DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 5 z 11
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
 #1064261  autor: kozien70
 03 lut 2019, 14:14
A czy gdzieś w kraju (mam na myśli szczególnie miasta) działa jeszcze DCS Orange, ukryty bądź nie? Bo miałem wrażenie, że Warszawa była jednym z ostatnich, o ile nie ostatnim miejscem z G1800 pomarańczy. Jeszcze parę tygodni temu DCS był tu widoczny, GSM ukryty. W styczniu tego roku odwrócili role i DCS ukryli, a widoczny był tylko GSM. A od paru dni w ogóle DCSa brak, tak jak w Tm i wszystko w 2G leci po G900.
W żadnym z większych miast, gdzie byłem na przestrzeni ostatniego półrocza nie widziałem już pomarańczowego G1800.
 #1064263  autor: perxenat
 03 lut 2019, 14:58
Działają Wam esemesy?
U mnie nie dochodzą przychodzące i nie działają wychodzące (znaczy - jak wyslalem z frii na inny to nie ma wiadomości). Ani wte ani we wte.
Rozmowy i internet działa.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1064267  autor: biala1991
 03 lut 2019, 16:56
Ja doładowałam Blueconnect i dostałam wiadomość o przyznaniu bonusu. Oczywiście muszę wierzyć na słowo, bo sprawdzić tego się nie da. Wcale bym się nie zdziwiła jeśli się okaże, że system wysłał sms ale nie dostarczył bonusu :)


Smsy, połączenia i internet działają, gorzej z kodami, poza podstawowym *101# żadne nie odpowiadają
 #1064268  autor: piotrzet
 03 lut 2019, 16:57
Od czasu pożaru zauważyłem że telefon zdecydowanie mniej trzyma się w VoLTE wcześniej chodziłem po całym domu i bez problemu trzymało to VoLTE teraz praktycznie gdzie się nie znajdę to praktycznie każde moje połączenie kończy się w 3G niezależnie od tego jaki jest zasięg. VoWiFi w ogóle nie działa, a wcześniej działo bez problemów o każdej porze. Oczywiście po moim zgłoszeniu do BOK. Nacieszyłem się nim około 2 tygodni :lol:
Kolejna rzecz to internet. Sesja która trwa po kilka godzin dziennie powoduje spadki prędkości z 40-50 Mb/s na około 10 Mb/s wystarczy restart routera i prędkości wracają do tych okolic 50 Mb/s. Nie ma znaczenia to też ile GB się pobierze.
Połączenia i SMS działają jak należy. Chodź czasem zdarzy się, że na łączeniu odrzuci połączenie czego wcześniej nie było. MMS nie sprawdzane.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2019, 17:04 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1064270  autor: bed
 03 lut 2019, 17:08
U mnie (nju) VoLTE dla przykładu w ogóle nie działa. W trybie tylko LTE od razu rozłącza połączenie - w każdym innym przypadku przeczuca do 3G.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1064275  autor: kozien70
 03 lut 2019, 17:34
p2225 pisze:
03 lut 2019, 17:03
@kozien70 czy po wyłączeniu DCS, poprawił się zasięg LTE1800?
Po wyłączeniu DCS nie zauważyłem zmian.
A ogólnie poziom sygnału L1800 poprawił się w Warszawie względem L2100 już jakiś czas temu.
bed pisze:U mnie (nju) VoLTE dla przykładu w ogóle nie działa. W trybie tylko LTE od razu rozłącza połączenie - w każdym innym przypadku przeczuca do 3G.
Jeśli sugerujesz, że ma to związek z pożarem T-mobile, to nie ma żadnego. Co najwyżej zbieg okoliczności.
Jeżeli sprawdziłeś kartę w innym telefonie i usługa nadal nie działała, to albo usterka lokalna albo problem z aktywacją usługi na Twoim numerze. Jak sugerował @piotrzet - zgłoś do operatora.
 #1064284  autor: piotrzet
 03 lut 2019, 18:39
Jestem ciekaw czy po tym zdarzeniu usługi jak przywrócą będą działać jak należy czy nie. Chodzi mi tutaj głównie np o VoWiFi, które wiadomo jak działało jednym tak innym nie i cały czas były z nim problemy. Bo jak na ten moment to nawet VoLTE nie działa tak jak wcześniej.
I jeszcze bo widzę, że tutaj nikt tego nie zauważył. Nie ma opcji płacenia przez T-Mobile w sklepie Google Play.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1064288  autor: jarekt
 03 lut 2019, 18:55
Zacytuję kilka wpisów z niebezpiecznika, bo są bardzo ciekawe:
Straż pożarna po przyjechaniu wyłączyła prąd w budynku
był problem z podniesieniem agregatów, pozatym strażakom się ten pomysł bardzo nie podobał (zbiorniki z paliwem do agregatów są blisko)
serwerownia jest wew. budynku oddzielnym budynkiem ze ścianami PPOZ 60 i 90
Na filmach fajnie widać jak ogień walczy właśnie z jedną z tych ścian – widać to w postaci długiej równej linii ognia w głębi budynku
Przepusty kablowe w większości były szczelne (pozatym są z innej strony), ale instalacje klimatyzacji ostro zaciągnęły pył i zatkały się filtry, dodatkowo podniosła się bardzo temperatura i klima przestała wyrabiać.
Wyzwolenia gazu nie było ale z tego co wiem to ręcznie musieli wyłączyć to, bo by się gaz wzbudził.
Ogólnie OPERS który był na zmianie jest teraz najbardziej doświadczonym DC-expertem w kraju (no może poza mną ;-))

Relacja od osoby, która odwiedziła strefę zero:
Serwerownia wyłączona.
Klima nie pracuje. Agregaty nie pracują.
Sprzęt jest wynoszony (należy pamiętać Że zanim zostanie on przewieziony do innej serwerowni musi byc wcześniej sprawdzony, na nowo uruchomiony i przede wszystkim przedmuchany).
Niektóre naklejki na serwerach sa stopione wiec albo była bardzo wysoka temperatura w komorach albo niskiej jakości naklejki (mysle ze to drugie).
Jak zawsze w takich przypadkach warto zajrzeć do śmietnika bo mówi on sporo o tym czego w serwerowni brakowało :-)

Szczegóły dot. incydentu od osoby, która jest dobrze zapoznana ze sprawą:
Naklejki nie ucierpiały, jak już to [jest] delikatny burdel w dokumentach i nie wiadomo na jakich maszynach konkretnie stało kilka mniejszych mniej ważnych systemów (…)
Prąd został odcięty i finito, nic nie było podtrzymywane. Spłonęła niestety hurtownia piwa za ścianą. W serwerowni gaz został uwolniony, tylko jedna butla pełna. Jedna ściana ucierpiała dość poważnie i runęła, dach się jakoś trzyma.
Sprzęt teoretycznie nie ucierpiał, naklejki nietknięte. Sporo sprzętu już zabrane, [ale] nie ma gdzie tego ustawić i podłączyć.
Ze smaczków: spora część ruchu z innej serwerowni przechodziła przez Annopol, stąd tak bardzo duże problemy z całym T-Mobile.
 #1064305  autor: 3G
 03 lut 2019, 22:09
p2225 pisze:
02 lut 2019, 20:48
Mam nadzieję, że moje konto nie poszło z dymem, bo założyłem je na dwa dni przed pożarem
Mam coś lepszego - jeden z moich numerów testowych T-Mobile jakby przestał istnieć. Karta była doładowana i miała aktywne połączenia wychodzące. Nie korzystam z takich numerów jakoś aktywnie, w tym przypadku włożyłem SIM do telefonu po pożarze by zobaczyć co tam słuchać, a tu "rejestracja karty SIM nieudana". Dzwonię dziś do BOA (już się da, ale to chyba jakieś zapasowe BOA), a pan mi mówi, że nie ma takiego numeru, musiałem się pomylić :shock: W końcu znalazł po numerze karty SIM i niby widać, że faktycznie coś takiego było, ale nie wiadomo co się stało. Napisał zgłoszenie do działu technicznego i czekam...

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1064309  autor: Dodo84
 03 lut 2019, 22:45
U mnie za to inny przypadek. Składałem w zeszły poniedziałek (przed pożarem ) wniosek o przeniesienie numeru z T-Mobile do Orange na karte. We wniosku podałem dzisiejszą date. Dzisiaj zerkam na telefon i bylem w szoku. Karta od T-Mobile z moim numerem nadal aktywna i moge z niej dzwonić. Po wybraniu z innego telefonu mojego numeru zgłaszała sie poczta glosowa od Orange. Po wlozeniu karty od Orange byłem zdziwony a na niej działa ten sam numer co nadal jest aktywny w T-Mobile.
Podsumowując z T-Mobile moge dzwonić (wyświetla sie rozmowcy moj przenoszony numer) i korzystać z Internetu.
A w Orange moge odbierać rozmowy, dzwonić (z tym samym numerem co jest widoczny na karcie T-Mobile) i pisać smsy oraz korzystać z internetu. Konto juz mi sie udalo w Orange doładować. Prawdopodobnie dzięki pożarowi jeden numer działa w dwóch sieciach na raz.

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
 #1064314  autor: Pawrzes
 04 lut 2019, 00:19
kozien70, 3 dni temu odpisałbym Tobie, że DCS ciągle w centrum Warszawy jest podstawowe w 2G a dziś patrzę a tu wymuszając pasmo brak zasięgu :o
Z okolicznych stacji tylko w zasięgu Towarowej 2 widać monitoring kanału 740 ale nie można się do niego zalogować.
Obrazek

A tak fajnie w śródmieściu łapało się dalekie stacje i pikokomórki na wymuszonym GSM nie wchodząc do budynków...

Pozdrawiam
 #1064322  autor: kozien70
 04 lut 2019, 08:36
@Pawrzes - zgadza się, bo jeszcze kilka dni temu z Ursynowa logowałem się na wymuszonym DCS do śródmiejskiej stacji z Koszykowej. Teraz już pomarańczowego G1800 w całej Warszawie brak, poza niedobitkami typu Wał Miedzeszyński 377.
  • Strona 5 z 11
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11