DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #467381  autor: marcino94
 27 mar 2011, 16:48
Witam! mam problem ze swoim Samsungiem otóż czasami wyświetlacz nie reaguje na dotyk. Godzina na zegarze sie zmienia a wyświetlacz nie reaguje lub działa ale tylko w połowie tzn. dotykając przycisków z lewej strony nie dzieje sie nic zaś dotykając tych z prawej strony reagują te znajdujące sie po lewej stronie. Jaka może byc przyczyna tego? Telefon nigdy mi nie upadł ani sie nie zamoczył na wyświetlaczu nie ma tez żadnych głębokich rys, nie używałem tez rysika. Jaka może byc tego przyczyna? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

 #467418  autor: orson_dzi
 27 mar 2011, 21:36
Możliwe, że wysiadł digitizer, czyli zewnętrzna powłoka odpowiedzialna za łapanie dotyku. W najlepszym wypadku mogła taśma wypaść z gniazda.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #467552  autor: marcino94
 28 mar 2011, 16:00
Możliwe, że wysiadł digitizer,
A jaki byłby koszt wymiany? i czy opłaca sie to robić?
Nie wiem czy to ma znaczenie ale zwróciłem uwage że jeśli mam ciepłe i wilgotne ręce to wtedy dotyk wariuje.

 #467574  autor: orson_dzi
 28 mar 2011, 18:00
Ceny na Allegro to ok 15-80zł. Powiedzmy, że wydasz jakąś środkową kwotę, a wymienisz sam, bo serwis krzyknie 100-200zł lekką ręką.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #470832  autor: marcino94
 15 kwie 2011, 15:38
Kupiłem nowy digitizer przedwczoraj mi przyszedł i wziąłem się za wymianę. Zdjąłem tylna pokrywe wykręciłem 6 widocznych śrubek ale prócz tego że je wyjąłem nic sie nie zmieniło. Nic sie nie rusza wszystko jest tak jak było. W internecie nie moge znaleźć filmu ani zdjęc jak rozebrac ten telefon i nie wiem co mam podwadzić czy zdejmuje sie korpus jakoś czy coś innego. Nie chce niczego popsuć. Wie ktoś co trzeba w takim wypadku zrobić?

 #470833  autor: orson_dzi
 15 kwie 2011, 15:50
Śruby sobie, a zatrzaski sobie ;) .
http://zmianaobudowy.pl/index.php?optio ... &Itemid=59

Włóż coś między korpus, a panel i podważ. Tylko nie wyszczerb obudowy.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #470839  autor: maniek89
 15 kwie 2011, 16:39
Ewentualnie pojsc z digitizerem do serwisu i bedzie naprawa troche tansza bo czesc juz kupiles.

 #470841  autor: marcino94
 15 kwie 2011, 16:56
Troche lipa bo doszedłem do pewnego momentu że musze dwa kable przylutować a nie mam takiej lutownicy... i teraz nie wiem chyba będe musiał go do serwisu zanieść. Taniej wyjdzie jeśli zostanie zostanie samo przełożenie tego i przelutowanie tych dwóch kabelków?

 #470842  autor: orson_dzi
 15 kwie 2011, 16:58
marcino94 pisze:Taniej wyjdzie jeśli zostanie zostanie samo przełożenie tego i przelutowanie tych dwóch kabelków?
Stwierdzą, że coś uwaliłeś i muszą masę rzeczy przez Ciebie naprawić i zapłacisz parę razy więcej :P . Każdą możliwość trzeba brać pod uwagę ;) .

Popytaj po znajomych, czy rodzinie, może ktoś posiada lutownicę.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)