DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #419683  autor: madhunt3r
 28 lip 2010, 11:23
Zaobserwowałem, że połączenia w PLAYU na zasięgu Plusa są przerywane po dłużej lub krótszej chwili... Następuję po prostu cisza... Dodam że dzieję się to w Łodzi, może ktoś z okolic lub z innego miejsca może to potwierdzić? Zasięg MAX.

 #419692  autor: Sig
 28 lip 2010, 12:16
Gwoli wyjaśnienia, mowa o miejscu w tórym jest także zasięg Play, a na sztywno jest ustawiony Plus?

 #419719  autor: madhunt3r
 28 lip 2010, 14:03
To chyba jasne, że w Łodzi jest PLAY. Tak ustawione na sztywno Plus.

 #419752  autor: banan1973
 28 lip 2010, 16:40
Mam SE w810i i nie można na nim zalogować się do Plusa, wyszukiwanie trwa b. długo i na koniec że nie można. To taki przykład ale co do Play nie mam żadnych zastrzeżeń na dziś, wcześniej na widzewie w mieszkaniu nie było sygnału w trakcie połączenia, tzn. sygnał był dobry ale z chwilą połączenia "kreseczki" w telefonie znikały. Aktualnie jest Gsm i Umts, od jakiegoś czasu poprawiło się, okolice Przybyszewskiego i Augustów. Nokia N95 bez problemu na Play-u w mieszkaniu działa.

... i600, n95, 8500, p1i, i5700, wildfire, s8500, p970, i9100, SE Xperia ARC S, HTC HD 7, Lumia 820, Lumia 920, Samsung Note2, Xperia Z1, Samsung Note3, Lumia 925, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Lumia1320, LG G2mini, LG G3, Microsoft640, LG G Flex2,

 #419973  autor: bleckwarrior
 29 lip 2010, 19:27
banan1973 pisze:Mam SE w810i i nie można na nim zalogować się do Plusa, wyszukiwanie trwa b. długo i na koniec że nie można. To taki przykład
Marcin Gruszka prosił o zgłaszanie takich sytuacji, polecam:)


A jeśli występuje problem z połączeniami na plusie polecam zrobić zgłoszenie, zostanie to przekazane do plusa w celu weryfikacji sytuacji, co oczywiście pomoże ją rozwiązać.

ponieważ całe życie się uczę, moje zdanie z dzisiaj w danym temacie,niekoniecznie musi być takie samo, jak wczoraj -a jutro takie samo jak dziś.

 #420002  autor: DanielR
 29 lip 2010, 22:20
Mam SE w810i i nie można na nim zalogować się do Plusa, wyszukiwanie trwa b. długo i na koniec że nie można. To taki przykład
W SE czasem trzeba wyszukiwać Plusa dwukrotnie. Za pierwszym razem szuka, szuka, szuka... i nic (albo bark sieci), więc raz jeszcze trzeba rozpocząć wyszukiwanie. Za drugim razem bez problemu powinien wskoczyć Plus. Oczywiście zanim rozpoczniemy wyszukiwanie sieci i logowanie na roaming Polkomtela, warto przełączyć się na ręczny wybór sieci. :wink:

 #420073  autor: madhunt3r
 30 lip 2010, 13:47
Widzę, że temat zbacza, więc powróćmy do tematu...

Dzisiaj ponowny raz miałem problemy, na sztywno PLUS ustawiony. Ktoś do mnie dzwonił, rozmowa trwała normalnie, może z 10 sekund, po czym druga osoba mnie nie słyszała w ogóle, zaś ja ją tak. Raz jest tak, że 2 osoby nic nie słyszą, jest po prostu po kilku sekundach głucha cisza w słuchawce. Wina aparatu odpada, sprawdzone na 3 różnych telefonach, sieć PLAY - tylko ustawione na sztywno PLUS.

 #420083  autor: Pijo
 30 lip 2010, 14:19
Więcej szczegółów poprosimy: telefon , CID , LAC,

 #420090  autor: Andrzej24
 30 lip 2010, 15:35
banan1973 pisze:Mam SE w810i i nie można na nim zalogować się do Plusa, wyszukiwanie trwa b. długo i na koniec że nie można.
Zgłoś to do Play. Tak nie powinno być. Ja tak mam na 3 numerach a na jednym co zgłosiłem problem ustąpił i bez problemu się przełącza. Każdy nowy numer co kupię po 6 godz nie chce się przełączyć na Plusa za pierwszym razem. Wnioskuję że nie jest to wina lokalizacji lecz usterki w systemie Plusa.

 #420629  autor: madhunt3r
 03 sie 2010, 10:41
Napisałem już kilka maili do Marcina Gruszki, zobaczymy. Notorycznie zrywa połaczenia na PLUSIE, raz jest ok, że rozmowa bez problemu zostanie przeprowadzona, a dla przykładu wczoraj i dziś rano, gadam, gadam i cisza... Paranoja, albo plus przycina playowi połączenia, albo w mojej okolicy coś nadajniki Plusa szwankują i może przy handoverze się chrzani...

 #420916  autor: mariusz9a
 04 sie 2010, 14:57
madhunt3r pisze:Paranoja, albo plus przycina playowi połączenia, albo w mojej okolicy coś nadajniki Plusa szwankują i może przy handoverze się chrzani...
To zainwestuj 10 zeta w dwa startery 36i6 (darmowe rozmowy wewnątrz sieci) i sobie podzwoń. 10zł (5zł za starter) to nie majątek a przekonasz się czy to Plus.