DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #887794  autor: misiek303
 18 wrz 2016, 11:23
Tak mnie właśnie natchnęło podczas konsumpcji odgrzewanego z wczorajszego obiadu makaronu, że wypadałoby urozmaicić swoje posiłki i zacząć jeść po ludzku... :)

...tylko, że zwykle jak nachodzi mnie chęć na naukę to zabieram się za coś zbyt skomplikowanego i niesprawdzonego, więc szybko się zniechęcam :P

może ktoś coś podpowie
 #888160  autor: paker
 21 wrz 2016, 07:24
Mieszkam razem z dziewczyną i to ona zwykle gotuje.Zdarza nam się jednak raz na jakiś czas przygotować coś wspólnie. Wczoraj piekliśmy ziemniaki ze szpinakiem i serem feta:
https://www.przepisy.pl/przepis/pieczon ... serem-feta - według tego przepisu.Mieliśmy ochotę na coś wege. Danie smaczne, niedrogie bo szpinak i ziemniaki to grosze. Pomimo tego,ze nie ma w nim mięsa to naprawdę można się tym najeść (nie dojedliśmy i spora porcja została na kolację).
Obrazek

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
 #888168  autor: Sig
 21 wrz 2016, 09:11
No i oczywiście bez informacji o cenie... Zakładam, że ma być tanio - ziemniaki, ryż, soczewica zielona/czerwona. Do tego pierś z kurczaka gotowana/smażona - banalna do zrobienia, jak smażysz, to tylko posypać/natrzeć pieprzem/papryką i odrobiną soli. Jak chce ci się bawić - panierka i masz "schabowy" (pierś na pół przecinasz i rozbijasz), jak nie, to po prostu kroisz w paski i smażysz 5 minut z jednej i jakieś 3 z drugiej strony. Zmieniasz z rybą - mrożone filety z mintaja, morszczuka, czy jak cię stać dorsza (znów, nie podałeś cen...). Rybę możesz gotować, smażyć, albo piec - co kto lubi. Jak pierś za droga - inne części z kurczaka są tańsze. Możesz gotować np. udka i mieć podstawę rosołu, jeżeli masz gdzie trzymać garnek w lodówce.

Jak chcesz iść na totalną łatwiznę - bazuj na gotowych sosach. Raczej nie słoikowych, a tych w proszku. Kupujesz 500g mięsa mielonego (nie garmażeryjnego) najlepiej wołowego>wieprzowo-wołowego>wieprzwowego z łopatki>wieprzowego z szynki w takiej kolejności. Bierzesz na oko pół tego, smażysz i dodajesz rozpuszczony wczesniej w wodzie sos, np. Fix do Potraw Chińskich Knorra. Gotujesz trochę razem z mięsem na patelni - ile uważasz, jak dodałeś za dużo wody, to ją odparowujesz tym sposobem itd. Przelewasz na talerz z ryżem, albo makaroenm spaghetti - to już zależy od preferencji i danego sosu. Sos można oczywiście doprawiać, dorzucić popmidor, czy pparykę -robisz to na co cię stać i na co masz pomysł. Oczywiście, ta opcja jest mniej zdrowa niż wcześniejsza.

No i standardy w postaci jajecznicy, jakiejś pasty jajecznej do chleba jak chce ci się bawić itd. W Internecie znajdziesz masę porad i filmów jak co przyrządzić.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #888465  autor: AmamDetre
 23 wrz 2016, 11:53
Pizza chlebowa: 4-5 kromek chleba (w zależności od rozmiaru patelni) namaczamy w roztrzepanym z przyprawami jajku. Polecam podlaską przyprawę do pizzy. Rozgrzewamy olej (około 4-5 łyzek) i wrzucamy kromki tak, aby dotykały się. Podsmażamy chwilę, odwracamy, układamy dodatki: ser, kiełbaska (albo poarówki), papryka, pieczarki- co kto lubi. Przykrywamy przykrywką i dusimy przez jakieś 5-7 minut. Taką pizzą 2 osoby spokojnie się najadają.

Wersja bardzo prosta: po prostu namaczany chleb w jajku, smażymy i zjadamy z dodatkami.

Makaron z białym serem i śmietaną.

Wersja ultra student: makaron zmażony.
Skłądniki:
-4 zupki chińskie vifon- 1 ostra, 1 średnio ostra, 2 łagodne
-kiełbasa
-2 jajka.

Makaron łamiemy i wrzucamy do garn/miski. zalewamy wrzątkiem (około 2 szklanek) i wsypujemy przyprawy. Odstawiamy do nasączenia. Nasączone wrzucamy na patelnie, podsmażamy. Dodajemy na patelnie kiełbasę i na koniec 2 jajka. Podajemy z ketchupem. :D
 #888483  autor: KR2615
 23 wrz 2016, 15:01
Aż z nostalgią przypominają mi się czasy studenckie kiedy chodziliśmy z kumpla po 20 do tych samoobsługowych nakładalni typu Expres Marche albo Olimp bo było wszystko za pół ceny... Człowiek się tak cieszył, że brał do domu. Oczywiście samo mięso. Ale to była cebulandia...
 #894291  autor: Marciak
 04 lis 2016, 08:45
No to ja również coś dorzucę od siebie:
https://www.przepisy.pl/przepis/botwinka

Prosta i smaczna zupka na buraczkach.Wcześniej przygotowywanie zup wydawało mi sie bardzo skomplikowane.Obecnie jednak sądzę,ze jest całkiem proste. Po prostu trzeba sprobować. Zupę robie najczęściej na kilka dni.Dzięki temu mam jedzenie. Mieszkam w tym momencie sam i naprawdę nie mam ochoty na codzienne gotowanie.