DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Na kogo oddaliście swój głos do sejmu?

PO
9
39%
PiS
4
17%
PD
2
9%
PD
2
9%
Samoobrona
1
4%
LPR
1
4%
SLD
1
4%
SDPL
2
9%
inna (jaka?)
1
4%

 #19857  autor: WitekT
 25 wrz 2005, 19:32
Dokładnie! Trzeba dbać o te sprawy i wyrabiać w sobie tak pozytywne nawyki demokratyczne, jak regularne chodzenie na wybory. Poza tym lepiej mieć świadomość, że coś przynajmniej się decydowało, a nie pluć w brodę, że jest źle.

 #19865  autor: Shila
 25 wrz 2005, 19:36
Swojego czasu chciałam przystapic do partii i chyba to w koncu zrobie.

Tak po za tym, to kazdy glosuje na swojego kandydata, a o gustach sie nie mówi. Ktoś głosuje na PO, LPR inni na PPP a jeszcze inni na Demokratów. Jesito ma racje, głosowałam na LPR, ponieważ chciałam wesprzeć swojego kuzyna, który jest prawą ręka Giertycha ;p i życze mu jak najlepiej, w końcu się chłopak odnalazł :)

Mój sąsiad głosował na Demokratów, mnie sie nie podoba ta partia, ale nie neguje jego wyboru.

Moim zdaniem, żadna partia nie zasługuje zeby zasiadac w Rządzie, ale cóż..

Telepolis.pl

 #19873  autor: Irek
 25 wrz 2005, 19:38
A ja stwierdziłem, że skoro PO wygra to i tak nie muszę iśc głosować. Pozostałem bierny! Nie mam ni więcej do gadania! Przez następne cztery lata!

"And one more thing..."

 #19886  autor: WitekT
 25 wrz 2005, 19:48
To trzeba było skreślić 3 nazwiska albo wrzucić pusty głos... Uważam, że wybory to obowiązek każdego Polaka! :)

 #19892  autor: Irek
 25 wrz 2005, 19:53
Cztery lata temu też uważłem to za obowiązek, ale jesli tyle ludzi nie uczęszcza do urn to ja też nie mam zamiru skporo i tak wygra PO. I tak miałem na nich głosować. Pójdę na wybory prezydenckie! :-D

"And one more thing..."

 #19893  autor: WitekT
 25 wrz 2005, 19:54
Każdy nieoddany głoś powoduje, że zyskują partie populistyczne. :)

 #19914  autor: Irek
 25 wrz 2005, 20:19
I tam. Jak do tej pory głosowałem w każdych wyborach, do których byłem uprawniony. Dzisiaj dałem sobie luz bo i tak znam wyniki! :-D

"And one more thing..."

 #19915  autor: Przemek
 25 wrz 2005, 20:19
jesito pisze:Cztery lata temu też uważłem to za obowiązek, ale jesli tyle ludzi nie uczęszcza do urn to ja też nie mam zamiru skporo i tak wygra PO. I tak miałem na nich głosować. Pójdę na wybory prezydenckie! :-D
No i akurat najprawdopodbniej wygrał PiS chyba lepiej niż PO :wink:

 #19919  autor: WitekT
 25 wrz 2005, 20:20
Niezbyt przepadam za PiS. Nie lubię ludzi, którzy są zbyt pewni siebie i nie prezentują kultury rozmowy. Tacy niestety są Kaczyńscy...

 #19923  autor: Irek
 25 wrz 2005, 20:21
przemek pisze:
jesito pisze:Cztery lata temu też uważłem to za obowiązek, ale jesli tyle ludzi nie uczęszcza do urn to ja też nie mam zamiru skporo i tak wygra PO. I tak miałem na nich głosować. Pójdę na wybory prezydenckie! :-D
No i akurat najprawdopodbniej wygrał PiS chyba lepiej niż PO :wink:
Kaczora nie toleruje! On ma zapędy na Jaruzelskiego. :wink:

"And one more thing..."

 #19932  autor: Przemek
 25 wrz 2005, 20:32
Szczerze to powiem wam co myślę po dzisiejszym głosowaniu.
Więc tak.PiS oraz PO będą miały absolutną większość w sejmie więc pewnie zawrze się koalicja :wink: do tego prezydent z dwójki Tusk lub Kaczyński.Przecież to będzie przysłowiowa "róbta co chceta" dla obu partii. Jeżeli Tusk zostanie prezydentem wszystkie ceny pójdą w górę itp.będzie bieda itd. z kolei Kaczyński zacznie rozwikływać kolejne zagadki przeszłości (czyt.afery) oraz kolejne zupełnie nic nikomu niedające lustracje :!: Zanim się odda głos trzeba to dobrze pomyśleć.Pójść odchaczyć byle kogo i wrzucić karteczkę do urny to każdy debil potrafi.Moim zdaniem już lepszy byłby Lepper (przynajmniej śmiesznie byłoby w i tak urojonym kraju) a z kolei Tusk...wyobrażacie sobie jego wizytę w USA "do USA przyjechał DONALD Tusk..." brechtali by trochę z Polaków.Jakbym to głosowałbym na Borowskiego albo Cimoszewicza lecz niestety Cimoszewicz stchórzył :?

 #19953  autor: WitekT
 25 wrz 2005, 20:51
Donald to popularne imię w USA - choćby aktor, Donald Sutherland, ojciec Kiefera. :)

Co do Leppera - dla niego wygrana byłaby największym przekleństwem. On potrafi tylko krytykować, a jakby miał rządzić, to by usiadł i zapłakał...

 #19957  autor: Irek
 25 wrz 2005, 20:53
Rumsfeld by wszystko rozwalił atomem! :wink:

"And one more thing..."

 #19958  autor: Przemek
 25 wrz 2005, 20:53
Jakby tak posłuchać tego co Lepper mówi, to on CZASAMI (b.rzadko)ale mówi bardziej mądrze niż reszta naszych kandydacików :wink:

 #19960  autor: WitekT
 25 wrz 2005, 20:55
O - zapomniałem o najważniejszym Donaldzie USA. Dzięki jesito. ;)

 #19966  autor: Irek
 25 wrz 2005, 20:58
WitekT pisze:O - zapomniałem o najważniejszym Donaldzie USA. Dzięki jesito. ;)
No problem! :wink:

"And one more thing..."

 #19996  autor: Shila
 25 wrz 2005, 21:24
No wlasnie jesito, nie poszedles i wygra PiS a nie PO :P bo zabraklo Twojego głosu ;)

Bedzie rzadzic POPiS [czyt. Kaczor Donald] = Nastepne 4 lata bezmózgowia rządowego.

Rowniez nie darze sympatia Kaczynskich, ogladalam debate Lisa z nimi.. i jakos najbardziej sensownie to gadał Lepper ;) ale nie o to chodzi, bo kazdy ładnie mówi. PO jest za prywatyzacja dalszą różnych instytucji, jak tak dalej pojdzie to bedziemy zyc gorzej niz teraz.
Kaczyński to w ogole jakis dziwny gość, zachowuje się jak Wałęsa. Chodzi taka kukiełka ubrana w gajerek. ble

Telepolis.pl

 #19999  autor: Irek
 25 wrz 2005, 21:26
Shila prawda jest jedna, widziałaś jak po tej debacie się żegnali? Jeśli tak to wszystko tłumaczy!

"And one more thing..."

 #20003  autor: WitekT
 25 wrz 2005, 21:28
Po pierwsze - im mniejszy interwencjonizm i własność państwa, tym mniej przekrętów. Kwestia przeprowadzenia z głową procesu odpaństwowienia.

Wałęsa to wielki polityk - bez względu na to co teraz robi, a właściwie robił (rozmienia się na drobne). Ludziom małym nie przyznaje się Nagrody Nobla.

 #20004  autor: Shila
 25 wrz 2005, 21:28
Wlasnie nie! bo przed koncem zasnelam! :evil:

Ale mozesz napisac, z checia sie dowiem jak sie skonczylo.

Telepolis.pl