DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #507608  autor: Drago
 08 paź 2011, 19:23
Witam!

Zwracam się do was z pewnym problemem.
Zamierzam wyjechać rekreacyjnie na Litwę w najbliższym czasie.
Posiadam telefon z Play, mianowicie Motorola Milestone z pakietem internetowym 1gb w ofercie All inclusive MAX.
Chciałbym użyć go jako nawigacji podczas podróży, w Polsce nie powinno być problemu ze względu na wbudowaną nawigację od google i pakietem internetowym.
Lecz po przekroczeniu granicy a właściwie po przejściu na anteny litewskie (roaming) już nie będzie tak pięknie, nie chciałbym narazić się na dodatkowe koszta względem internetu za granicą. Widziałem programy nawigacyjne offline np. Mapamap, Naviexpert, Sygic Mobile Maps. Chciałbym zapytać się was na którym najlepiej jechać, czy ktoś je testował i na ile są dokładne, która jest najtańsza i jaką polecacie. A może inną niż te które wymieniłem :) ważne żeby była offline.

No i pozostaje jeszcze problem internetu za granicą.
W ustawieniach androida są opcje: "włącz przesył danych", "Dane w roamingu", "national data roaming" czy wyłączenie tych opcji (zaznaczając że teraz mam włączone 1 i 2 bez 3) uniemożliwi łączenie telefonu z internetem? czy dalej będzie umożliwiony transfer danych.
Czy istnieje jakiś sposób żeby nie tracić możliwości dzwonienia i jednak wyłączyć przesył danych żeby być pewnym że jest się Offline?

Jest to dla mnie ważne ze względu iż widziałem kwoty ludzi, którzy nie wyłączyli łączenia się z internetem lub korzystali z navi google za granicą...
(dodam jeszcze że byłem pracownikiem play i jest się czego bać pod względem kosztów...)

Tak więc proszę was o pomoc w powyższym temacie.
Pozdrawiam.

_____
Edit: Chciałbym dodać jeszcze że posiadam system CM7 przystosowany dla mojego telefonu, który nie aktualizuje się samemu, muszę to robić ręcznie. oprócz tego oczywiście ustawiona synchronizacja gmaila i Facebooka co 1h.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2011, 12:53 przez Drago, łącznie zmieniany 3 razy.

 #507609  autor: Marens
 08 paź 2011, 19:27
Drago pisze:Naviexpert
Jest to nawigacja online.
Drago pisze:Czy istnieje jakiś sposób żeby nie tracić możliwości dzwonienia i jednak wyłączyć przesył danych żeby być pewnym że jest się Offline?
Napisz zgłoszenie poprzez Play24 aby zablokowali transmisje danych w roamingu międzynarodowym z powodu wyjazdu za granicę.
Drago pisze:(dodam jeszcze że byłem pracownikiem play i jest się czego bać pod względem kosztów...)
Pamiętam, że jak byłem w Chorwacji to online naliczało opłaty za transmisje danych, w przeciwieństwie do konkurencji gdzie aktualizacja była po co najmniej dobie. Pamiętaj, że blokując globalnie transmisje danych tracisz możliwość wysyłania MMS'ów.

 #507610  autor: Drago
 08 paź 2011, 19:33
Dzięki za info o naviexpert.
A jaką nawigację byście polecili?

Rozumiem że zgłoszenie jest najbezpieczniejszym sposobem, ale jest to mało wygodny sposób ze względu na to, że będąc już w Polsce nie będę mógł się połączyć z internetem.

Zastanawiam się nad tym czy np. wyłączając opcję "Dane w Roamingu" nie wystarczy, jak myślisz?

Straszny problem z tym androidem jest jeśli chodzi o internet :/ system robi sobie samowolkę...

 #507612  autor: kerim36
 08 paź 2011, 20:02
nie mam teraz androida pod reka, ale chyba nawigacja google umozliwia sciagniecie mapy na urzadzenie i korzystanie offline - musisz poszperac, czy sie nie myle

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #507619  autor: Drago
 08 paź 2011, 20:26
kerim36
Też słyszałem o ściąganiu map od google, ale to jest tylko tymczasowe (w pamięci podręcznej) i na wybraną trasę od A do B, jeśli mam poruszać się po litwie to potrzebuje czegoś Offline co będzie w miarę dokładne i nie wymaga internetu. Navi nie musi być przecież darmowa, mogę zawsze zapłacić za program nawigacyjny, jeśli będzie tego warty oczywiście. Może ktoś korzysta z nawigacji offline na co dzień i może coś polecić.

Jesli chodzi o problem internetu to został już rozwiązany, poszperałem tu i ówdzie.
Powinno wystarczyć wyłączenie opcji "Dane w Roamingu" ew. dla zabezpieczenia dodatkowego mogę na stronie play24 w usługach dodatkowych wyłączyć Przesył danych w roamingu (realizowane w ciągu 24h) :)
Ewentualnie pozostaje jeszcze APNdroid ale wydaje mi się to niezbyt potrzebny program w tym wypadku.

Więc jeśli możecie coś polecić z programów nawigacyjnych Offline (GPS) byłbym wdzięczny :)

___
Edit: Prawdopodobnie zdecyduje się na Sygic Mobile Maps + mapy Polski i Europy, wydaje mi się najlepsza i można dograć dużo dodatków, które na pewno umilą podróż informacjami o restauracjach i hotelach oraz wykluczą nieprzyjemne spotkania z magicznymi Fotopstryczkami :)

 #515291  autor: mariposa
 13 lis 2011, 21:35
Więc jeśli możecie coś polecić z programów nawigacyjnych Offline (GPS) byłbym wdzięczny
mogę polecić Traseo - turystyczna; fajne mapki i działa offline.

 #515947  autor: Vieslav
 16 lis 2011, 19:21
Otwórz aplikacje mapy google, w ustawieniach wejdź w laboratorium i pobaw się opcją "umieść mapę w pamięci podręcznej".

 #517957  autor: Yameso
 25 lis 2011, 12:05
Z tego co wiem to iGo Amigo działa pod Milestone. Możesz poszperać po necie i spróbować zainstalować.