DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

 #681286  autor: wook
 09 gru 2013, 15:11
A dla wielbicieli Windows jest i-mate Windows 8, smartphone ze zwykłym komputerowym Windowsem

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #681299  autor: ja.michal
 09 gru 2013, 16:35
Bardzo ciekawe rozwiązanie. Cenę na razie pomijam.
Ciekawe jak wygląda dzwonienie, SMSowanie i MMSowanie na tym sprzęcie.

 #681312  autor: Morvius
 09 gru 2013, 17:44
kaczmarek pisze:Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby smartfony mogły zastąpić PC.
zanim się obejrzymy to z tą prędkością hologram zastąpi wszystko. nie ma się co dochodzić o to czy konsola czy telefon i tak za jakiś czas znając ten zawrotny pęd ewolucji technicznej, będziemy spoglądać na smartphona jak na dziadka nokię 3310 leżącą w szafie.

Klasyczny obserwator wątku.

 #681329  autor: goral2099
 09 gru 2013, 18:15
A po co jakieś docki? Dźwięk, Mysz i klawiatura przez bluetooth, obraz do monitora/tv też można bezprzewodowo przesłać (HDMI). Ewentualnie wbudowany w telefon projektor i klawiatura rzucana na podłoże (takie wynalazki już są, tylko nikt tego jeszcze w jednej obudowie nie umieścił). :)
Myślę że takie rozwiązanie w najbliższym czasie nie zastąpią tradycyjnego komputera czy konsoli ze względu na swoje ułomności - wydajność i czas pracy na baterii. No chyba że rozwiną się pomysły na wykorzystanie mocy obliczeniowej w chmurze (czy to do pracy, czy gry), bo wtedy potrzebne jest tylko szybkie i stabilne łącze internetowe, a rola terminala ogranicza się tylko do zbierania, wysyłania, odbierania i wyświetlania danych.

 #681632  autor: wook
 10 gru 2013, 19:22
Dock właśnie po to by baterii nie zażywać w czasie pracy w trybie desktop

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #681633  autor: user_delete34
 10 gru 2013, 19:26
I by całość była jakkolwiek spójna. Chyba, że ktoś lubi mieć 10 bezprzewodowych urządzeń zajmujących tyle samo miejsca co taki np netbook, ale dużo trudniejszych do schowania, bo latają na wszystkie strony.

 #681642  autor: Morvius
 10 gru 2013, 19:52
wook pisze:Dock właśnie po to by baterii nie zażywać w czasie pracy w trybie desktop
chyba że ktoś mądry wymyśli sposób na podłączenie kabla sieciowo do gniazdka elektrycznego, do użytkowania takiego a baterię na ten czas się ładuje i wyłącza z exploatacji ;)

Klasyczny obserwator wątku.

 #681704  autor: goral2099
 10 gru 2013, 21:25
No może i ma to jakieś swoje zalety, ale głównie chodzi mi o to, że nie trzeba dodatkowych gratów do obecnie używanego sprzętu - takie zastosowanie telefonu już jest możliwe. Telefon leży sobie gdzieś podłączony do ładowarki i z peryferiami łączy się bezprzewodowo. :)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2013, 22:09 przez goral2099, łącznie zmieniany 1 raz.

 #681713  autor: user_delete34
 10 gru 2013, 21:42
A każde peryferium też trzeba często łączyć do ładowarki lub ma takie rozmiary, że nie jest specjalnie mobilne w stosunku do odpowiednika tego zestawu tylko w formie pojedynczego urządzenia.
goral2099 pisze:klawiatura rzucana na podłoże
Mało tego, że niemal wszystko obsługiwane dotykiem jest niewygodne w obsłudze (poza tabletem - ale to zabawka), to ta jedna klawiatura - już wybitnie. Albo "zauważy", że "wcisnąłeś" "klawisz", albo postukasz sobie dodatkowe wiele razy np w podłogę czy biurko. Istnieje, ale to nie jest sensowne rozwiązanie.

 #681721  autor: goral2099
 10 gru 2013, 22:14
No ale peryferia mobilne być nie muszą - w końcu chodzi o stacjonarne zastosowanie. Tv i zestaw grający przeważnie już stoją w mieszkaniu, trzeba tylko jednostki centralnej i połączyć to wszystko. Moim zdaniem najwygodniej bezprzewodowo.

No a że obecne konstrukcje nie są doskonałe... JESZCZE nie są. :)

 #681726  autor: Morvius
 10 gru 2013, 22:37
Markadiusz pisze:A każde peryferium też trzeba często łączyć do ładowarki lub ma takie rozmiary, że nie jest specjalnie mobilne w stosunku do odpowiednika tego zestawu tylko w formie pojedynczego urządzenia.
Tak? A ile razy w przeciągu pół roku wymieniałeś baterię w bezprzewodowej myszy w laptopie? Kompletna bzdura, baterie są wytrzymałe i przykładowo moja mysz do lapka trzyma już na jednej baterii ok 3-4 miesiące. Zapewne wy też to odczuwacie sami używając takiego sprzętu na co dzień.
goral2099 pisze:Moim zdaniem najwygodniej bezprzewodowo.
No a że obecne konstrukcje nie są doskonałe... JESZCZE nie są. :)
moim zdaniem to kwestia czasu i bardzo prostego połączenia złącza na kablu 10cm z końcówką zakończoną mini USB połączoną z odbiornikiem w którym jest miejsce na przetwornicę złącza standard USB. Złącze mini USB ląduje w smarcie lub tablecie natomiast do przetwornika wpinane po kolei za pomącą standard USB odbiorniki czynności, takie jak mamy na co dzień wpinane od klawiatury czy też myszy do laptopa/PC :D nic prostszego, szkoda tylko że ja nie potrafię czegoś takiego złożyć, jak ktoś będzie potrafił to da znać ;) piszę się na testing 8)

Klasyczny obserwator wątku.

 #681729  autor: user_delete34
 10 gru 2013, 22:48
goral2099, aaa no czyli masz na myśli wyłącznie stacjonarne zastosowanie. Bo taka Motorola Atrix, gdyby to lepiej dopracować, idealnie sprawdziła by się Z DOCKIEM jako MOBILNY pełnoprawny komputer. No, prawie, bo to ma Androida na pokładzie, ale o zamysł mi chodzi.
Do zastosowań stacjonarnych to bezprzewodowe rozwiązania są już od dawna dostępne (poza Wireless HDMI).

[ Dodano: 2013-12-10, 22:55 ]
Morvius pisze:A ile razy w przeciągu pół roku wymieniałeś baterię w bezprzewodowej myszy w laptopie?
Od czegoś jest ten touchpad, nie? Nie mam myszy, poza spadkiem po poprzednim lapku. Gdyby już, używałbym czegoś jak klawiatura Logitecha combo z touchpadem - jedno połączenie po Bluetooth (dodam, że moduł w lapku też SAM się nie zasili i też żre energię). Nie mam pojęcia nt konkretnych urządzeń od Wireless HDMI, nie wiem, czy istnieją w ogóle takie zasilane z baterii (a wtedy przewód jest). Głośniki/słuchawki bezprzewodowe? Ładowanie min raz na tydzień - przy małym używaniu, chyba, że masz zestaw z jakąś dużą baterią (a wtedy robią się ciężkie).

 #681841  autor: Morvius
 11 gru 2013, 12:28
Markadiusz wszystko się da. Wymyślają krzywe wyświetlacze jeszcze większe dyski twarde i inne dziwne technologie to i z tym sobie poradzą na pewno :)

Klasyczny obserwator wątku.