DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #419439  autor: Prometo
 27 lip 2010, 10:04
kowcio mam ten telefon dopiero dzień z nocą :) Wygląd super, menu ok. Nie znalazłem tylko opcji jak przypisać własny dźwięk do sms-a i jak wyłączyć dźwięk klawiatury. Z pierwszych przelotnych oględzin wychodzi na to że sie nie da. Dałem za niego 230,00 PLN + przesyłka 15,00 PLN. Wyświetlacz w porównaniu z Nokią 6151 to niebo a ziemia. Jak coś jeszcze nie będę wiedział to napisze ale dopiero wieczorem. Aha rozładowywałeś baterię do końca czy nie? Jeśli tylko nie będzie zawodził to telefon jest ok.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #419442  autor: kowcio
 27 lip 2010, 10:13
Prometo, dźwięk klawiatury możesz wyłączyć jak będziesz na tapecie i naciśniesz klawisze głośności (po boku są).
Co do dźwięku na SMS..
Wejdź w menu, ustawienia, profile, normalny, opcje, edytuj, naciśnij klawisz w prawo, ton wiadomości- zmień, własny i wybierasz plik.
Nie, nie musisz rozładowywać do końca.

No i jak coś to pisz, pomogę :-) Ale będziesz zadowolony, tak jak ja z 6151 i S3310.

 #420410  autor: Necro Lord
 01 sie 2010, 18:20
Telefon mam już niespełna tydzień. Telefon pod względem jakości obudowy i solidności na prawdę mi się podoba , a szczególnie tylni panel wg. mnie świetna sprawa. Bardzo podoba mi się to , iż mogę spersonalizować na wielu poziomach telefon "pod siebie ". Wyświetlacz bardzo mi się podoba , jest wystarczajaco duży i czytelny i ma dobre odwzorowanie kolorów. Jakość rozmów rewelacyjna na prawdę porównując inne telefony jakie mialem to ten na prawdę się wybija. Klawiatura jest czytelna i wygodna , szybko można pisać na niej SMSy. Największym zdziwieniem jest dla mnie bateria... wyładowałem ją do końca , załadowałem i od wtorku do dnia dzisiejszego mam jeszcze 2 kreski :D czyli na prawdę bardzo pozytywnie. Odtwarzacz też przypadł mi do gustu a radio odbiera bez trzasków i innych tego typu zjawisk. Ogólnie rzecz ujmując jest to telefon nie drogi lecz na prawdę porządnie wykonany i oferuje to czego potrzebujemy na codzień , Kupilem go na rok bo koło czerwca będę przedłużał umowę ale zostawię go sobie bo jest to jeden z lepszych moich zakupów :)

 #420510  autor: orson_dzi
 02 sie 2010, 13:18
Orientujecie się może z jakiego telefonu może pasować ekran do S3310?
U800 może? Czy nie bardzo?

Bo mam ekran do wymiany u wujka ale patrzę, że to nie do końca opłacalne, bo do s3310 ekranów nie ma, a do U800 kosztują ponad 100zł, czyli 3/4 ceny s3310.
Ew. gwarancja coś tu da, czy wyświetlacza nie wymienią?

Jak nie, to namówię go może na G600, bo potrzebuje telefonu tak samo prostego i solidnego (warsztat, magazyny itp, więc telefon szybko traci połysk) ale z mocniejszym aparatem. Cena zbliżona.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #420936  autor: kowcio
 04 sie 2010, 16:24
Od u800 nie będzie pasował, bo w u800 jest mniejszy ekran...

 #421579  autor: Necro Lord
 06 sie 2010, 22:38
2 cale dla U800 i 2.1 cala dla S3310

 #424156  autor: Walerian
 20 sie 2010, 13:41
Witam,
na necie czytałem, że komuś dzwonek po przyjściu połączenia dzwonił z małą przerwą:
Kod: Zaznacz cały
Mam jednak problem z tym telefonem tzn. dla mnie jest to problemem bo nie lubię takich niedoróbek.Kiedy nadchodzi połączenie nie słuchać pierwszych 2,3 sekund dzwonka.Podobnie z smsami.Każdy dźwięk ma obcięty początek...przy zwyczajnym odsłuchu jak np. ustawianie dzwonka wszystko jest ok
źródło http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/gts3310/

ktoś tam to wyjaśnił:
Kod: Zaznacz cały
Generalnie dzwonki są narastające, stąd "ucięty" dzwonek :) 
ale nie bardzo wiem o co z tym chodzi:/

oraz:
Kod: Zaznacz cały
fatalny słownik T9, który jest ubogi w słowa i za boga nie chce się nowych uczyć
[...]
- niektóre komunikaty w języku fińskim,
[...]
- melodia wybrana jako dzwonek a zapisana na karcie pamięci jest automatycznie dublowana do pamięci telefonu i takkilka piosenek ją zapycha,
[...]
- mimo pełnego zasięgu rozmowy są przerywane, telefon gubi sieć i dostaję raporty, że byłem poza zasięgiem gdy ktoś się ze mną chciał skontaktować,
- mimo zablokowania klawiatury telefonu widać jakie wiadomości do nas przychodzą... łącznie z ich treścią!!!
Czy może ktoś napisać coś o tych wadach?

Pozdrawiam.

 #424162  autor: kowcio
 20 sie 2010, 13:51
Walerian pisze:Kod:
Mam jednak problem z tym telefonem tzn. dla mnie jest to problemem bo nie lubię takich niedoróbek.Kiedy nadchodzi połączenie nie słuchać pierwszych 2,3 sekund dzwonka.Podobnie z smsami.Każdy dźwięk ma obcięty początek...przy zwyczajnym odsłuchu jak np. ustawianie dzwonka wszystko jest ok
Tego się nei spotkałem, ale Prometo ma teraz ten telefon więc neich on napisze
Walerian pisze:Kod:
Generalnie dzwonki są narastające, stąd "ucięty" dzwonek :)

ale nie bardzo wiem o co z tym chodzi:/
Na SMSa na pewno nie, a na połaczenia być może.. nie pamiętam
Walerian pisze:fatalny słownik T9, który jest ubogi w słowa i za boga nie chce się nowych uczyć
[...]
Absolutnie żadnych problemów z T9 nie miałem.
Walerian pisze:[...]
- niektóre komunikaty w języku fińskim,
Tego też nie spotkałem
Walerian pisze:- melodia wybrana jako dzwonek a zapisana na karcie pamięci jest automatycznie dublowana do pamięci telefonu i takkilka piosenek ją zapycha,
Być mioże i tak, ale to chyba nie problem..
Walerian pisze:- mimo pełnego zasięgu rozmowy są przerywane, telefon gubi sieć i dostaję raporty, że byłem poza zasięgiem gdy ktoś się ze mną chciał skontaktować,
Jak ma telefon w Erze lub w Play to raczej wina operatora, niz telefonu.. Tam takie coś było powszechne.
Walerian pisze:- mimo zablokowania klawiatury telefonu widać jakie wiadomości do nas przychodzą... łącznie z ich treścią!!!
Chyba żartujesz. Jakl przyjdzie SMS to masz na pulpicie- 1 nowa wiadomość, data, godzina, nazwa z kontktu / numer telefonu i "widok". Jak dasz podgląd dopiero widać treść SMS. Przy zablokowanej klawiaturze widac tylko, że jest nowa wiadomość.

Większość tutaj rzeczy to bzdury wyssane z palca, albo komuś modele się pomyliły.

Prometo, proszę potwierdzić czy jest tak jak kowcio prawi :-)

 #424411  autor: george
 21 sie 2010, 22:47
Walerian pisze:Kod:
Mam jednak problem z tym telefonem tzn. dla mnie jest to problemem bo nie lubię takich niedoróbek.Kiedy nadchodzi połączenie nie słuchać pierwszych 2,3 sekund dzwonka.Podobnie z smsami.Każdy dźwięk ma obcięty początek...przy zwyczajnym odsłuchu jak np. ustawianie dzwonka wszystko jest ok
Dzwonek slychac ale przez pierwse 2-3 sekundy gra znacznie ciszej. Nic sie z tym nie zrobi - jest to standardowe zabezpieczenie przed ogluchnieciem we wszystkich znanych mi modelach Samsunga. W telefonach Samung glosnik sluzacy do rozmow jak i ten z ktorego dochodzi dzwiek dzwonka jest zazwyczaj wspolny. Dlatego w momencie jak ktos np przyklada sluchawke do ucha i nagle by zaczal telefon dzwonic to moze uniknac nieprzyjemnej sytuacji.

pozdr

 #428785  autor: Walerian
 10 wrz 2010, 19:37
Wreszcie go mam (BTW nigdy nie kupujcie w sklepie Ram.net- 0 kontaktu i totalna olewka)


- faktycznie dzwonek jest chwilkę ucięty, ale jakoś to przeżyje ;)
- przy kopiowaniu kontaktów z Sim do telefonu wyskoczył komunikat w innym języku (w innych przypadkach wszystko w PL)
- w play fresh nie ma problemów z zasięgiem (max kreseczek)
- przednia ramka albo z metalu albo z fenomenalnej jakości plastiku (tył wokoło aparatu metal)
- wysyłanie sms też jest normalne (nie wiem skąd opinia, że trzeba się "naklikać"- jest inaczej niż w nokiach, ale nie widzę tu żadnego problemu/wady)
- nie odtwarza plików pdf
- dobra jakość odtwarzacza mp3 (spodziewałem się, że w telefonach nie muzycznych odtwarzacz jest mizernej jakości)


1. Czy są programy w javie które umożliwia odczyt pdf'ów?
2. Przy tworzeniu motywu jak zmienić przejście menu, które niektórym powodowało wolne przechodzenie do pulpitu ? (u mnie śmiga dobrze, ale chciałem spróbować innych)
4. Jak zrobić, aby przy stworzonym motywie ikona menu głównego po najechaniu zgasła od razu? tzn np zaznaczam ikonę np wiadomości, a potem przeskakuję na ikonę np Kontakty- wtedy ikona wiadomości przez sekundę- dwie jeszcze się "pali" mimo że już nie jest aktywna- jak uniknąć tego efektu)
3. jakie są kody do tego telefonu oprócz *#06# ???

Ogólnie po za tym uciętym dzwonkiem to nie widzę żadnych poważniejszych wad.
Dzięki za rady

 #429029  autor: kowcio
 12 wrz 2010, 09:44
Walerian pisze:2. Przy tworzeniu motywu jak zmienić przejście menu, które niektórym powodowało wolne przechodzenie do pulpitu ? (u mnie śmiga dobrze, ale chciałem spróbować innych)
Musisz utworzyć po prostu swój motyw, wtedy działa płynniej. Efektów przejścia nie da się wyłączyć...
Walerian pisze:4. Jak zrobić, aby przy stworzonym motywie ikona menu głównego po najechaniu zgasła od razu? tzn np zaznaczam ikonę np wiadomości, a potem przeskakuję na ikonę np Kontakty- wtedy ikona wiadomości przez sekundę- dwie jeszcze się "pali" mimo że już nie jest aktywna- jak uniknąć tego efektu)
Nie da rady,
3. jakie są kody do tego telefonu oprócz *#06# ???
*#0228# menu baterii
*#0011# netmonitor

 #429053  autor: Walerian
 12 wrz 2010, 11:38
uff wreszcie rozmieniłem ten zaawansowany edytor motywów- znalazłem małą wadę- za każdym razem gdy chcę edytować mój motyw nadkłada tła powraca do defaultowego ustawienia (kolor szary).
Telefon faktycznie posiada bardzo dobrą jakość rozmowy, zero szumu, trzasków, głos naturalny i wyraźny.

Dzięki za kody.

 #430508  autor: kszyh2404
 19 wrz 2010, 21:13
witam chciałem spytać o dwie kwestie - czy klawiatura łatwo się ściera i druga - czy da się ustawić budzik na poszczególne dni tygodnia?

 #430537  autor: Walerian
 19 wrz 2010, 22:26
czy da się ustawić budzik na poszczególne dni tygodnia?
tak, da się
 #431484  autor: wlado
 24 wrz 2010, 13:19
Witam. Mam ten telefon od wczoraj i zanim zacznę go używać muszę rozwiązać dwa problemy. Simlock, próbować zdjąć samemu, szukając jakiś kalkulatorów czy od razu do komisu, druga sprawa to gadżety i bajery Plusa, można to jakoś usunąć, wgrać "czystego" softa ? Aha i jeszcze może namiar na sprawdzony kabel usb. Dużo tego :oops: Pozdrawiam.

 #431667  autor: kowcio
 25 wrz 2010, 09:31
Klawiatura się nie ściera.
wlado pisze:Witam. Mam ten telefon od wczoraj i zanim zacznę go używać muszę rozwiązać dwa problemy. Simlock, próbować zdjąć samemu, szukając jakiś kalkulatorów czy od razu do komisu, druga sprawa to gadżety i bajery Plusa, można to jakoś usunąć, wgrać "czystego" softa ? Aha i jeszcze może namiar na sprawdzony kabel usb. Dużo tego :oops: Pozdrawiam.
Simlock oraz soft to tylko komis.
A kabel USB pasuje od np. S5230 Avila, U900, F480 do kupienia na allegro.pl ;-)

 #439807  autor: wlado
 06 lis 2010, 20:21
Witam ponownie. Jak w s3310 wyłączyć smsy podsumowujące połączenie ?

Dzięki kowcio
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 19:21 przez wlado, łącznie zmieniany 1 raz.

 #439829  autor: kowcio
 06 lis 2010, 21:34
Musisz to wyłaczyć u swojego operatora, to jest niezależne od telefonu.

 #444819  autor: kowcio
 04 gru 2010, 12:40
Ostatnio siedzę tak w domu (jakieś choróbsko przyplątało się do mnie) i przeglądam te Samsungi. Ktoś wystawił za 1 PLN i udało mi się wylicytować za 150 PLN z wysyłką. Nowego. Chyba dobra cena, będzie jako zapasowy w domu lub matka go dostanie- jeszcze nie wiem. Warto czasami na tym allegro kilka tygodni poobserwować telefony, zwłaszcza te dobre mało popularne.

Telefon, do którego się wraca. Nie ma nic w sobie, co można oczekiwać od współczesnych aparatów, ale jednak... ta jakość... Najlepszy Samsung, poza Monte pod względem jakościowym, ale także wygody, jakiego miałem.

Znajomi, którzy kupili go w zeszłym roku za moją namową nadal z niego korzystają i zadowoleni są (przynajmniej nie narzekają)

 #445561  autor: tom884
 07 gru 2010, 19:52
Kowcio uważaj żeby Twój nowy S3310 nie wyparł E51 albo 6303 jak przyjdzie:) w wakacje jak kupiłem E51 to poużywałem jej parę godzin i z wielką radością wróciłem do S3310 którego dzięki Bogu nie zdążyłem jeszcze sprzedać. Teraz też myślę o sprzedaży ale chyba zbyt mocno się przywiązałem do jego wyglądu, jakości rozmów, wykonania itd...A poza tym nie umiem znaleźć godnego zastępcy w przedziale cenowym nawet do 300 zł.Pozdrawiam tom884