DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1153505  autor: Vieslav
 11 lip 2023, 14:25
Przed przeniesieniem numeru w Orange wszystko pięknie działało. MMSy wychodziły i przychodziły.
Po przeniesieniu numeru do Plusa przestały.
Internet działa, 5G działa, VoLTE i VoWiFi działa. Konfiguracja setki razy wysyłana przez konsultantów.
Co może być nie tak? Telefon do BOK kończy się wysłaniem przez konsultanta konfigu na telefon, przyjęciem zgłoszenia na które odpowiedź brzmi, że z siecią wszystko ok.
MMSy ani się nie wysyłają (czerwony wykrzyknik przy wiadomości) ani się nie pobierają (przychodzi sms z informacją, żeby gdzieś tam się zalogować i odczytać).
 #1153528  autor: Vieslav
 11 lip 2023, 18:33
Zrobiłem konfigurację ręcznie. Niestety nic to nie dało.
Przełożyłem kartę do SonyEricssona T610. Mmsy również nie działają. Przy próbie wysyłania na chwilę wstaje połączenie GPRS a po chwili jest komunikat "błąd komunikacji".
 #1153532  autor: IC_Current
 11 lip 2023, 21:09
W konfigu dla danych masz oznaczony typ APN jako default,supl ? Bez tego wpisu przy APN dla danych, telefon próbuje go użyć też dla MMS.
 #1153533  autor: Vieslav
 11 lip 2023, 21:29
koszalineo941268 pisze:
11 lip 2023, 20:11
Masz włączone dane komórkowe? Powinno być widoczne. Ipv6 czy ipv4? Najlepiej ipv4. Problem jest tylko w zasięgu 5G? Spróbuj wymusić LTE.
Dane komórkowe cały czas włączone. Problem jest na każdym zasięgu: 5G, 4G, 3G, 2G. IP zmieniłem ręcznie na IPv4, nic to nie dało. Oczywiście restart telefonu po każdej zmianie.
IC_Current pisze:W konfigu dla danych masz oznaczony typ APN jako default,supl ? Bez tego wpisu przy APN dla danych, telefon próbuje go użyć też dla MMS.
Dokładnie tak mam ustawione. Nazwa APN: Plus internet, typ: default,supl.

Ostatnia opinia Plusa: APN prawidłowy, po ich stronie wszystko OK, proszę spróbować na jeszcze innym aparacie.
 #1153534  autor: IC_Current
 11 lip 2023, 21:39
Żona miała 10T Lite i MMSy w każdej sieci działały. T610 w Plusie też miałem dawno temu i też były MMSy. Jaki to był wtedy wypas - jak teraz najnowszy flagowiec 😉.
Jak nie zadziala w jeszcze jakim innym fonie, to ja był złożył oficjalną reklamację. Będą musieli się konkretnie odnieść i dać odpowiedź na piśmie, którą będzie można ewentualnie eskalować w razie potrzeby.

@Vieslav
Pytanie poza tematem.
Jak na tym forum w przeglądarce mobilnej zrobić cytat z zaznaczonym tekstem? Wszystkie opcje jakie mam robią cytat całego, długiego postu i jedyne co mogę zrobić, to po wykonaniu cytatu, ręcznie kasować zbędny tekst.
 #1153541  autor: marcin19883
 11 lip 2023, 23:25
Vieslav pisze:
11 lip 2023, 18:33
Zrobiłem konfigurację ręcznie. Niestety nic to nie dało.
Usuwasz APN MMS, wprowadzasz nowe dane. Uruchamiasz ponownie telefon. Jak wysyłasz MMSY to musisz mieć włączone dane mobilne, czyli neta.
 #1153543  autor: IC_Current
 12 lip 2023, 00:06
Nie w każdym telefonie i nie w każdej sieci trzeba mieć transmisję danych aktywną do wysłania MMS. W MIUI MMSy działają bez włączonej transmisji danych. Na czas wysłania MMSa transmisja z APN MMS sama włącza się na sekundę. Podobnie jest np w LineageOS. Tam jest znowu przełącznik "Zezwalaj na MMS bez transmisji danych" i po aktywacji tej opcji, też APN MMS aktywuje się w tle samoczynnie pomimo braku aktywacji APN DATA. Tak samo w starych LG i Samsungach. Nie wspominając już o takich zabytkach jak ten T610, gdzie też nigdy transmisji danych włączać nie trzeba było (nawet w tamtych czasach ze względu na koszty nikt by się nie odważył włączyć w tle na stałe, aby tylko mógł odbierać MMS)
 #1153605  autor: Vieslav
 12 lip 2023, 18:42
IC_Current pisze:
11 lip 2023, 21:39
Jak na tym forum w przeglądarce mobilnej zrobić cytat z zaznaczonym tekstem? Wszystkie opcje jakie mam robią cytat całego, długiego postu i jedyne co mogę zrobić, to po wykonaniu cytatu, ręcznie kasować zbędny tekst.
Piszę na komputerze, na telefonie nie szukałem takiej opcji.
marcin19883 pisze:Usuwasz APN MMS, wprowadzasz nowe dane. Uruchamiasz ponownie telefon.
Usunąłem dzisiaj wszystkie konfiguracje, jakie tam były. Wprowadziłem od nowa. Nic się nie zmieniło.
marcin19883 pisze:Jak wysyłasz MMSY to musisz mieć włączone dane mobilne, czyli neta.
Czy jest jeszcze ktokolwiek, kto nie ma włączonej transmisji danych? :lol: Oczywiście, że mam ciągle włączoną.

Coś mi świta, że kiedyś trzeba było aktywować usługę krótkim kodem. Może to nadal obowiązuje?

EDIT:
Okazuje się, że kod do włączenia/wyłączenia usługi był zapisany w książce na karcie SIM. Po wklepaniu kodu: *101*11*02# otrzymuję komunikat, że usługa jest dla mnie niedostępna.
 #1153664  autor: Remington
 13 lip 2023, 13:13
Vieslav pisze:
11 lip 2023, 21:29
Dokładnie tak mam ustawione. Nazwa APN: Plus internet, typ: default,supl.

@Vieslav
Czy w menu Punkty dostępu na pewno masz teraz dwie pozycje - jedną w sekcji Ogólne i jedną w sekcji MMS?

I ta w sekcji MMS ma zaznaczone po wejściu w nią, że APN włączony?

Jeśli masz tylko jedną zamiast dwóch, to będzie prawdopodobna przyczyna.
 #1154375  autor: Vieslav
 21 lip 2023, 22:52
Remington pisze:
13 lip 2023, 13:13
Vieslav pisze:
11 lip 2023, 21:29
Dokładnie tak mam ustawione. Nazwa APN: Plus internet, typ: default,supl.

@Vieslav
Czy w menu Punkty dostępu na pewno masz teraz dwie pozycje - jedną w sekcji Ogólne i jedną w sekcji MMS?

I ta w sekcji MMS ma zaznaczone po wejściu w nią, że APN włączony?

Jeśli masz tylko jedną zamiast dwóch, to będzie prawdopodobna przyczyna.
Na pewno mam dwie pozycje. Pozycja MMS na pewno jest włączona.
 #1154377  autor: marcin19883
 21 lip 2023, 23:13
Jak długo mam telefony Xiaomi, tak nigdy nie grzebałem w ustawieniach APN. A miałem kiedyś Plusa testowo. Wszystko działało. Za dużo mieszasz. Wyczyść ustawienia i przywróć na domyślne. Kup jakiś starter Plusa i sprawdź czy działa. Chyba z twoim numerem jest coś nie tak. Może czegoś nie uruchomili.
 #1154538  autor: Vieslav
 23 lip 2023, 21:04
Remington pisze:
21 lip 2023, 23:02
Wklej tu proszę wszystkie wartości jakie masz wpisane w APN mms. Nazwa, typ, proxy itd.
Kod: Zaznacz cały
Nazwa: Plus MMS
APN: MMS
Proxy: nie ustawiono
Port: Nie ustawiono
Nazwa użytkownika: nie ustawiono
Hasło: nie ustawiono
Serwer: nie ustawiono
MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
Proxy dla MMS: 212.2.96.16
Port MMS: 8080
MCC: 260
MNC: 01
Typ uwierzytelniania: Nie ustawiono
Typ APN: mms
Protokół APN: IPv4
Protokół podczas roamingu: IPv4
Włącz/Wyłącz APN: APN włączony
Nośnik: Nie określono
Typ MVNO: Brak
Wartość MVNO: Nie ustawiono
marcin19883 pisze: Za dużo mieszasz. Wyczyść ustawienia i przywróć na domyślne.
Tak zrobiłem, nic to nie pomogło.
marcin19883 pisze:Chyba z twoim numerem jest coś nie tak. Może czegoś nie uruchomili.
Wszystko na to wskazuje:
:arrow:
Vieslav pisze:Po wklepaniu kodu: *101*11*02# otrzymuję komunikat, że usługa jest dla mnie niedostępna.
:arrow:
Vieslav pisze:Przełożyłem kartę do SonyEricssona T610. Mmsy również nie działają. Przy próbie wysyłania na chwilę wstaje połączenie GPRS a po chwili jest komunikat "błąd komunikacji".
Tylko każde zgłoszenie do Plusa kończy się odpowiedzią, że po ich stronie OK, APN w telefonie prawidłowy i "powinno działać".

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Nie doładowywałem tego numeru od kiedy go przeniesiono. Na koncie jest 1zł a ja jadę na tej promocji no limit 3 miesiące za 0 zł. Czy to ma jakieś znaczenie?
 #1154540  autor: Remington
 23 lip 2023, 21:09
Może. Ale skoro działa net to MMSy też powinny (dlatego kod nie pozwala Ci drugi raz aktywować transmisji danych).

Niby wszystko masz dobrze, ale spróbuj zmienić APN na „mms” małymi literami.
 #1154616  autor: marcin19883
 24 lip 2023, 16:37
Vieslav pisze:
23 lip 2023, 21:04
Tylko każde zgłoszenie do Plusa kończy się odpowiedzią, że po ich stronie OK, APN w telefonie prawidłowy i "powinno działać".
Ustawienia>>Karty SIM i sieci komórkowe>>Zawsze odbieraj MMS. Masz to włączone?
 #1154627  autor: Vieslav
 24 lip 2023, 18:08
marcin19883 pisze:
24 lip 2023, 16:37
Vieslav pisze:
23 lip 2023, 21:04
Tylko każde zgłoszenie do Plusa kończy się odpowiedzią, że po ich stronie OK, APN w telefonie prawidłowy i "powinno działać".
Ustawienia>>Karty SIM i sieci komórkowe>>Zawsze odbieraj MMS. Masz to włączone?
Nie mam takiej opcji. Natomiast jest pewien przełom w sprawie.
Przełożyłem kartę do OnePlusa N10 i o dziwo MMSy działają! :shock:
Natomiast zauważyłem, że niezależnie od tego, co wprowadzę w APNach w Xiaomi i jaki APN wybiorę, po restarcie urządzenia wszystko wraca do defaultowych ustawień. Więc problem może być taki, że pomimo wprowadzenia prawidłowego konfigu i zapisania go, po restarcie (który jest wymagany po zmianach), przywraca mi się ten nieprawidłowy.
 #1154638  autor: marcin19883
 24 lip 2023, 19:31
Vieslav pisze:
24 lip 2023, 18:08
Nie mam takiej opcji. Natomiast jest pewien przełom w sprawie
A no tak. Nowsze Miui ma tą opcje domyślnie włączoną.
Wejdź jeszcze w Wiadomości Google>>ustawienia aplikacji Wiadomości>>Zaawansowane>>Automatycznie pobieraj MMS-y. Masz włączone?