DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #898480  autor: Mel
 03 gru 2016, 08:42
Tak, jestem zdesperowana.

Czy ktoś mi może napisać ile traci się mb/gb na, powiedzmy 2-3godzinne gonienie za pokemonami? Sprawa bardzo poważna dla bardzo nieletniego (tak, tak, sprawa życia i śmierci) i cholernie ważna dla mnie (to ja będę płacić za roaming).
 #898481  autor: slawekt
 03 gru 2016, 08:57
Mel pisze:Sprawa bardzo poważna dla bardzo nieletniego (tak, tak, sprawa życia i śmierci) i cholernie ważna dla mnie (to ja będę płacić za roaming).
Ponieważ jesteś już od dawna na forum to zapewne wiesz, że w zasadzie w każdej sieci są pakiety znacząco obniżające koszty połączenia internetowego w roamingu. Przy normalnej taryfikacji rachunek będzie duży :-(
Wracając do Pokemon Go. Wiele zależy od intensywności gry, jak również od używania trybu AR (zalecany wyłączony). Co do internetu to wbrew pozorom traci się stosunkowo niewiele. Twoje 3 godziny to średnio 25 Mb (z zastrzeżeniem powyżej). Jak nie będziesz się dużo przemieszczać podczas gry (pociągi, samochód), to w celu oszczędzania danych warto w Google Maps pobrać obszar w którym będziecie grać (miasto?) do pamięci smartfona. Zapisane w ten sposób mapy oszczędzą zużycie transferu przez grę.
Instrukcja pobrania map Google: https://support.google.com/maps/answer/ ... roid&hl=pl
 #898558  autor: Vieslav
 03 gru 2016, 22:30
slawekt pisze:w celu oszczędzania danych warto w Google Maps pobrać obszar w którym będziecie grać (miasto?) do pamięci smartfona. Zapisane w ten sposób mapy oszczędzą zużycie transferu przez grę.
Nieprawda. Gra pobiera swoje mapy, nie korzysta z googlowskich.
Niestety nie powiem ci dokładnie, ile zużywa gra, ponieważ zawsze mam włączone radio internetowe gdy wychodzę z domu. 40 minut grania i słuchania Spotify w najwyższej jakości pożera mi ~250MB, choć na billingu widzę też pozycje po 500 i 900MB, ale jak już wspomniałem, zawsze mam włączone Spotify.
 #898572  autor: Mel
 04 gru 2016, 08:06
Dziękuję za odpowiedzi.

Obecnie mamy 30gb na miesiąc w nju więc nie kontroluję tego, ponieważ zwyczajnie nie muszę. Wygląda jednak na to, że może mi zabrać 25mb jak i 500mb. No nic. Trzeba będzie poszukać jakiegoś licznika i to sprawdzić.

Szukałam ofert roamingowych naszych operatorów i wygląda to tak (wirtualnych już mi się nie chciało szukać):

T-mobile - 3 dni, 200 mb, 29,90 zł (UE i międzynarodowa strefa T-Mobile)

Plus - 30 dni, 1gb, 39,00 zł (w krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii, Lichtenstein, Islandii, Turcji, a także w sieci operatorów AT&T USA i T-mobile USA)

Play - 14 dni, 500 mb, 69 zł (Unia Europejskiej oraz w Norwegia, Islandia i Lichtenstein)

Orange - 7 dni, 1gb, 84,99 zł (Kraje Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy; Kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Islandia, Liechtenstein, Norwegia; Terytoria zależne: Gibraltar, Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika, Reunion)

Nju - 14 dni, 500 mb, 30 zł (jak w Orange)

Wygląda na to, że najbardziej korzystnie ma Plus.