DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #904863  autor: Marciak
 12 sty 2017, 12:53
Kończy mi się mały zus,a przy normalnym zusie przestanie mi się opłacać prowadzenie działalności.Szukam kogoś kto pomoże mi w zmniejszeniu zusu.Słyszałem też o rejestracji firmy w Anglii, w internecie jest sporo takich firm które oferują optymalizacja kosztów ale jakoś nie jestem do nich przekonany.
 #905062  autor: HarryM
 13 sty 2017, 15:33
spróbuj w KRUS jeśli masz ziemię na siebie, jeśli chcesz płacić zus to rejestracja w Anglii przebiega szybko tylko problemem jest to że kiedyś kiedyś ZUS może się tego czepić i wtedy zwrócić będziesz musiał ZUS x miesiące które nie płaciłeś a działalność funkcjonowała w Polsce.
 #906241  autor: Optek
 20 sty 2017, 11:15
Nie wiem czy opłaci Ci się przeniesienie firmy do Anglii dla samego zusu. Moze sama perspektywa nie wygląda źle ale koszta przeniesienia firmy są spore. Dużo jest z tym grzebania się oraz jak CIe wykryją to mogą Ci narzucić podwójne opodatkowanie.
Lepiej poczytaj sobie o możliwości założenia spólki. Koszta spadają wtedy do 6 stowek miesięcznie:
http://www.telepolis.pl/
Czyli całkiem znośnie.