DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #408599  autor: kowcio
 04 cze 2010, 11:36
Witam po przerwie.

Troszkę spraw mi wypadło i nie było mnie na forum. Trafiła mi się okazja nowego Samsunga Monte z salonu Plusa, za 300 PLN- cena super, nigdzie taniej za nóweczkę nie dostane. Przemyślałem sprawe i mówię, ze zaryzykuje. Kupiłem go we wtorek. Od 1 czerwca do dnia dzisiejszego korzystam i o dziwno jetsem ZADOWOLONY! Nie wiedziałem, że Samsung robi az tak dobre dotykowe telefony- te LG to mogą się wypchać, mówię to szczerze. Bateria super, wifi łaczy się bez problemów, jakość rozmów perfekto, dotyk chyba nawet taki sam albo bardzo zbliżony do tego w ifonie. Ale telefon ma sporo wad, takich jak antena od WLANu i GSM/UMTS na dole telefonu- wystarczy, że zakryje ręką i już z -40 dBm robi się -65 dBm oraz już 2m od routera pokazuje 2/3 kreski wlanu. Wada to też obudowa, bo się świeci jak psu jajca i jak zdejmę fabryczną folię, to się zniszczy wyjątkowo szybko (mówi się trudno). Mechanizm ściągania obudowy to jakaś porażka, bez narzędzi się nie obejdzie. Za to dobrze się trzyma. No i bateria- ładowałem 3 dni temu i mam 3/5, a sporo bawielm się (taka nowość u mnie- telefon z dotykiem :-D ).

Mimo wszystko polecam. Dziękuję za udział w moim temacie. Powiem Wam, że już chciałem kupowac 6303. Ale jakoś przełamałem się do tego Samsunga i jesli się nie popsuje to nie będę raczej żałował.

PS. Teraz już wiem, że na dotyku idzie pisać SMSy :o

 #408605  autor: orson_dzi
 04 cze 2010, 11:57
kowcio pisze:Nie wiedziałem, że Samsung robi az tak dobre dotykowe telefony
Widocznie przespałeś kilka modeli ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #408607  autor: kowcio
 04 cze 2010, 12:09
orson_dzi pisze:kowcio napisał/a:
Nie wiedziałem, że Samsung robi az tak dobre dotykowe telefony

Widocznie przespałeś kilka modeli ;) .
Powiem szczerze. Nie miałem jako tako do czynienia na dłuższą metę z Samsungami dotykowymi. Ale mimo wszystko po krótkim kontakcie wiedzialem, że są lepsze od Lg pod względem obsługi. Ale że aż tak? Tego bym sie nie spodziewał. Czekamy na nową platformę od LG i na poprawę wskaźnika zasilania- przynajmniej 5 kresek i mają schodzic proporcjonalnie. Ile razy cookie mi padł zaraz po wyjściu z domu :/

 #408621  autor: knopers
 04 cze 2010, 13:09
kowcio pisze:Teraz już wiem, że na dotyku idzie pisać SMSy :o
A szkoda, że nie masz QWERTY w Monte, bo to jest jeszcze lepsze :) może w Pixonie trzeba troszkę "wduszać" ale w Avili rewelacja :)

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #408637  autor: kowcio
 04 cze 2010, 13:40
knopers0 pisze:kowcio napisał/a:
Teraz już wiem, że na dotyku idzie pisać SMSy :o

A szkoda, że nie masz QWERTY w Monte, bo to jest jeszcze lepsze :) może w Pixonie trzeba troszkę "wduszać" ale w Avili rewelacja :)
A nie są za małe te przyciski? Ja tam przyzwyczajony jestem do T9 więc nie jest źle. Jakoś daje radę. Wole brak Qwerty niż dotyk taki jak w Cookie. Ten dotyk w Monte naprawdę mnie powalił na kolana, w tak prostym telefonie z niskiej półki wmontowali taki ekran. Wiedziałem, że tam pojemnościowy jest, ale też myślalem że to taki chwyt, dali jakis byle jaki ekran i zadowoleni, a jednak jest super. No i baterią nacieszyć tez sie nie mogę

No i Samsung zrobił tez postęp, bo dął w menu licznik wiadomości taki jak w Nokii czy SE jest, oraz aplikacje java instalują się z karty pamięci. W ogóle zasyfiona karta pamięci 2GB działa bardzo płynnie, w LG ona była i tam korzystać sie z niej nie dało, ale już i tak porządek zrobiłem wczoraj :)

No i jeszcze ładowarkę przemyslili, bo zerżneli ją w 100% od Nokii- AC-5e, wszedzie mogę ją zabrać ze sobą bez męczenia się (taka mala rzecz a jak cieszy? ;-))) ).

 #408720  autor: knopers
 04 cze 2010, 18:32
kowcio pisze:A nie są za małe te przyciski?
Nie, właśnie, że nie. Zarówno w Pixonie jak i w Avili nie mam problemu. A co więcej, czasami zdarza mi się pisać bez patrzenia na ekran i nie popełniam błędów, a jak są to może 1-3 literki na całe zdanie :)

A Monte właściwie bym już miał jakiś czas. Gdyby nie to, że nie ma QWERTY. No i w menu jak ją pierwszy raz miałem w ręku to przez kilka minut szukałem menu 'Wiadomości'. Nawet konsultantka w salonie Play nie wiedziała gdzie są... Ale będę go miał w najbliższym czasie, z orange. Włączę, zobaczę sobie go na spokojnie, ale i tak wiem, że pójdzie w Polskę.

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #408787  autor: kowcio
 05 cze 2010, 10:27
knopers0, wiadomości są jak wejdziesz w menu-> na dole masz beleczkę z: klawiatura | Kontakty | Wiadomości
Dla mnie to świetne rozwiązanie. w menu nie ma ikonki wiadomości.

Od razu to znalazłem ;-) Chyba, ze te w Play mają jakiś inny soft, ja mam z Plusa telefon.

Obrazek

znalezione w google :-)

Avila ma niby taką samą baterię, ale czasu czuwania Monte ma prawie 2x wiecej!

 #408809  autor: knopers
 05 cze 2010, 12:14
kowcio pisze:wiadomości są jak wejdziesz w menu-> na dole masz beleczkę z: klawiatura | Kontakty | Wiadomości
Wiem, wiem ;) znalazłem to w końcu po paru minutach "zabawy" Monte w salonie. Może dlatego też nie mogłem znaleźć bo w Pixonie i w Avili są normalnie w menu...

A ile Ci wytrzymuje bateria w Monte? Mi w Avili na początku przy kilku godzinach rozmowy pomiędzy ładowaniami wytrzymywała 4-5 dni. Teraz po przejściach i jednak z licznikiem rozmów ponad 500 godzin w niecałe 8 miesięcy to trzyma mi te 2, maksymalnie 3 dni.

Zdjąłeś już folię z tylnej obudowy? :D

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #408811  autor: kowcio
 05 cze 2010, 12:36
Wydzieliłem z JTW ;)
knopers0 pisze:A ile Ci wytrzymuje bateria w Monte? Mi w Avili na początku przy kilku godzinach rozmowy pomiędzy ładowaniami wytrzymywała 4-5 dni. Teraz po przejściach i jednak z licznikiem rozmów ponad 500 godzin w niecałe 8 miesięcy to trzyma mi te 2, maksymalnie 3 dni.
Ojj bateria bardzo dobra jest, a przynajmniej zrobiła takie wrażenie. Ładowałem go w nocy z wtorku na środę. Wytrzymał całą środę, czwartek, piątek, dzisiaj jest sobota- rano miałem 2 kreski, ale dzisiaj odebrałem 5 minutowa rozmowę i mam "bateria rozładowana". Ale w tym czasie bardzo dużo robiłem na telefonie. Bawiłem się mapami, GPSem, Wifi, troszkę aparat i odtwarzacz, no i sporo chodziłem po menu. Oczywiście telefon w 3G siedzi cały czas. Inne telefony w jeden dzień potrafiły się rozładować przy takim użytkowaniu- np. Ultra Style, a tam wifi nie było.
knopers0 pisze:Zdjąłeś już folię z tylnej obudowy? :D
Nie. Ona się świetnie trzyma i nie ściągnę jej do póki nie odpadnie. A jak mi się odwidzi to sprzedam jako zafoliowanego :-) Nie przeszkadza mi ta folia. Na ekranie też jest fajna folia, w ogóle jej nie widać, tylko koło kamerki do wideo rozmów widać, że jest. Po co mam ściągać, skoro ani nie denerwuje, ani nie zawadza.

Przez Monte zacząłem inaczej patrzeć na dotykowce. Teraz nawte nie wiem na jakim telefonei pisze sie lepie, czy na dotykowym czy na tradycyjnym :o nigdy bym nie powiedział, że tak idzie opanować w chwilę pisanie SMSów na dotykowym.

 #408816  autor: knopers
 05 cze 2010, 13:15
No to przy takim używaniu telefonu naprawdę dobrze trzyma ;) tylko dziwi to, że miałeś 2 kreski, odebrałeś rozmowę i się zaczęła rozładowywać...

O filię zapytałem bo myślałem, że zdjąłeś już :P ciekawi mnie po prostu w jakim tempie Monte zbiera rysy i ryski z tyłu.
kowcio pisze:Teraz nawte nie wiem na jakim telefonei pisze sie lepie, czy na dotykowym czy na tradycyjnym
Oczywiście, że na dotykowym. Jest tylko jeden wyjątek. Jak kierujesz samochodem (jeśli w ogóle :P) to tak czy inaczej trzeba spoglądać na ekran. A to rozprasza i może mieć złe skutki...
kowcio pisze:nigdy bym nie powiedział, że tak idzie opanować w chwilę pisanie SMSów na dotykowym.
Mimo tego, że w 6300 bardzo dobrze mi się pisało i pisze smsy to jednak nic nie przebije Avili. Tym bardziej QWERTY. Może na Pixonie już nie jest tak kolorowo jak na Monte czy Avili bo trzeba lekko wciskać ekran, ale jednak też jest to lepsze niż pisanie na zwykłym telefonie. Ostatnio pierwszy raz miałem w ręku Samsunga Delphi. Nigdy bym nie zamienił klawiatury wirtualnej na wysuwaną QWERTY!

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #408818  autor: kowcio
 05 cze 2010, 13:20
knopers0 pisze:No to przy takim używaniu telefonu naprawdę dobrze trzyma ;) tylko dziwi to, że miałeś 2 kreski, odebrałeś rozmowę i się zaczęła rozładowywać...
Na razie zobaczymy, to było pierwsze ładowanie więc bateria niech się rozkręci. Zwróce uwagę na te kreski. Dałem restart telefonu i mam 1 kreskę ;)
O filię zapytałem bo myślałem, że zdjąłeś już :P ciekawi mnie po prostu w jakim tempie Monte zbiera rysy i ryski z tyłu.
Zbierać będzi ena pewno, może mniej niż Avila ale będzie... Taki urok obudowy, ktora się świeci. Chwała za te folie, której prawie nie widać. Na folii już sporo zrysane mam tam koło glośnika, gdzie telefon opiera się leżąc na stole ;)
knopers0 pisze:kowcio napisał/a:
Teraz nawte nie wiem na jakim telefonei pisze sie lepie, czy na dotykowym czy na tradycyjnym

Oczywiście, że na dotykowym. Jest tylko jeden wyjątek. Jak kierujesz samochodem (jeśli w ogóle :P ) to tak czy inaczej trzeba spoglądać na ekran. A to rozprasza i może mieć złe skutki...
to wiem, trzeba poświęcić więcej uwagi i skupienia... Coś za coś, ale jest ok. Na E2100b czy na innych telefonach bez patrzenia piszę SMSy, T9 na pamięć znam
knopers0 pisze:kowcio napisał/a:
nigdy bym nie powiedział, że tak idzie opanować w chwilę pisanie SMSów na dotykowym.

Mimo tego, że w 6300 bardzo dobrze mi się pisało i pisze smsy to jednak nic nie przebije Avili. Tym bardziej QWERTY. Może na Pixonie już nie jest tak kolorowo jak na Monte czy Avili bo trzeba lekko wciskać ekran, ale jednak też jest to lepsze niż pisanie na zwykłym telefonie. Ostatnio pierwszy raz miałem w ręku Samsunga Delphi. Nigdy bym nie zamienił klawiatury wirtualnej na wysuwaną QWERTY!
Ja spróbuję załatwić Motorole Milestone i zobacze jak faktycznie na takiej sprzętowej qwerty się pisze. Sam delphi ma dość niewygodną klawiaturę, musiałbyś spróbować czegoś innego. Taki HTC Touch Pro2 też ma fajną klawiaturę.

 #408844  autor: orson_dzi
 05 cze 2010, 14:32
knopers0 pisze:Ostatnio pierwszy raz miałem w ręku Samsunga Delphi. Nigdy bym nie zamienił klawiatury wirtualnej na wysuwaną QWERTY!
Delphi ma ekranową numeryczną, jak w normalnym telefonie, tak samo Monte. Na takiej klawiaturze pisze się całkiem przyjemnie. Często jak na normalnym telefonie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #408850  autor: knopers
 05 cze 2010, 14:39
kowcio pisze:Zbierać będzi ena pewno, może mniej niż Avila ale będzie...
Avila ma te takie kropeczki gumowe, które teoretycznie powinny ochronić przed zarysowaniem. Ale w praktyce jest inaczej... Chociaż mam folię na pokrywie baterii i widać ją tylko tam gdzie jest mocno porysowana i cały jej obwód bo klej jakoś się tam daje we znaki. Ale poza tym jej nie widać :)
Ja piszę na Avili na QWERTY i idzie to sprawnie i nawet czasami bezwzrokowo. Na Monte powinieneś szybko opanować pisanie bezwzrokowe bo są duże "klawisze" i jak mówisz, że T9 znasz na pamięć to tym bardziej ;) przynajmniej tak mi siw wydaje ;)

A co do sprzętowej QWERTY. Miałem w ręku Nokię E75. Też mnie nie przekonała. Ale zobaczę sobie przy najbliższej okazji w Play Motkę Milestone i zobaczę jakieś sprzętowe QWERTY z innych telefonów z wyższej półki. Może zmienię o nich zdanie ;)

A ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz w Monte. Korzystałeś już z jakiegoś portalu społecznościowego na Monte? Zastanawia mnie to, czy łączy przez GPRS/HSDPA czy przez wifi.

[ Dodano: 2010-06-05, 14:41 ]
orson_dzi pisze:Delphi ma ekranową numeryczną, jak w normalnym telefonie, tak samo Monte. Na takiej klawiaturze pisze się całkiem przyjemnie. Często jak na normalnym telefonie.
No właśnie. Zaznaczyłeś, że całkiem przyjemnie ;) mi jakoś ten pomysł nie przypasił i dlatego jak już jakiś nowy dotyk to tylko w QWERTY, raczej wirtualną.

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #408855  autor: kowcio
 05 cze 2010, 14:57
knopers0, widzisz, a monte ma obiektyw aparatu nieco wysunięty z obudowy i telefon opiera się na nim, oraz na dolnej części gdzie jest głośnik zewnętrzny i tam łapie rysy zdrowo.
knopers0 pisze:A ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz w Monte. Korzystałeś już z jakiegoś portalu społecznościowego na Monte? Zastanawia mnie to, czy łączy przez GPRS/HSDPA czy przez wifi.
Zalezy co sobie ustawisz w ustawieniach internetu, czy ma się łączyć przez Internet, czy przez *nazwa sieci WLAN*. Ja tam mam telefon w Orange i wiadomo jak z pakietami na net, oszczedzam żeby mi tylko do gmaila poza domem starczył, więc nie sprawdzałem jak łączy się po HSDPA. W menu mam tylko ikonkę MySpace, a że nie mam tam konta to się nie loguje. Miał być niby Facebook, ale nie ma...
Zawsze mozna wejść wpisując adres strony i wsio ;-)

Co ciekawe, jak wejdę w Widget Google- tam mam ikonkę Gmail to łączy się przez 3G wbrew ustawieniom, a wszystko inne leci po wifi. Nawet widget z pogodą łaczy się przez wifi. Szkoda, że nie można wybrać kilku punktów dostępu, przez które może się łączyć- np. wybrałbym kilka sieci WLAN i łaczyłby się w zależności od tego, jaką sieć znajdzie, ale chyba to nie problem, ponieważ jak wejdę w wifi z menu i połaczę się z dana siecią to powinno wszystko łaczyć się z tym co wybrałem w wifi. Przetestuje się kiedyś.

Mam jedną wadę. Klawisz cofania do poprzedniej pozycji jest fizyczny. A ja bym wolał dotykowy albo tak jak w LG- jest ikonka na wyświetlaczu i tym się cofa. Ciężko jest przestawić się z tak dobrego dotyku na klawisz fizyczny, który trzeba docisnąć.
Kolejna wada- klawisz aparatu jest zbyt wystający i w dolnej części prawego boku- czasami podczas trzymania wciska mi się.

Zaletą jest to, ze dobrze lezy w dłoni- nie wiem czy widzialeś go, ale jego tył po bokach jest tak jakby lekko zaokrąglony i przez to świetnie lezy w dłoni, avila kwadratowa jest.

 #408884  autor: szczeka
 05 cze 2010, 16:31
dwa pytanka


uno
czy mozna wrzucac pliki *.jar na karta pamieci i z poziomu telefonu je instalowac, czy wciaz w tej kwestii samsung jest w dupie?

duo
czy opera mini przy kazdym uruchomieniu pyta sie, jak sie laczyc z internetem (np. tak jak ma Nokie e51, ze wyszkuje dostepne punkty dostepu przy polaczeniu, tj. dostepne sieci wi-fi + gprs), czy po prostu w ustawieniach sie wybiera, jak ma sie laczyc (wi-fi/gprs) ? i czy jesli wybierze sie wi-fi, to czy opera-mini znajdzie dostepne sieci, czy bedzie probowala sie polaczyc z ta ustawiona wczesniej w ustawieniach telefonu (polaczen)


no dobra, jeszcze jedno pytanko

jak aparat? przyzwoite zdjecia? da rade zrobic czytelne zdjecie tekstowi?

 #408890  autor: kowcio
 05 cze 2010, 16:52
szczeka pisze:uno
czy mozna wrzucac pliki *.jar na karta pamieci i z poziomu telefonu je instalowac, czy wciaz w tej kwestii samsung jest w dupie?
Pisąłem wcześniej- można. Zapodaj mi coś to zaraz jeszcze raz przetestuję.
szczeka pisze:czy opera mini przy kazdym uruchomieniu pyta sie, jak sie laczyc z internetem (np. tak jak ma Nokie e51, ze wyszkuje dostepne punkty dostepu przy polaczeniu, tj. dostepne sieci wi-fi + gprs), czy po prostu w ustawieniach sie wybiera, jak ma sie laczyc (wi-fi/gprs) ? i czy jesli wybierze sie wi-fi, to czy opera-mini znajdzie dostepne sieci, czy bedzie probowala sie polaczyc z ta ustawiona wczesniej w ustawieniach telefonu (polaczen)
Ja robię tak- wchodze w menu, daję wifi, włacz, wyszuka, łaczę się ze swoją siecią, wchodzę w gry i aplikacje, tam mam opere mini (sam sobie zainstalowałem- żeby nie było) i uruchamia się... Pyta czy może połączyć się z netem- wybierasz zapytaj raz, za każdym razem ma pytać, i śmiga jak należny.
Jednakże da radę zrobić tak, ze przy wyłączonym wifi wejdziesz w opere mini i ono automatycznie się załączy, ale wtedy w ustawieniach sieci aplikacji musisz mieć zaznaczoną swoją sieć WLAN. Inaczej po 3G będzie ssało dane.
szczeka pisze:jak aparat? przyzwoite zdjecia? da rade zrobic czytelne zdjecie tekstowi?
Pierwsze wrażenie- słaby. Ale na dworze da radę. Zwykłe gołe 3,2 Mpx jakie tylko ktoś wymyślił. Brak AF- zdjęć tekstu nie bardzo da rade zrobić... Jak chcesz coś z dobrym aparatem to daj sobie spokój z monte.

Od razu muzyka- standardowe słuchawki niby takie porządne, ale jakoś dziwnie grają. Podłączyłem swoje oryginalne od MP3 Samsung (są całkiem ok) i jest lepsza jakość dźwięku, ale jakoś rewelacji nie ma. Głośnik raczej słaby jest, mimo że są dwa. Taka nowość w Samsungu. Chyba było lepiej, jakby był jeden głośnik. Ale do dzwonkow wystarczy, ja tam nie będę nic słuchał z telefonu w taki sposób.

 #408928  autor: knopers
 05 cze 2010, 19:07
kowcio pisze:Mam jedną wadę. Klawisz cofania do poprzedniej pozycji jest fizyczny.
Jak dla mnie w Avili to nie jest wada. Może dlatego, że nie miałem dłuższej styczności z jakimkolwiek dotykowym LG tak aby się przyzwyczaić do klawisza cofania na ekranie. Po kilku miesiącach używania Avili kupiłem Pixona i wydawało mi się normalne, że tam musi być klawisz cofania. No i do tego się już przyzwyczaiłem.
kowcio pisze:Kolejna wada- klawisz aparatu jest zbyt wystający i w dolnej części prawego boku- czasami podczas trzymania wciska mi się.
Tak, owszem, to wada. Trzymając ten telefon może z 15 minut w ręku włączył mi się aparat bodajże 2 o ile nie 3 razy. To można by było naprawić ale musisz rozkręcić telefon przez co możesz stracić gwarancję ;/
kowcio pisze:Zaletą jest to, ze dobrze lezy w dłoni- nie wiem czy widzialeś go, ale jego tył po bokach jest tak jakby lekko zaokrąglony i przez to świetnie lezy w dłoni, avila kwadratowa jest.
Ja trzymam najczęściej telefon w obu dłoniach, więc nie czuję, żeby była kwadratowa. Ale faktem jest to, że rozwiązanie tylnej obudowy w Monte jest bardziej przyjazne użytkownikowi. Gorzej jest w Pixonie, bo on jest trochę grubszy od Avili. Był dzisiaj w moim mieście p. o. prezydenta i porobiłem mu parę fotek Pixonem, ale musiałem trzymać w jednej ręce bo drugą zasłaniałem sobie słońce i faktem jest to, że przeszkadza to, że z tyłu jest kwadratowy.

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #408970  autor: orson_dzi
 05 cze 2010, 21:41
knopers0 pisze:kowcio napisał/a:
Mam jedną wadę. Klawisz cofania do poprzedniej pozycji jest fizyczny.

Jak dla mnie w Avili to nie jest wada.
Większość, jak nie wszystkie ostatnie Samsungi mają fizyczny przycisk cofania.
Po przesiadce z LG czasem można się zapomnieć.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #408971  autor: kowcio
 05 cze 2010, 21:43
orson_dzi pisze:knopers0 napisał/a:
kowcio napisał/a:
Mam jedną wadę. Klawisz cofania do poprzedniej pozycji jest fizyczny.

Jak dla mnie w Avili to nie jest wada.

Większość, jak nie wszystkie ostatnie Samsungi mają fizyczny przycisk cofania.
Po przesiadce z LG czasem można się zapomnieć.
Tu nie chodzi o zapomnienie się, ale to jest bardzo niewygodne, choć wiem że kwestia przyzwyczajenia. Już wolałbym dotykowy klawisz, taki jak ma Nokia 5530 XP

 #409059  autor: kowcio
 06 cze 2010, 12:26
Dzisiaj przetestowałem aparat, wczoraj MP3.

Tak więc aparat w domu przy oświetleniu dziennym nie robi dobrych zdjęć, takie średnie. Natomiast na dworze są bardzo ładne. Dzisiaj wstawię fotkę zrobioną w pokoju, jutro zrobię gdzieś na mieście.

MP3- tragedia. Nie jestem osobą, ktora tam lata z MP3 i dużo słucha, ale widać to mimo wszystko. Przede wszystkim oryginalne słuchawki- nie dość, że są dokanałowe, to jeszcze jakieś kiepskie. Co ciekawe- mam odtw. Samsung YP-u5 i po podłączeniu tych słuchawek do niego one prawie nie działają. Dźwięk jest bardzo dziwny, cichy, tak jakbym nagrywał dyktafonem jakiś koncert :lol: Podłączyłem oryginalne słuchawki do telefonu- oryginalne od MP3, są dość dobrej jakości i jest znacznie lepiej, ale nadal jakoś tak kiepskawo. Bez porównania do yp-u5. Co ciekawe, jedna piosenka gra ok, druga bardzo słabo- a żeby nie było, wszystkie piosenki pochodzą z jednej płyty CD. Odtw. MP3 radzi sobie z nimi znakomicie. Testowałem rock/metal. Korektor dźwięku w tym Samsungu składa się z wielu pozycji, ale żaden mi nie pasuje.

Tak więc ani aparat, ani MP3 w tym telefonie nie sa mocną stroną. Mocną stroną jest po prostu dobry telefon, bo dobrze słychać rozmowę, wygodny jest, ma dobry dotyk, ładny ekran, wifi dobrze działające i takie tam... Dodam, że kartę pamięci obsługuje tak szybko jak komputer :-D

Obrazek

- zrobione wbudowanym aparatem przy dość dobrym świetle dziennym

Obrazek

- zdjęcie porównawcze do innych telefonów- jak widać nie jest jakiś wielki, ani straszny ;-)
Od lewej: siemens A52, Samsung C210, Samsung S5620 Monte, Samsung E2100b, DECT Panasonic.