DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #518446  autor: sumix
 27 lis 2011, 19:33
Witam,

Przyznam się, że używam awaryjnie zestawu Play Online na Kartę w sytuacjach awaryjnych. Głównie w sytuacjach gdy mój provider ma awarie lub coś tam grzebie. Aby być niezależny podłączam modem do notebooka i odpalam Play Online.

Tak też miało być i dziś. Ważne zadanie do zrobienia przed poniedziałkiem a tu BACH... brak prądu. No to szczęśliwy wsadzam modem, odpalam i zadowolony z siebie i swojej przezorności kontynuuje pracę. A tu kolejne BACH... Play znika z eteru i modem przełącza się na roaming Plusa i mam badziewne EDGE i nie chce być inaczej. Sprawdzam telefonem, które sieci żyją. I okazuje się, że są wszystkie poza Play.

Telefon trzyma się kurczowo jakiegoś tam zasięgu Play gdzie w porywach jest jedna kreska lub przełącza się na plusowe 2G. W pewnym momencie nie mogę się nigdzie dodzwonić.

Nie wyobrażam sobie, jak można do czegoś takiego dopuścić. Brak prądu i Play-a nie ma, a abonent zostaje na lodzie.

Czy wy też tak macie ? Czy to może przypadłość tylko mojej miejscowości.
Czy to jest w jakiś sposób regulowane ?

 #518457  autor: user_delete19
 27 lis 2011, 20:17
Ja coś takiego zauważyłem kilka miesięcy temu, ale jakoś nie przeszkadzało mi to strasznie ;)

 #518458  autor: kerim36
 27 lis 2011, 20:21
sumix,

juz przynajmniej wiesz, ktore sieci sa warte polecenia jako "awaryjne"

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #518459  autor: MK_
 27 lis 2011, 20:22
Nie ma bata, jak coś jest tanio, to znaczy że na czymś oszczędzono. W tym przypadku na zasilaniu awaryjnym stacji :D

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc

 #518460  autor: user_delete19
 27 lis 2011, 20:34
kerim36 pisze:juz przynajmniej wiesz, ktore sieci sa warte polecenia jako "awaryjne"
ok, ale... jest przecież roaming plus/orange więc nie ma o co płakać ;)

 #518461  autor: sumix
 27 lis 2011, 20:37
Play Online na Karte działą w roamingu Plus/Orange ?

Te modemy co są w sprzedaży za 129 to mają simlocka ?

 #518462  autor: MK_
 27 lis 2011, 20:40
Nie i nie.

Jak chcesz mieć internet zawsze i wszędzie to tylko w taryfach głosowych.

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc

 #518463  autor: sumix
 27 lis 2011, 20:51
To nie rozumiem, z czego się cieszy wojciech.
Ale skoro mówisz, że ten modem nie ma simlocka to wsadzę tam Orange Free na karte na stałe.

Dziękuje za podpowiedzi. Mam nadzieje, że teraz awaryjny internet będzie działać po Orange-u bez kłopotów.

 #518465  autor: Marens
 27 lis 2011, 21:03
sumix pisze:To nie rozumiem, z czego się cieszy wojciech.
Gdybyś miał taryfę głosową z pakietem internetowym (np. Play Fresh, Long Play) to internet działa też po sieciach partnerów roamingowych, czyli Plus i od niedawna Orange.

Playa nie polecałbym jako awaryjną kartę.
Chyba najbezpieczniejszą alternatywą jest Orange Free na kartę (długa ważność pakietu danych).

 #518468  autor: sumix
 27 lis 2011, 21:09
Mam abonament w play, ale bez pakietów MB. Poza tym takie rozwiązanie odpada bo jak pracuje to muszę dzwonić.

Od jutra Orange Free na Karte. A Play Online na Karte do szuflady... za kare :)
Dziękuje.