DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #555706  autor: spokoziomek91
 21 maja 2012, 19:26
Siema. Chce zainstalować android 2.2 do Zte Blade I z PLAY. Jednak nie chce instalować roomu. Powiedzieli mi w salonie że strace tylko pliki z Telefonu a z karty nic nie utrace. Jednak ciekawi mnie czy np będe mógł zapisać numer w kontaktach jeśli wczesniej go miałem na telefonie ? Nie strace gwarancji ? I mam 2 pytanie. Co tak naprawde zmienia android 2.2.2 ze strony PLAY w stosunku do 2.1 który mam obecnie ? Najbardziej ciekawi mnie czy po tej zmianie będe mógł wbierac miejsce gdzie chce instalować pliki ? Będe wdzięczny za pomoc:)

Pozdrawiam Bartek

 #555709  autor: Xy
 21 maja 2012, 19:33
spokoziomek91 pisze:Siema. Chce zainstalować android 2.2 do Zte Blade I z PLAY. Jednak nie chce instalować roomu. Powiedzieli mi w salonie że strace tylko pliki z Telefonu a z karty nic nie utrace.
Nie powinieneś stracić danych zarówno z karty pamięci, karty SIM jak i z pamięci telefonu. Tak jest w przypadku aktualizacji z 2.3.3 na 2.3.4.

spokoziomek91 pisze:Nie strace gwarancji ?
Nie stracisz :-)

spokoziomek91 pisze:Co tak naprawde zmienia android 2.2.2 ze strony PLAY w stosunku do 2.1 który mam obecnie ?
Poczytaj chociażby w Wikipedii czym różni się 2.1 od 2.2 ;-) Play to nie Orange i nie wrzucaśmieci do oprogramowania i nie kastruje telefonu.

spokoziomek91 pisze:Najbardziej ciekawi mnie czy po tej zmianie będe mógł wbierac miejsce gdzie chce instalować pliki ?
Na to pytanie znajdziesz odpowiedź gdy będziez czytał o wersjach Androida. Ale w 2.2 chyba aplikacje instalują się domyślnie na karcie. A jeżeli nie, to z poziomu menadżera aplikacji możesz je przenieć z telefonu na kartę (i na odwrót).

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #555711  autor: spokoziomek91
 21 maja 2012, 19:35
Ale jak bym stracił to moge np zapisać w kontaktach numer przed tą operacją ?

 #555714  autor: Xy
 21 maja 2012, 19:41
spokoziomek91 pisze:Ale jak bym stracił to moge np zapisać w kontaktach numer przed tą operacją ?
W sensie, że na karcie sim? Nie wiem, nie zapisywałem nigdy ;-) Najbezpieczniej będzie jak przepiszesz wszystko na kartkę.
Albo na serwer Googla, jeśli masz zsynchronizowane konto.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #555717  autor: spokoziomek91
 21 maja 2012, 19:45
a jak na serwer moge przeniesc? Internet będe miał w telefonie aktywny za 2 miesiace dopiero.

A jest jakiś program może dla androida 2.1 który może instalować pliki BEZPOŚREDNIO na karcie ? Bo np app d2s czy jak to tam sie pisze tylko przenosi z telefonu na kartę z tego co wiem :mrgreen:

[ Dodano: 2012-05-21, 22:02 ]
W instrukcji z PLAy jest napisane aby nie podłanczać i odłanczać innych urzazeń USB. Jak mam klawiature + myszkę pod USB to też się liczy? Czy tyczy to się np pendrive ?

 #556055  autor: Vieslav
 22 maja 2012, 23:36
Xy, niewiele aplikacji pozwala zainstalować się na karcie pamięci. Mam od niedawna roota, zmieniłem w systemie domyślne miejsce instalacji i teraz dopiero widzę, co znaczy instalacja na karcie pamięci. Nie mam 16 aplikacji tylko 60 (btw ace ma tylko 190MB pamięci wbudowanej).