DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #852401  autor: Janek33
 23 lut 2016, 09:12
Mam problem z wybraniem pralki ładowanej od góry w cenie do 1500 zł. Czytałem już wiele tematów na różnych forach i jak zawsze wymagania i opinie są przeróżne. W związku z tym nie wiem co wybrać, żeby być zadowolonym.
Do tej pory używana była pralka Electrolux EWT 1016. Jest używana już 9 lat. Po roku od zakupu wysiadł programator, który został wymieniony na gwarancji. Dwa lata temu wymieniono jedno łożysko. Teraz już chyba nie ma sensu w nią inwestować, bo zaczyna rdzewieć i jest strasznie głośna, a do tego zaczęło się z niej dymić podczas prania (konkretnie podczas odwirowania).
Co innego wybrać?
 #852419  autor: Xy
 23 lut 2016, 11:11
Znam 3 x Whirlpool ładowane od góry. Modeli nie pamiętam ale najstarsza z tych pralek ma 14 lat i dalej działa. U rodziców Whirlpool ma 7 - 8 lat. Druga ma około 5 i także działa bez zarzutu. U mnie stoi natomiast LG ładowana od frontu z uwagi, że musi być pod blatem i nie może być pakowana z góry, a Whirl nie miał nic ciekawego w ofercie.
Natomiast odradzam Beko. Mieliśmy taką przez trzy lata. Psuła się jak nie wiem co. Wywalało korki, na gwarancji wszystko powymieniane by po gwarancji zalać panele... Ja za tę firmę podziękuję.
Ale z pralkami tak jak ze zmywarkami i innymi lodówkami. Co byś nie kupił będzie dobre. Tylko z doświadczenia trzymać się jak najdalej od Beko ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #852447  autor: Marciak
 23 lut 2016, 13:25
I tak Ci dość długo chodzi chociaż widzę,że napraw robiłeś dośc sporo. My obecnie mamy już drugą pralkę marki Candy . Poprzednia służyła nam prawie 10 lat oraz ani razu jej nie naprawialiśmy ( potem oddaliśmy bo potrzebowaliśmy więkzą pojemność). Obecnie mamy w domu pralkę Candy VITA G362T/1-S . Nie byla droga a ma dobrą klasę energetyczną A +++ , sporo sensownych programów, porządne wirowanie oraz jest w miarę cicha. Praktycznie jej nie słychać. Nie trzęsie się również ( pralki ładowane od góry są bardziej stabilne).
 #882825  autor: kastiel
 16 sie 2016, 06:44
u mnie również obecnie stoi ---wymoderowano-Remington---. Jest solidna, ma wiele programów ( pralkę kupowałem pół roku temu tak więc jest to już nowy model firmy z funkcją smart). Można sobie zaprogramować dodatkowe za pomoca wifi, ściągnąć z sieci. Pralka reaguje na głos co jest wygodne oraz ma inteligentny start.
Nie było równiez problemu z przedłużeniem gwarancji. Cenowo jak najbardizej ok. Pralka kosztowała mnie z tego co pamiętam ok 1300 zł ( zamawiałem przez internet).
 #885728  autor: misiek303
 04 wrz 2016, 09:58
W tej cenie ---wymoderowano-Remington---
Pierwsza na 6,5 kg, druga na 7 kg. Mam pralkę tej firmy i jestem zadowolony. Stoi w łazience juz dobre 5 lat, jak na razie nic się z nią nie dzieje. Nie musiałem ani razu naprawiać a z tego co pamiętam to była to jedna z tańszych pralek w sklepie jak kupowalem.