DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #904955  autor: Xy
 12 sty 2017, 19:56
Hej,
Szukam jakiejś strony do czerpania wiedzy o bieżących wydarzeniach. Mile widziane działy pogodowy, regionalny, moto, ciekawostki, kultura (filmy, teatr, muzyka) sport (im więcej motorsportu i im mniej piłki kopanej tym lepiej), wiadomości np. naukowe...
Znacie jakiś taki portal, który można ustawić jako stronę startową? Odpadają takie wynalazki jak:

Interia. Denerwuje tytułami artykułów w stylu "TO co zrobiła było niezwykłe", "Używaj TEGO, a zobaczysz co się stanie", "Dzięki TEMU samochód dostanie drugie życie". Trochę jak dla debili :-) Dział "Sport" to na Interii głównie piłka kopana, czego nie lubię i bardzo trudno dokopać się do sportów moto (chociażby po łebkach coś...). Działy moto i lokalny zostawiają dużo do życzenia.

Wirtualna Polska. Bez AdBlocka z wp.pl nie da się korzystać. Odpalając Wirtualną w trybie prywatnym zostałem brutalnie zgwałcony wyskakującymi okienkami, migającymi reklamami, feerią kolorów z ogłoszeniami na uj wie co. Reklamy, ogłoszenia... A treść gdzieś ukryta. Bez Adblocka strona jakoś wygląda ale długo się ładuje. Poziom artykułów także niezbyt wysoki...

Onet. Jak wyżej. Tyle, że tu jest masa wideo, a ja wolałbym samodzielne czytanie...


No i oczywiście broń Boże przed śmieciem typu centrala internetu, dziennik narodowy, natemat, pikio i inne śmieszne pseudostronki.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #904964  autor: Remington
 12 sty 2017, 20:40
Kiedyś poleciłbym Gazeta.pl, ale odkąd od paru lat non stop jest mieszkanka Smoleńsk+PiS+kościół, a reszta jest tylko do tego dodatkiem, zrezygnowałem. Sam więc ciekaw jestem propozycji jakie się tutaj pojawią.
 #904972  autor: Xy
 12 sty 2017, 20:59
Staram się nie interesować polityką i w radyjku jak tylko nadejdzie wzmianka o rozmowach na tematy polityczne natychmiast zmieniam stację (tak jak z reklamami). Jednak także mam serdecznie powyżej kokardy całego PiS, wybitnie stronniczej i pisowskiej TVP (PO złe, radykalna opozycja, eh...), gloryfikowania wszechobecnego populizmu i popierania takowych ludzi głoszących łatwe, proste hasełka nie do spełnienia.
Wszedłem dziś na gazeta.pl i równie szybko z niej wyszedłem :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #907233  autor: Xy
 25 sty 2017, 21:11
jingles4 pisze:Ja korzystam z onetu
Umiesz czytać ze zrozumieniem?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #907862  autor: Xy
 28 sty 2017, 15:47
Nikt już nic nie poleci ciekawego? :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #907922  autor: Xy
 28 sty 2017, 20:09
Bardziej chodziło mi o stronę z wiadomościami dnia codziennego. Ale to, co zapodałeś jest bardzo fajne, dzięki :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #907973  autor: znawca
 28 sty 2017, 22:11
Sam mam podobny problem i liczyłem, że ktoś tu poda rozwiązanie, ale jestem zawiedziony...

Na Onet się obraziłem, odkąd na wykładzie załączył mi się filmik z dźwiękiem i strona się zawiesiła przy próbie jego wyciszenia... WP to samo, syf przeładowany reklamami. Próbowałem z TVN24, ale tam też głównie wideo i to niewiele warte - w ogóle chce człowiek poczytać, a wszędzie same filmiki

O natemat i niezależnej można powiedzieć wiele złych rzeczy, ale strony akurat mają najlepsze i pozostali mogliby się od nich uczyć (szybko się ładują, fajny layout etc)

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #908261  autor: Xy
 30 sty 2017, 09:21
znawca pisze:Sam mam podobny problem i liczyłem, że ktoś tu poda rozwiązanie, ale jestem zawiedziony...
Przez bodajże 15 lat miałem ustawioną na startową wp.pl. Później kilka lat przerwa i teraz mam interię na start mimo, że musisz TO zobaczyć i dzięki TEMU coś się stanie :-P
Na Onet się obraziłem, odkąd na wykładzie załączył mi się filmik z dźwiękiem i strona się zawiesiła przy próbie jego wyciszenia... WP to samo, syf przeładowany reklamami. Próbowałem z TVN24, ale tam też głównie wideo i to niewiele warte - w ogóle chce człowiek poczytać, a wszędzie same filmiki
No to mamy dokładnie taki sam punkt widzenia. Drażni mnie ogromna ilość reklam, filmiki i generalnie treść jak i jej forma dostosowane do czytelnika o IQ dżdżownicy.
znawca pisze:O natemat i niezależnej można powiedzieć wiele złych rzeczy, ale strony akurat mają najlepsze i pozostali mogliby się od nich uczyć (szybko się ładują, fajny layout etc)
Czas ładowania to dla mnie nie problem. Jeśli strona jest wartościowa to mogę przymknąć oko na powolne otwieranie się strony. Niemniej jednak szukam czegoś obiektywnego. W telewizji wiadomości to z TVN(24) i jak najdalej od TVP. Tyle, że chciałbym też coś do poczytania w internecie.
Odnoszę wrażenie, że dość dawno temu portale jak wp, interia czy podobne stały na dużo wyższym poziomie. Teraz wybitnie obniżyły loty.
Zaś strony typu niezależna, natemat i pochodne nie trafiają do mnie. Osobiście umieszczam je w tym samym pudełku co pikio, dzienniknarodowy i podobne...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #908666  autor: znawca
 01 lut 2017, 10:49
Xy pisze: Zaś strony typu niezależna, natemat i pochodne nie trafiają do mnie. Osobiście umieszczam je w tym samym pudełku co pikio, dzienniknarodowy i podobne...
Zgadzam się, mi chodziło o to że technicznie są najlepiej zrobione.
Eriszkigal pisze: http://www.polsatnews.pl/
Nie pomyślałem o tym. Sprawdzę. Dam szansę.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!