DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #373915  autor: mmmm
 07 gru 2009, 23:25
Witam, mam parę pytań odnośnie Samsunga Avili - zanim kupię ww. telefon, chciałbym się dowiedzieć:

1. Czy istnieją w tym modelu ograniczenia w kalendarzu (max. liczba wpisów, czy tytuł każdego wpisu też jest limitowany jeśli chodzi o liczbę znaków? W SGH-U800 tytuł wpisu kalendarza może mieć TYLKO 15 znaków, co jest moim zdaniem jednym wielkim nieporozumieniem)?

2. Czy można ustawić widok kalendarza na którymś z pulpitów?

3. Czy Samsung nałożył ponownie swoje ograniczenia co do liczby notatek w telefonie (w U800 zaledwie 20...)

4. Czy istnieje możliwość regulacji jasności wyświetlacza tak jak w starych Samsungach?

5. Jak wygląda ekran w przypadku zainstalowanej Opery Mini? Ma ktoś może screen, albo fotkę? Jestem ciekaw, czy można przeglądać strony swobodnie na całym ekranie czy też jakąś część ekranu zajmuje wirtualna klawiatura lub inne przyciski?

6. Jak sygnalizowane są nieodebrane połączenia i nieprzeczytane sms-y? Pojawia się na ekranie komunikat ze skrótem do skrzynki odbiorczej albo ostatniej wiadomości?

7. Zamierzam wykorzystywać ten telefon w zasadzie tylko do pisania smsów (max. 15 dziennie), krótkich rozmów (max. 2 dziennie po 3-4 minuty) i użytkowania kalendarza (tutaj dajmy na to czasowo 10 minut dziennie). Ile hipotetycznie mogłaby wytrzymac bateria Avili, przy podanym przeze mnie założeniu, pod warunkiem, że dałoby radę zmniejszyć jasnośc wyświetlacza?

Z góry dziękuję za pomoc. :-)

 #373919  autor: knopers
 08 gru 2009, 00:29
mmmm pisze:1. Czy istnieją w tym modelu ograniczenia w kalendarzu (max. liczba wpisów, czy tytuł każdego wpisu też jest limitowany jeśli chodzi o liczbę znaków? W SGH-U800 tytuł wpisu kalendarza może mieć TYLKO 15 znaków, co jest moim zdaniem jednym wielkim nieporozumieniem)?
O liczbie wpisów nic Ci nie powiem bo aż tylu wpisów nie mam (tylko kilka). Ale co do ilości znaków w tytule to jest 15.
mmmm pisze:2. Czy można ustawić widok kalendarza na którymś z pulpitów?
Możesz na którymś z pulpitów zostawić sobie widget kalendarza i masz wtedy szybki dostęp do niego.
mmmm pisze:3. Czy Samsung nałożył ponownie swoje ograniczenia co do liczby notatek w telefonie (w U800 zaledwie 20...)
Z tego co właśnie wpisywałem sobie obojętnie jakie teksty, utworzyłem 23 notatki (i więcej mi się nie chce...).
mmmm pisze:4. Czy istnieje możliwość regulacji jasności wyświetlacza tak jak w starych Samsungach?
O tym Ci nic nie powiem bo sam nie wiem. Ale kolory jak i jasność wyświetlacza są według mnie odpowiednie.
mmmm pisze:5. Jak wygląda ekran w przypadku zainstalowanej Opery Mini? Ma ktoś może screen, albo fotkę? Jestem ciekaw, czy można przeglądać strony swobodnie na całym ekranie czy też jakąś część ekranu zajmuje wirtualna klawiatura lub inne przyciski?
O tym też nic Ci nie powiem bo nie korzystam z neta na Avili. Ale zobacz TUTAJ, o ile się nie mylę to w teście Avili coś było o operze mini. Zachęcam również do przeczytania testu ;)
mmmm pisze:6. Jak sygnalizowane są nieodebrane połączenia i nieprzeczytane sms-y? Pojawia się na ekranie komunikat ze skrótem do skrzynki odbiorczej albo ostatniej wiadomości?
Pojawia się wtedy takie okienko, które pokazuje Ci możliwość wejścia w nieodebrane połączenia, odczytu nieodebranych wiadomości... (coś takiego jak TUTAJ na drugim zdjęciu, tyle, że to inny telefon ale identycznie ta opcja wygląda)
mmmm pisze:7. Zamierzam wykorzystywać ten telefon w zasadzie tylko do pisania smsów (max. 15 dziennie), krótkich rozmów (max. 2 dziennie po 3-4 minuty) i użytkowania kalendarza (tutaj dajmy na to czasowo 10 minut dziennie). Ile hipotetycznie mogłaby wytrzymac bateria Avili, przy podanym przeze mnie założeniu, pod warunkiem, że dałoby radę zmniejszyć jasnośc wyświetlacza?
Ja Avilę używam intensywnie więc nie wiem jak jest u mnie. Ale bardzo dobrze znam osobę, której Avila wytrzymuje, przy użytkowaniu mniej więcej takim jak opisałeś, około tygodnia. Jak mniej korzysta to nawet rekordem było 12 dni :)

Ogólnie telefon warty zakupu. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania - pisz. Chętnie odpowiem ;)

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #373963  autor: mmmm
 08 gru 2009, 14:28
knopers0, dziękuję za częściowe "rozwianie wątpliwości". :D

Teraz jeszcze tylko poczekam, może ktoś korzystający z internetu w tej komórce odpowie mi na pytanie 5. W linku, który podałeś niestety nic nie znalazłem o Operze Mini. :-)

Pozdrawiam.

 #373966  autor: knopers
 08 gru 2009, 15:01
mmmm, z czystej ciekawości zapytałem wujka Gógla o operę mini na Avili. Oto co udało mi się znaleźć: KLIK. Mam nadzieję, że chociaż trochę Ci to pomoże. Możesz też samodzielnie poszperać na ten temat w googlach ;)

[ Dodano: 2009-12-08, 15:07 ]
mmmm pisze:4. Czy istnieje możliwość regulacji jasności wyświetlacza tak jak w starych Samsungach?
Właśnie znalazłem, że można. Znajduje się to w ustawieniach wyświetlacza.

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #373973  autor: kondziu
 08 gru 2009, 15:26
1. max 15 znakow (moje utrapienie ... wrrr)

2. mozna ustawic widok kalendarza ale: 1 primo kalendarz zawala ponad pol ekranu i trzymanie go caly czas na ekranie byloby przynajmniej dla mnie uciazliwe. 2 primo kalendarz ten nie podswietla nawet dni w ktorych jest utworzone jakies wydarzenie wiec i tak trzeba na niego kliknac zeby zobaczyc czy cos tam waznego dzis nie siedzi przypadkiem. Wiec opcja kalendarza na pulpicie dla mnie jest bezuzyteczna..

3. Z tego co mi pisze w opcjach mozna zrobic 100 notatek. Mam 30 wiecej nie sprawdzalem ;)

4. Oczywiscie mozna regulowac

5. Opera zabiera bardzo malo miejsca na dolny i gorny pasek wiec praktycznie na calym ekranie mamy strone. Z tym ze wersja opery z przed 2-3 miesiecy byla na tyle beznadziejna jesli chodzi o Avile ze nie korzystalem z niej w ogole. Uciazliwa w obsludze i wyswietlala strony z bledami, w ogole nieporozumienie. Korzystalem z wbudowanej przegladarki ktora jest bardzo dobra z tym ze jesli przegladamy duze strony, wolno sie laduje.

6. bylo juz wyjasnione- klikamy i od razu pokazuje sie tekst wiadomosci

7. stawiam na 3-4 dni. W bajki o 14 dniach nie wierz. Telefon musialby stac nieuzywany caly czas. Mi przy czestym sluchaniu muzyki i korzystaniu z neta 2 max 3 dni. Jak spuszcze z tonu to 5-6 dni jest w stanie wytrzymac.

Pozdrawiam :)

ps. chyba jeszcze dzis przetestuje nowa opere bo chyba duzo sie zmienilo przez te 2 miesiace

 #373975  autor: mmmm
 08 gru 2009, 15:28
Super, tyle mi wystarczy. Ogromnie Wam dziękuję za pomoc. :-)

[Proszę zamknąć temat.]

 #373978  autor: knopers
 08 gru 2009, 15:42
kondziu pisze:7. stawiam na 3-4 dni. W bajki o 14 dniach nie wierz. Telefon musialby stac nieuzywany caly czas. Mi przy czestym sluchaniu muzyki i korzystaniu z neta 2 max 3 dni. Jak spuszcze z tonu to 5-6 dni jest w stanie wytrzymac.
kondziu, no ja nie piszę tego żeby 'zabłysnąć' czy coś... Ja piszę jak ja mam (7-10 godzin rozmów na jednym ładowaniu + kilka smsów). A co do tych 12 dni to jest tylko i wyłącznie prawda. Ale ta osoba 5 razy formowała/formatowała baterię, pomimo pogłosek, że w nowszych telefonach już się tego nie robi. Ja tylko dopowiem, że też to zrobiłem, bo co mi przecież szkodziło.

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #373979  autor: kondziu
 08 gru 2009, 15:50
Przyznam racje ze bateria moze i jest w stanie wytrzymac te 2 tygodnie ale na prawde telefon musialby lezec kompletnie nie uzywany a jak juz to na najnizszym podswietleniu 2 min dzinnie. Wiec mozliwe chyba tylko dla nielicznych. ;)

Nowa opera 5 beta 2 dziala znosnie i nawet ladnie wyglada. Obcina niestety obraz do rozmiaru 320x240. Reszte pochłaniają klawisze nawigacyjne ktore nie sa wcale potrzebne. Trzeba poczekac na pełną wersje przegladarki i znalezc jakas zmodowaną i bedzie git :)

 #374172  autor: kowcio
 09 gru 2009, 16:25
kondziu pisze:Przyznam racje ze bateria moze i jest w stanie wytrzymac te 2 tygodnie ale na prawde telefon musialby lezec kompletnie nie uzywany a jak juz to na najnizszym podswietleniu 2 min dzinnie. Wiec mozliwe chyba tylko dla nielicznych. ;)
Ale tydzień spokojnie wytrzymuje u niewymagających użytkowników i to jest najważniejsze ;) Jak ktoś kilka razy sprawdzi, czy ktoś dzwonił, napisze kilka SMS i kilka minut rozmów na dobę, to z hukiem wytrzyma tydzień i to mi się podoba ;) Wiadomo, że telefon DA się rozładowac w jeden dzień. Wystarczy kosztystać intensywnie z opery mini i transmisji danych (o zasięgu nie wspominam ;) ).

 #374286  autor: PWojciechowska
 10 gru 2009, 00:15
Witam! Ja posiadam Avile od pół roku. Dużo rozmawiam i piszę smsów. Niekiedy zdarzy się włączyć mp3 lub jakiś film w mp4/3gp. Mi wytrzymuje bateria ok 6 dni. I to bez wyłączania na noc. Pierwsza kreska z baterii ucieka po dniu, druga po 2-3, a na dwóch ostatnich potrafi trzymać nawet z 2 dni lub więcej... Naprawdę polecam. Przy tak dużym wyświetlaczu, potrafi wiele :D