DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #218316  autor: rave83
 03 wrz 2007, 10:46
Z różnych względów (chociaż głównie finansowych :) prawie zdecydowałem się na zakup telefonu na raty. Zależy mi na jakimś lepszym modelu. Zastanawiałem się nad SE 88i lub Samsungiem F300.

Co jest dla mnie istotne, to żeby to był jak najtańszy kredyt, co jest dość oczywiste, ale naczytałem się różnych opinii na temat rat 0% i różnych haczyków, pułapek... po prostu chciałbym uniknąć kłopotów. Czy macie jakieś doświadczenia z takimi zakupami?

 #218318  autor: JacekS
 03 wrz 2007, 10:51
Jezeli interesuje cie zakup telefonu na raty mozesz to zroboc w np. Mpunkcie, media markt

 #218380  autor: rave83
 03 wrz 2007, 12:56
Bylem dzis w salonie mojego operatora (Orange) no i namawiaja mnie na kredyt 0% u nich, ktos kupowal u operatora? W sumie powinno wyjsc na to samo, tak czy inaczej kredyt jest z Lukasbanku...

 #218493  autor: JacekS
 03 wrz 2007, 19:40
Ale w orange bedziesz telefon bez simlocka? Bo jak nie to bardziej oplaca sie kupic telefon na raty w mpunkcie, gdzie masz telefon bez simlocka oraz fon nie jest branderowany

 #218533  autor: waeren
 03 wrz 2007, 21:05
ja robiłem zakupy 0% w media za pośrednictwem lukasa i rzeczywiście było to zero procent, bynajmniej z punktu widzenia kupującego, bo jakie media przy tym ponosi opłaty to nie wnikam, uważaj tylko na różnego rodzaju obowiązkowe ubezpieczenia kredytu bo wtedy już nie jest 0%, ale jeżeli masz dobrą historię w lukasie, tzn. spłaciłeś już u nich kredyt bez opóźnień, to możesz prawdopodobnie starać się o kredyt bez ubezpieczenia, zapytaj o taką możliwość bo sprzedawcy rzadko informują jeżeli ubezpieczenie jest dobrowolne, że możesz z niego zrezygnować:)

szukałem i szukałem i znów wróciłem do abo Play.....nic lepszego dla mnie na razie nie wynaleziono:)

 #218618  autor: rave83
 04 wrz 2007, 10:05
Dzieki za odpowiedzi. Nie wiem, czy telefon ma simlocka, ale dla mnie to i tak bez znaczenia, bo bedzie dzialal wlasnie w Orange. W ogole zrobili dobry ruch, ze sprzedaja na raty nawet z prepaidami...
Zakupow w medimarkcie staram sie unikac po tym, jak ostatnio reklamowalem tam pare rzeczy, nie zycze nikomu takich przejsc.

Przed zakupem na pewno przeczytam, czy jest koniecznosc ubezpieczenia, czy jednak jest dobrowolne.

 #218759  autor: waeren
 04 wrz 2007, 19:03
nie musisz kupować w media, chodzi mi tylko o system ratalny lukas banku, z tego co wiem inne sklepy też obsługują, mój opis miał służyć przybliżeniu systemu ratalnego lukasa, a że akurat w media kupowałem to tak napisałem, jednak wcale na media nie jesteś skazany:)

szukałem i szukałem i znów wróciłem do abo Play.....nic lepszego dla mnie na razie nie wynaleziono:)

 #218971  autor: rave83
 05 wrz 2007, 10:55
:) Jasne, rozumiem - po prostu zastanawialem sie ogolnie nad zakupem na raty, a pojawila sie ta oferta:
http://www.telepolis.pl/news.php?id=9305
i zainteresowalem sie jeszcze bardziej. Odpowiadalo by mi to ze wzgledu na
a) gwarancje dobrej ceny - chociaz musze dokladniej poszukac, co ta grawancaja obejmuje ;)
b) mozliwosc zalatwiania ewentualnej naprawy telefonu przez salon Orange, a nie jakis sklep

[ Dodano: 2007-09-18, 14:07 ]
Witam,

przy okazji witam sie na forum. Akurat tutaj, bo sam zglebialem troche ten temat. Chce sobie kupic SE 880i, decyzja w zasadzie zapadla, a ponizej to, o co pytal rave83:
Jeżeli...
Kupiłeś telefon na prawdziwe raty 0% w Orange i dokupiłeś do tego promocyjną ofertę Co za numer
W dniu zakupu w Orange znalazłeś dokładnie taki sam telefon u konkurencji dostępny również na raty, ale taniej w przeliczeniu ratalnym na 10 lub 20 rat.

... możesz ubiegać się o zwrot różnicy w cenie.

Czas reakcji...
Masz 5 dni na wysłanie zgłoszenia do PTK Centertel. Decyduje data stempla pocztowego
Orange rozpatrzy Twoje zgłoszenie w ciągu 30 dni od daty dostarczenia.

Tok postepowania...
Krok 1: Zrób ksero dowodu zakupu telefonu na raty w Orange
Krok 2: Zrób ksero umowy ratalnej z LUKAS Bankiem
Krok 3: Wydrukuj dostępny na stronie formularz Zgłoszenia Gwarancji dobrej ceny.
Krok 4: Wypełnij górną część formularza Zgłoszenia Gwarancji dobrej ceny.
Krok 5: Pójdź z formularzem Zgłoszenia Gwarancji dobrej ceny do konkurencyjnego punktu sprzedaży oferującego tańszy telefon po przeliczeniu w systemie ratalnym celem potwierdzenia danych cenowych i dostępności oferty.
Krok 6: Poproś sprzedawcę i pracownika punktu ratalnego o wypełnienie środkowej części formularza Zgłoszenia Gwarancji dobrej ceny i poświadczenie poprawności danych podpisem i pieczęcią.
Krok 7: Podpisz się na formularzu Zgłoszenia Gwarancji dobrej ceny
Krok 8: Dokumenty z korku 1, 2 i 3 włóż do koperty
Krok 9: Naklej znaczek i wyślij na adres:

PTK Centertel sp. z o.o.
01-230 Warszawa
ul. Skierniewicka 10a
Wydaje mi sie, ze tym samym w temacie kupowania na raty w Orange nieco sie wyjasnilo. Zaznaczam, ze sam jeszcze tam nie kupowalem, a dopiero sie do tego przygotowuje :)
 #873751  autor: kastiel
 27 cze 2016, 09:07
Mam pytanie. Czy ktoś z Was kupował moze telefon na raty w sklepie rtv Euro agd? Obecnie przymierzam sie do zakupu jakiegos porządnego telefonu. NIe ukrywam,że zalezy mi na ratach ( przejrzałem sobie oferty abonamentów i nie są zbyt korzystne tak więc postanowiłem nadal korzystać z telefonu na kartę).
Z tego co patrzyłem to najkorzystniejsze ceny na sprzęt jaki mnie interesuje są właśnie w rtv Euro agd. Jak tam jest z ubezpieczeniem do ich rat 0%. Jest obowiązkowe czy nie?
 #874159  autor: paker
 29 cze 2016, 09:38
Możesz spokojnie tam kupować. Raty są tam realne, ubezpiecznie nie jest obowiązkowe ( wiem bo sam jakiś czas temu kupowałem tam telefon na raty), Oczywiście zaproponują Ci je do telefonu bo proponuja je każdemu ale to od Ciebie zależy czy bierzesz czy nie. Jesli nie chcesz to nie musisz. Dodam,ze jeśli chcesz kupić telefon w ich sklepie online a nie ma go na wystawce w stacjonarnym to masz możliwość zamówienia go sobie za darmo do sklepu. Mozesz go dzięki temu dokładnie sobie obejrzeć przed zakupem.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.