DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1154650  autor: Vieslav
 24 lip 2023, 23:08
marcin19883 pisze:
24 lip 2023, 19:31
Wejdź jeszcze w Wiadomości Google>>ustawienia aplikacji Wiadomości>>Zaawansowane>>Automatycznie pobieraj MMS-y. Masz włączone?
Jest włączone.
Remington pisze:Udało Ci się zmienić APN na pisany małymi literami?
Tam są małe litery. Nie wiem czemu napisałem dużymi.
I tak okazuje się, że nic bym tutaj nie zadziałał bo po restarcie telefonu konfig wróci do defaultowych ustawień. Dopiero dzisiaj to odkryłem próbując majstrować przy konfiguracji dla danych.
Czy może mieć znaczenie, że Xiaomi kupiony był ponad dwa lata temu na raty w Orange? Przypominam, że w Orange wszystko działało bez zająknięcia.
 #1154657  autor: IC_Current
 25 lip 2023, 11:22
Dziwne to. Miałem kilka Xiaomi z a2 mobile i nie było takich cudów, ustawienia APN zawsze były dostępne.
Raz tylko miałem problem z APN we Flex. Ustawienia były tak jak piszesz wyszarzone i wgrane automatycznie przez operatora. Jednak dało się je skasować i wprowadzić inne ręcznie (z IPv6 nie działał mi VPN przy tetheringu).
Jaki masz soft? Global czy EEA?
 #1154723  autor: IC_Current
 27 lip 2023, 07:52
Czyli jest EEA. Do pobrania na ten telefon jest V14.0.3.0.SJDEUXM z lipca. Próbowałeś upgrade ręcznie?
W ustawieniach APN jest też opcja resetu, próbowałeś?
 #1154776  autor: Vieslav
 27 lip 2023, 23:21
IC_Current pisze:
27 lip 2023, 07:52
Czyli jest EEA. Do pobrania na ten telefon jest V14.0.3.0.SJDEUXM z lipca. Próbowałeś upgrade ręcznie?
W ustawieniach APN jest też opcja resetu, próbowałeś?
Z poziomu menu telefonu wybieram wyszukiwanie aktualizacji ale nic nie znajduje.
Natomiast jeśli chodzi o reset apn to owszem, robiłem to. Usuwałem też wszystkie i zmieniałem różne parametry ale wszystko konczy się tym, że po restarcie telefonu apny wracają do domyślnych ustawień. Mogę sobie usuwać, dodawać, zmieniać co chcę ale zawsze finalnie będę miał te same dwa co po włożeniu karty.
 #1156344  autor: Vieslav
 22 sie 2023, 21:35
A więc rozwiązanie problemu okazało się banalnie proste: przełożyłem kartę do slotu SIM2. MMSy zaczęły działać na defaultowych ustawieniach. Dziwne to, ale najważniejsze, że działa :mrgreen: .