DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #460281  autor: margeo
 18 lut 2011, 08:29
Od rana są problemy z nadajnikami Play w północnej części Poznania (nie wiem jak wygląda sytuacja w innych rejonach). Telefony co chwilę szukają sieci (różne telefony/numery, zarówno na Piątkowie jak i Winogradach). Po wyborze sieci ręcznie na liście widnieje tylko Plus, Era i Orange - brak Play. Na nadajnikach Plusa - jest ok (no może poza netem, którego potrzebuję do laptopa :evil: )
Ostatnio zmieniony 18 lut 2011, 10:17 przez margeo, łącznie zmieniany 1 raz.

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #460286  autor: tomek0701
 18 lut 2011, 08:56
we Wrocławiu (karłowice oraz okolice ul. Kaszubskiej) też sieć leży. Po wyboru sieci ręcznie na liście widnieje tylko Plus, Era i Orange - brak Play.

 #460291  autor: Jedrker
 18 lut 2011, 09:51
W Częstochowie narazie PLAY działa dobrze ;)
Ale pewnie to jakaś grubsza awaria u nich ...

 #460294  autor: margeo
 18 lut 2011, 10:19
Przez 15minut działał Play na UMTS - teraz i UMTS padł... Niby jest na liście, ale nie chce się zalogować.

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #460329  autor: krzykos
 18 lut 2011, 12:31
Awaria została już usunięta - sprawdźcie - wszystko powinno już działać jak należy :)

 #460336  autor: margeo
 18 lut 2011, 12:57
W tej chwili działa (zobaczymy jak długo :-P ).

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #460552  autor: rogmaniek
 19 lut 2011, 15:58
To w takim razie ja nie zauważyłem tej niedogodności z brakiem zasięgu w części POZnania. W końcu, w tych godzinach, byłem w pracy w innej części miasta :wink:

A swoją drogą, ciekawe co znów padło? Pewnie znów transmisja u dostawcy, jeśli dobrze nazywam :P

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #464727  autor: Kamil_K
 12 mar 2011, 08:37
Czy problem powrócił? od 21:30 nie mogę złapać zasięgu Play na Piątkowie ani zalogować się do Plusa.

[ Dodano: 2011-03-12, 15:30 ]
Przed południem ruszyło. Nienawidzę Playa...

 #468102  autor: margeo
 31 mar 2011, 11:18
Od jakiegoś czasu bardzo często zdarza się, że telefon gubi sieć (Poznań). Mam ręcznie ustawiony Play ze względu na internet. Na szczęście to się zmienia wraz z nowymi pakietami. Co dziwne, wybór operatora ręczny w przypadku utraty sieci - pokazuje, że Play jest na liście, ale BRAK DOSTĘPU :-P za to na Plusa wskakuje bez problemu...
Brat chciał przenieść rodzinkę z Ery do Play, ale odradziłem mu - wystarczy popatrzeć na forum... Parę złotych oszczędności nie jest warte problemów co kilka dni. To tak apropo jednego wpisu w innym wątku - tydzień bez awarii, tygodniem straconym. :-P

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #468125  autor: maciek764
 31 mar 2011, 14:23
W takich miastach jak Poznań telefon powinieneś mieć ustawiony w tryb tylko UMTS.

 #468131  autor: margeo
 31 mar 2011, 15:11
Jeśli mam takową potrzebę, np korzystam przez dłuższą chwilę z netu, to ustawiam na UMTS. Problem w tym, że nie wszędzie to 3G jest (o zużyciu baterii nie wspominając). Poza tym sporo jeżdżę po okolicy, więc nie widzę sensu, by na stałe mieć włączone 3G i co chwilę się przełączać. Zresztą Play w niektórych budynkach też nie ma zasięgu nawet na GSMie. Przykładowo w Galerii Malta (prawie centrum miasta) szukanie sieci to standard.
Jutro kończy mi się stary pakiet internetowy, więc będę mógł przestawić wybór sieci na automat, lub w ogóle na plusa i będzie spokój (mam nadzieję :-P ).

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #468181  autor: rogmaniek
 31 mar 2011, 20:19
margeo pisze:Przykładowo w Galerii Malta (prawie centrum miasta) szukanie sieci to standard.
W CH Malta? Przecież tam jest piko. Byłem tam tylko raz (nie lubię chodzić po takich centrach, a zresztą mam do innych bliżej) i był zasięg 3G max, z wyjątkiem niektórych części tego Centrum. Ale to może specyfika piko stacji, bo z telem Polkomtela też były miejsca z mniejszym zasięgiem 3G . Może przez chwilę taki "mini" NodeB nie działał. Raz już P4 zmieniało CID stacji w CH, a może coś jeszcze kombinowali :wink:

A może kartę Fresh'a masz tylko w telu 2G? Jeśli tak, to wiele wyjaśnia, bo P4 w CH nie ma swoich stacji 2G. Zastanawiam się dlaczego zresztą. Może to kwestia ilości kanałów. Ale przecież zasięg takiego "mini" BTS-a ma być tylko w środku, także chyba odpada obawa o ewentualne interferencje.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #468187  autor: maciek764
 31 mar 2011, 20:38
Problem w tym, że nie wszędzie to 3G jest (o zużyciu baterii nie wspominając).
W centrach handlowych nie ma? Wejdź sobie na btsearch.org i zobacz jakie jest zagęszczenie BTSów UMTS P4 w Poznaniu. Na Śląsku często jest większe prawdopodobieństwo że pod ziemią czy w jakiejś piwnicy złapiesz UMTS Playa niż GSM.

 #468212  autor: Kamil_K
 31 mar 2011, 21:47
Jakoś kijowo są skonfigurowane zatem, bo Plus ma sporo lepszy zasięg UMTS w mieście.

 #468230  autor: margeo
 31 mar 2011, 23:00
rogmaniek pisze:A może kartę Fresh'a masz tylko w telu 2G? Jeśli tak, to wiele wyjaśnia, bo P4 w CH nie ma swoich stacji 2G. Zastanawiam się dlaczego zresztą. Może to kwestia ilości kanałów. Ale przecież zasięg takiego "mini" BTS-a ma być tylko w środku, także chyba odpada obawa o ewentualne interferencje.
Czytamy ze zrozumieniem ;-) Jak mogę mieć kartę Fresh'a w telefonie 2G, skoro napisałem, że przełączam się na UMTS? :-P Aby była jasność - Play mam w 6220cl

maciek764, nie mówię, że w centrach nie ma - podałem przykład, gdzie wiele razy mnie wywalało. Po co się mam co chwilę zastanawiać, czy mam zasięg, jak mogę po prostu przelogować się na Plusa i mam spokój? Podejrzewam, że od teraz, gdy weszły nowe zasady pakietów internetowych, wiele osób przełączy się na Plusa. Pytanie tylko, czy P4 się to opłaca, no ale to już nie nasz problem :-)

Kamil_K, zgadzam się z Tobą :-)

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #468235  autor: rogmaniek
 31 mar 2011, 23:23
margeo pisze:Czytamy ze zrozumieniem Jak mogę mieć kartę Fresh'a w telefonie 2G, skoro napisałem, że przełączam się na UMTS? Aby była jasność - Play mam w 6220cl
Ok, przepraszam mój błąd, za szybko przeczytałem i chciałem odpowiedzieć . Ale to tym bardziej mnie dziwi. Skoro P4 w CH ma piko, ale właśnie only umts 2100. W takich CH, jak: Pesta, Stary Browar czy King Cross zasięg 3G jest zawsze max. W tym ostatnim, przy wejściu/wyjściu, telefon i tak się loguje do stacji będącej na zewnątrz, też na ul. Bukowskiej :-D Moim zdaniem może jedna stacja piko, na chyba dość duże CH Malta, nie wystarcza, by w całym wnętrzu mieć max zasięg 3G. Mam tu też na myśli zasięg Polkomtela 3G w tym centrum.

[ Dodano: 2011-03-31, 23:28 ]
margeo pisze:Podejrzewam, że od teraz, gdy weszły nowe zasady pakietów internetowych, wiele osób przełączy się na Plusa. Pytanie tylko, czy P4 się to opłaca, no ale to już nie nasz problem
Dlatego jestem za tym, żeby P4 w dużych miastach zablokowało roaming krajowy. Tylko tu na pewno jest ale... Chodzi mi o ich 2G z tylko 25 kanałami. Gdyby mieli, w końcu, pasmo 1800 i odpalili DCS 1800, to może by się nie zastanawiali czy blokować roaming krajowy w dużych miastach :roll: Do tego też musieliby się postarać o naprawdę dobrą konfigurację sieci 2G.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #468273  autor: maciek764
 01 kwie 2011, 12:03
Dlatego jestem za tym, żeby P4 w dużych miastach zablokowało roaming krajowy.
Mnie w Sosnowcu do 2G Polkomtela za cholerę nie chce wpuścić. 3G Polkomtela działa...

 #468283  autor: weissmann
 01 kwie 2011, 12:51
maciek764 pisze:
Dlatego jestem za tym, żeby P4 w dużych miastach zablokowało roaming krajowy.
Mnie w Sosnowcu do 2G Polkomtela za cholerę nie chce wpuścić. 3G Polkomtela działa...
Prawdopodobnie 2G Plusa jest zapchane, podejrzewam że u Plusa ustawione są priorytety dostępu w kolejności:
- Plus abonament;
- Plus karta;
- MVNO na Plusie (GaduAir, mBank, itp)
- Play na samym końcu.

Poza tym, nie rozumiem ludzi, którzy szczędzą kilku złotych na kupno telefonu z UMTS2100, czy nawet UMTS900 - są tanie telefony typu GT540, i5700 Spica, HTC Magic, itp.

No i nie rozumiem tych, którzy wyłączają 3G w telefonie dla mirażu zaoszczędzenia baterii - no chyba że faktycznie niektóre telefony z wyłączonym UMTS działają dłużej.

Ale potem są narzekania na jakość dźwięku i trzaski na zawalonym po dach 2G/EDGE. Po co? Na wioskach to wiadomo, że jest w większości tylko 2G, ale w miastach dlaczego nie skorzystać z lepszej jakości i większej pojemności nadajników 3G?

 #468285  autor: borax11
 01 kwie 2011, 12:59
weissmann pisze:w miastach dlaczego nie skorzystać z lepszej jakości i większej pojemności nadajników 3G?
Ja korzystam ;)
W wakacje nawet miałem telefon ustawiony na UMTS Only bo wszędzie gdzie się poruszam jest 3G jak nie z Playa to plusa ;)

 #468289  autor: rogmaniek
 01 kwie 2011, 13:25
weissmann pisze:No i nie rozumiem tych, którzy wyłączają 3G w telefonie
weissmann pisze:Ale potem są narzekania na jakość dźwięku i trzaski na zawalonym po dach 2G/EDGE
Również dziwię się takim osobom. Zastanawiam się, po co kupują takie nowoczesne słuchawki, skoro i tak korzystają tylko z 2G?! Oczywiście ich sprawa. Tylko sami sobie szkodzą :P

Sam mam w 6220 classic, jak i e51, ustawiony tryb podwójny. Jednak zdarza się, w POZnaniu w niektórych budynkach, zasięg 3G jest po prostu słaby. Dlatego czasami niech się telefon loguje na E-GSM. Wiadomo pasmo robi swoje. Inna kwestia, to dziwna konfiguracja sieci P4 (podobnie, jak PTC), gdy nawet przy maksymalnym zasięgu 3G telefon potrafi wskoczyć na zasięg 2G.

Ech, żeby tak chcieli całkowicie wyłączyć E-GSM na rzecz UMTS 900 :roll: Tylko pewnie w dużych miastach Polkomtel miałby nieźle zapchane BTS-y. Gdybyśmy już założyli powyższy scenariusz, to również P4 mogłoby tak skonfigurować sieć, aby tel w stanie czuwania siedział na 3G w paśmie 900, a w trakcie rozmowy czy transmisji danych mógłby przeskakiwać na UMTS 2100 MHz'ów :)

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!