DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #894070  autor: miodunka
 02 lis 2016, 14:35
Witajcie, to mój pierwszy post. Telefon mam od niedawna i jestem zielona :-D

Od paru dni mam taki problem - mimo, że uzyskuję połączenie z domowym modemem, to nie mogę wejść na żadną stronę: err_name_not_resolved
Przez sieć łączę się bez problemu. Jakieś koncepcje?
 #894079  autor: slawekt
 02 lis 2016, 14:53
miodunka pisze:err_name_not_resolved
Sprawdź ustawienia serwerów DNS na routerze. Spróbuj też kontrolnie wpisać jako serwer DNS google: 8.8.8.8.
Ewentualnie administrator routera mógł Cię po prostu odłączyć od sieci (świadomie lub nieświadomie).
Poza tym miło by było dać jakiś szerszy opis konfiguracji sprzętowej: nazwa dostawcy internetu, używany modem, używany przez Ciebie telefon, jakiej przeglądarki używasz, czy internet działa na innych (nie Twoim telefonie) urządzeniach itd.
 #894127  autor: miodunka
 02 lis 2016, 21:51
Dzięki za odpowiedź:)
slawekt pisze:Sprawdź ustawienia serwerów DNS na routerze. Spróbuj też kontrolnie wpisać jako serwer DNS google: 8.8.8.8.
Niestety nie bardzo wiem, gdzie i jak mam to sprawdzić i wpisać :?
Ewentualnie administrator routera mógł Cię po prostu odłączyć od sieci (świadomie lub nieświadomie).
Administrator? To modem, do którego podłączony jest komputer.
Poza tym miło by było dać jakiś szerszy opis konfiguracji sprzętowej: nazwa dostawcy internetu, używany modem, używany przez Ciebie telefon, jakiej przeglądarki używasz, czy internet działa na innych (nie Twoim telefonie) urządzeniach itd.
Inea
Thomson model TWG870
Acer Liquid Z530
Google
Internet działa na komputerze.