS, wysyłka to ok. 20-30 zł.

Jeśli chodzi o 14 dni, to nie zwrot musi być w ciągu 14 dni, a wystarczy złożenie oświadczenia, że zwrócisz. Taka zawiłość tych przepisów ;)
 #909034  autor: Xy
 03 lut 2017, 08:23
Kurierem niekoniecznie musi być taniej i bezpieczniej. Ostatnio wysyłałem wielką pakę (w sumie dwa pudła owinięte folią stretchową) z dwoma reflektorami z samochodu na drugi koniec Polski (LU > GD). Wziąłem najtańszą opcję za bodajże ~35 zł. bez ubezpieczenia i deklarowanej wartości przesyłki.
Paczka doszła na trzeci dzień, a na drugi dzień po weekendzie na konto wpadły pieniążki za reflektory. Tak więc Poczta Polska nie jest taka zła.
Niemniej jednak jeżeli mówimy o wysyłce laptopa to bardzo warto wziąć:
- ubezpieczenie
- zadeklarowaną wartość
- opcję "ostrożnie"
Oczywiście komputer w paczce należy owinąć w folię bąbelkową, gazety, styropian aby zminimalizować skutki upadków czy innego ryzyka.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71