DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #395956  autor: Marcin0392
 28 mar 2010, 13:45
Witam serdecznie. Mam kilka pytań co do telefonu - Samsung S5620. We wtorek/środę odbieram go z salonu Play (abonament). Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, przede wszystkim jak się ma sprawa z internetem, czy wykupienie pakietu 100MB za 5 zł wystarczy mi miesięcznie aby od czasu do czasu skorzystać z gadu-gadu, przeglądnąć strony internetowe, itp. Zupełnie nie mam pojęcia jak te MB są naliczane, może ktoś mi nieco przybliży sytuację ;)?

Czy za korzystanie z GPS również trzeba płacić? czy jest to opcja bezpłatna?
Sporym minusem tego modelu jest brak wirtualnej klawiatury qwerty.. czy można liczyć na jakiś dodatek aktualizujący tę klawiaturę?

Jak prezentuje się ekran dotykowy? nie zawiesza, itp?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi. Mile widziane również opinie na temat tej komórki :)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010, 20:27 przez Marcin0392, łącznie zmieniany 1 raz.

 #396025  autor: maniek89
 28 mar 2010, 19:18
Nie wiesz tylu rzeczy o telefonie a juz go zamówiles? Gratuluje ale glupoty. Co do aktualizacji jest ciezko u samsungow - to nie nokia i ciezko cos powiedziec. 100 mb nspewno wystarczy na gadu na caly miesicac do neta to juz nie bardzo chyba ze sporadycznie opera mini.
Pojemnosciowy ekran nie powinien sprawiac problemow

 #396044  autor: kowcio
 28 mar 2010, 20:30
Skąd wiesz o tym, ze nie ma qwerty? Jakoś wierzyć mi się nie chce.

Telefon nie zawiesza się, dotyk działa bardzo dobrze (wręcz wzorowo).

Za wspomaganie GPS będzie trzeba płacić, ale to bardzo mało będzie pożerało- jakieś 2 kB.

Aktualizacja jest bezpłatna w ramach gwarancji, ale jeśli na pewno nie ma pełnej klawiatury to raczej jej już nie będzie.

Zapewne żeby było można pisać na QWERTY będzie trzeba odwrócić telefon, żeby był w poziomie przy otwartym edytorze textu...

 #396057  autor: Marcin0392
 28 mar 2010, 21:26
maniek89 pisze:Nie wiesz tylu rzeczy o telefonie a juz go zamówiles? Gratuluje ale glupoty. Co do aktualizacji jest ciezko u samsungow - to nie nokia i ciezko cos powiedziec. 100 mb nspewno wystarczy na gadu na caly miesicac do neta to juz nie bardzo chyba ze sporadycznie opera mini.
Pojemnosciowy ekran nie powinien sprawiac problemow
O telefonie wiem wystarczająco dużo aby się na niego zdecydować, co właśnie zrobiłem. Przeczytałem parę testów, opinii krążących po internecie. Nie musisz przecież od razu na mnie naskakiwać, opłaty za GPS i internet to sprawa zależna od sieci, a nie od konkretnego telefonu z tego co wiem..

Kowcio - http://www.komorkomaniak.pl/26203/samsu ... komaniaka/

"Z tym tematem wiąże się jednak pewien bardzo drażliwy temat. Mam tutaj na myśli wprowadzanie tekstu - czy to w SMS-ach, czy dowolnym miejscu w przeglądarce. Wyobraźcie sobie, że ów Samsung, przy swoim 3-calowym wyświetlaczu, nie posiada klawiatury QWERTY! Tak, dobrze myślicie - tekst wprowadza się przy pomocy „zwykłej” klawiatury numerycznej. Wirtualne przyciski są duże, to fakt, ale czy ma to jakieś znaczenie? Jest to ogromny i najważniejszy minus tego telefonu."

Dzięki za odpowiedzi.

[ Dodano: 2010-04-03, 15:02 ]
Mam pewien problem i liczę na pomoc. Mianowicie chodzi o połączenie z internetem oraz pakiety internetowe w sieci Play. Wczoraj aktywowałem pakiet Play Online 100 MB za 5 zł, na stronie Play czy nawet w komórce wyraźnie jest napisane, że pakiet jest włączony, ale ilość MB do wykorzystania = 0... muszę cierpliwie poczekać czy wystąpił jakiś problem?
Po drugie, nie wiem skąd, ale mam do wykorzystania 25MB w strefie taniego Internetu (nie mam pojęcia dlaczego, nie aktywowałem Pakietu Internet)
Za każde połączenie się ze stroną intenetową zabiera mi 100kb przy wyłączonych obrazkach, czy to normalne? wydaje mi się, że nie bardzo.
Bardzo liczę na Wasze odpowiedzi.