DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #886865  autor: SzalonyMjut
 11 wrz 2016, 13:19
ManiacGSM pisze:
Remington pisze: Są rzeczy względne. Korzystając jednocześnie z obu systemów, bardziej mi się podobają kontrolki używane w iOS, animacje, działanie silnika przeglądarki (typu przewijanie, powiększanie, pomniejszanie, zaznaczanie itd.). Android ma fajne wg mnie tylko dwie rzeczy - dopracowane klawiatury typu swype, a także NFC do płacenia.

Co do ceny... Polska ich nie interesuje, iPhone w tej cenie doskonale się sprzedaje w krajach bogatych, a w biednej Polsce mniej kosztować przecież nie może.

Hej Remington, a próbowałeś swiftkey? Ja się uzależniłem od tej klawiatury.

A co do ceny w naszym kraju , to niestety jest jak mówisz. Oni mają na nas wy*****ne.
Z resztą nie tylko Apple.
Napisz mi proszę - jak wyobrażasz sobie koszt iP jeżeli apple nie miałby 'wy****ne' na nasz kraj? Że mielibyśmy telefon taniej?
Zdrowy rozsądek podpowiada mi że wtedy obywatele bogatych państw zaopatrywaliby się u nas.
 #886954  autor: ManiacGSM
 11 wrz 2016, 22:12
Ogólnie to nie wyobrażam sobie. Generalnie bardziej chodziło mi o to ,że jesteśmy zaściankiem europy, jeżeli chodzi o sprawy gwarancyjne i obsługę klienta.

A co do ceny to dymają nas panowie z Wiejskiej w Warszawie, to ''dzięki'' nim zarabiamy tyle ile zarabiamy ,czyli dwa-trzy razy mniej niż powinniśmy. Dlatego niestety nie każdego stać na taki sprzęt.

Dodam ,że to nie jest w żaden sposób hejt w stronę firmy Apple. Nie mam nic do nich. I gdyby nie większe wydatki jakie już mam w domu to myślę ,że przy współpracy z jakimkolwiek operatorem brałbym w abonament , nie zważając na komentarze czy jest to opłacalne czy też nie.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #886960  autor: solidburn
 11 wrz 2016, 23:37
ManiacGSM pisze: A co do ceny to dymają nas panowie z Wiejskiej w Warszawie, to ''dzięki'' nim zarabiamy tyle ile zarabiamy ,czyli dwa-trzy razy mniej niż powinniśmy.
Do kogo porównujesz PL chyba nie do krajów zachodu ? jak my sie cofaliśmy przez 50 lat to oni wręcz przeciwnie , wiec jak mamy nadrobić "~100 letnia" przepaść w 25 lat ? a zachód nadal sie jakoś rozwija i nie chce czekać na nas

Jak sie masz już porównywać to masz masę krajów starego demoludu od Adriatyku do Bałtyku
i na ich tle wypadamy jak dla mnie bdb a trochę ich już w życiu zjeździłem i w PL mi najlepiej

Proponuje poszukać na Kamerunskim forum telko podobnego tematu dlaczego iphone ma kosmiczna cenę, tylko tam średnie zarobki to 200zl /miesiąc ciekawe kto u nich jest winny ;)
 #886969  autor: adiq1033
 12 wrz 2016, 02:22
Miałem modele 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5C. W tych okresach Apple na swoim iPhone oferował szybki i stabilny system operacyjny. To też związane jest z jego ceną, a cena jest wysoka, bo użytkownicy ufają marce. Poza tym telefon jest dosyć specyficzny, dla niektórych wyznacza on "status społeczny" - dla mnie to głupota, ale każdy ma własny punkt widzenia. Zaletą jest niewątpliwie ciągłe wsparcie i aktualizacje. Model iPhone 4S wydany w 2011 pomimo upływu lat wciaż ma zapewniane uaktualnienia systemu, który telefon z Android może sie tym pochwalić? Telefony Apple mają także swój unikatowy wygląd, który jest kopiowany przez innych producentów.
 #886979  autor: slawekt
 12 wrz 2016, 08:49
pakierhakierxd2 pisze:Tylko że podobno 4s po aktualizacjach nie działa tak szybko jak kiedyś ;)
Dlatego trzeba w porę zatrzymać się w tym szaleństwie (czytaj: aktualizacjach) :-) Ja zatrzymałem się na 8.1.3 i już koniec, mimo że ekipa z Cupertino oferuje mi upgrade do iOS 9. Ale wolę nie zamulać dokumentnie "staruszka" :-)
 #886983  autor: Remington
 12 wrz 2016, 09:41
ManiacGSM pisze:Hej Remington, a próbowałeś swiftkey? Ja się uzależniłem od tej klawiatury.

A co do ceny w naszym kraju , to niestety jest jak mówisz. Oni mają na nas wy*****ne.
Z resztą nie tylko Apple.
Korzystam ze Swype. Niestety, wiele aplikacji ma problemy ze współpracą z niestandardowymi klawiaturami (co jest winą producentów tych aplikacji, którzy się nie przykładają - z drugiej strony nie przykładają się, bo mało kto na iOS korzysta z dodatkowych klawiatur, to wciąż novum) i sam Swype niezbyt chętnie rozwija swój produkt. Ostatnio wróciłem do standardowej klawiatury.

Co do cen, nie mogą być u nas niższe, bo by od razu zaczął się handel i wywożenie ich za Zachód. Tak było zresztą jak rubel taniał, iPhony rozchodziły się tam jak świeże bułeczki i były wysyłane na Zachów dla odsprzedaży.
 #886992  autor: maniek0071
 12 wrz 2016, 10:33
Nie rozumiem w czym problem przecież jak by były za drogie to by się nie sprzedawały. Nie uważam też żeby ceny iP7 były mocno wyższe niż S7 S7E czy NOTE7. S6EDGE PLUS 64GB w momencie premiery kosztował 3999zł - ciekawe ile kosztowałaby wersja 256GB jakby Samsung wyprodukował.

Sony też próbował ale mu się nie udało a ile liczył za Z5 Premium ? Też ok 4000zł.