DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #371661  autor: dziubek1
 24 lis 2009, 22:56
Witam wszystkich i proszę o pomoc...
Mam Samsunga s8000 jet i chciałbym miec w nim nawigację ale nie wiem jak to zrobic. Czy mogę wrzucić jakąś automape? co mam zrobić zebym miał w telefonie GPS? i ile ewentualnie bedzie to kosztować ....

 #371667  autor: thonka
 24 lis 2009, 23:34
telefon ten nie posiada jakotakiego systemu operacyjnego, ktory pozwalalby na wgranie jakiejkolwiek znanej nawigacji w trybie offline.

pozostaje jedynie java i tryb online. najlepszy po Polsce jest naviexpert, ktory pobiera dane do nawigacji z internetu. sama licencja kosztuje 99zl rok, 149zl 2 lata. sa tez okresy krotsze: miesiac, 4 dni, dzien.
trzeba sie liczyc z tym, ze dochodza do tego dane internetowe, za ktore trzeba osobno zaplacic operatorowi, a wiec za granica moze byc ciezko... wg statystyk naviexperta srednio uzytkownicy zuzywaja ok. 1mb danych miesiecznie (czesto jezdzacy nawet 10mb), tyle ze sa to dane laczne, a zuzywajac po 30-40kb na jedna trase przy takcie 100kb to naliczona przez operatora ilosc sciagnietych danych moze byc wyzsza.

jest tez darmowy poki co nav4all, ale darmowy tylko do konca tego roku, pozniej nie wiadomo co z oplatami. z naviexpertem raczej bezposrednio konkurowac nie moze, ale zawsze jest to jakas alternatywa.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #371936  autor: dziubek1
 26 lis 2009, 16:12
a mogę wgrać na telefon jakąś przeglądarkę? np. opera?? jeśli tak to jaką ...

 #371975  autor: thonka
 26 lis 2009, 19:42
mozesz sprobowac z opera mini. nie jestem tylko pewien czy jest to przegladarka przystosowana do ekranu dotykowego.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #372200  autor: vinc
 27 lis 2009, 23:10
thonka pisze:mozesz sprobowac z opera mini. nie jestem tylko pewien czy jest to przegladarka przystosowana do ekranu dotykowego.
Spokojnie będzie działać bez obaw. Jednak po co? Ta w standardowa jest idealna (prawie), porównywalna do tej z ipka. W każdym bądź razie jedna z najlepszych w telefonie ;)

Obrazek