DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #414452  autor: watero
 02 lip 2010, 13:32
Witam serdecznie! Dosalem gratisowo od kolezanki samsunga j600. Jest ok kilkudniowy, wyglad ma idealny, ale... Ekran swieci sie jedynie na bialo, reszta dzisla(przyciski, dotykowy panel, mozna dzwonic itp). Teraz pytanie ktora tasme kupic na allegro oraz jak ja zamontowac? Ceny wahaja sie od 9 do 20zl z przesylkami - wszystkie wygladaja na takie same. Telefon rozkrecilem ale nie widze czy bede musial tu cos lutowac czy nie, niby przy stronie tasmy od plyty glownej jakies 2 luty sa, ale do konca pewien nie jestem bo nie mialem az tyle czasu by sie przygladnac. Mam nadzieje, ze znajdzie sie tu jakas osoba ktora nakieruje mnie na wlasciwy tor. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 02 lip 2010, 14:45 przez watero, łącznie zmieniany 1 raz.

 #414510  autor: kerim36
 02 lip 2010, 20:11
google -> j600 service manual

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #414605  autor: watero
 03 lip 2010, 13:26
Sciagnalem 2mb plik w pdf-ie tak jak napisales, ale nic mi on nie mowi. Pelno tam schematow itp...

 #414607  autor: orson_dzi
 03 lip 2010, 13:35
Jak masz gwarancję, to nic sam nie rób, tylko oddaj do serwisu.

Jak jej nie masz, to nie jest to takie straszne, jak wygląda.
Rozbieraj powoli telefon, pamiętając co gdzie było. Musisz ściągnąć z niego praktycznie wszystko, aż dogrzebiesz się do taśmy. Potem tylko złożyć to tak, żeby części nie zostały ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #414676  autor: watero
 03 lip 2010, 21:39
Heh :) Telefon juz rozbieralem by zobaczyc jak ta tasma wyglada oraz jak ja wymienic. Skrecilem wszystko i chodzi jak trzeba. Widze tam tak jakby 2 luty, a na aukcjach allegro jak i innych forach pisze, ze nie trzeba tam nic lutowac. Pozatym nie wiem jaka tasme kupic, rozpietosci cenowe sa rozne i nie mam pojecia... Telefon juz nie ma gwarancji.

 #414680  autor: orson_dzi
 03 lip 2010, 22:39
Wiadomo, że droższa, teoretycznie pewniejsza. Ale nie zaszkodzi wziąć tańszej najpierw i zobaczyć. Możliwe, że akurat będzie pasować bez problemów.

Taśma nie jest lutowana, wkłada się ją w gniazda w dwóch miejscach.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #414701  autor: watero
 03 lip 2010, 23:54
Jutro na allegro zakupie jakas i gdy przyjdzie to napiszeco z tego wyszlo :)