DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #882241  autor: eryk_tr
 11 sie 2016, 09:25
W pracy mamy serwer który wykorzystywany jest do hostowania plików oraz do aplikacji webowych. Czasami pojawiają się problemy związane z jego funkcjonowaniem, zaspamowaniem bądź po prostu błędami. Do tej pory sam to wszystko robiłem, ale już nie ogarniam. Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem? Dedyk? Ale dedykami chyba też trzeba zarządzać we własnym zakresie?
 #882307  autor: Optek
 11 sie 2016, 14:52
Oczywiście,ze tak. Komputery nie zrobia za Ciebie wszystkiego a jeśli serwer będzie niedopilnowany to musisz sie liczyć z tym,ze jest ryzyko włamania. Przekonała się o tym juz jedna z większych polskich firm, ktora pozostawila serwer bez opieki administratora na kilka dni. Te kilka dni wystarczyło aby zniszczyć lata pracy nietórych osób. Skoro nie masz na to czasu to czy nie zastanawiałeś się nad zatrudnieniem kogoś? Ewentualnie skorzystaniem z firmy, która się tym zajmuje?

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #882378  autor: eryk_tr
 12 sie 2016, 08:07
Etat odpada ze względu na specyfikę tej pracy. Poza tym etat, może jest i dobrym ale drogim rozwiązaniem. Te wszystkie sprawy kadrowe, po prostu nie będę tego nadzorował.
Bardziej zależałoby mi na współpracy na zasadzie umowa i faktury vat. A więc B2B. Czyli ta ostatnia opcja.
 #882381  autor: Hubert20
 12 sie 2016, 08:47
Najprostszy rozwiązaniem i tańszym niż etatowa praca administratora. Jest zlecenie takiej usługi firmie specjalizującej się w opiece administracyjnej.
Rozglądałeś się za takimi możliwościami?
 #882826  autor: Optek
 16 sie 2016, 06:58
eryk_tr pisze:Etat odpada ze względu na specyfikę tej pracy. Poza tym etat, może jest i dobrym ale drogim rozwiązaniem. Te wszystkie sprawy kadrowe, po prostu nie będę tego nadzorował.
Bardziej zależałoby mi na współpracy na zasadzie umowa i faktury vat. A więc B2B. Czyli ta ostatnia opcja.
Pytaj jeszcze tutaj https://administrator-serwera.pl/
Pamiętam, że jakiś czas temu poratowali moich znajomych gdy im się serwer wysypał ze stronami klientów. Przez zbyt dużą ilość spamu. Po prostu "przytkał" im się. Ale nie wiem ile to ich kosztowało.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #882948  autor: eryk_tr
 17 sie 2016, 07:30
Optek pisze:
Pytaj jeszcze tutaj https://administrator-serwera.pl/
Pamiętam, że jakiś czas temu poratowali moich znajomych gdy im się serwer wysypał ze stronami klientów. Przez zbyt dużą ilość spamu. Po prostu "przytkał" im się. Ale nie wiem ile to ich kosztowało.
O spoko, przed chwilą wszedłem na ten wątek - napisałem już maila. Czy do tego typu czynności z reguły podpisuje się jakieś klauzule poufności, czy w ewentualnych sporach stosuje się kodeks cywilny?
 #883299  autor: Optek
 19 sie 2016, 10:45
Pewnie,ze tak. Wszystko jest do uzgodnienia. Poza tym żadna porządna firma zajmująca się administowaniem serwera nie zdradzi danych klienta.Groża za to zresztą sankcje prawne.
O wiele gorzej będzie dla CIebie jeśli zostawisz sam serwer bez opieki na pastwę losu. Może byc to nawet kilka dni i w tym czasie ktoś moze się tam włamać.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.