DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #358054  autor: kowcio
 06 wrz 2009, 19:32
torture, WIELKIE dzięki! :) Przekonałes mnie do tego S3310.
Jakością zdjęć mnie po prostu powaliłeś.
Nie mam więcej pytań.
torture pisze:Telefon jest w Media Markt, przynajmniej w Koszalinie, i można go sobie pomacać. Minusem jest to, że przesyłając pliki przez BT nie można ich zapisywać bezpośrednio na karcie pamięci. Zdjęć menu nie zrobię, bo nie mam dostępu do aparatu chwilowo, tutaj tez odsyłam do obmacania gdzieś w salonie Ery/MM.
Byłem dzisiaj i macałem. Odpowiada mi :) zobaczę co z tym B320 i E1070 zrobię i pomyślę nad nim. Menu.. Niech będzie jakie będzie, skoro telefon jest idealny pod moje wymagania.

Cóż, bardzo Ci dziękuję. Z tym radiem to wiem o co chodzi i jest dobrze- w E51 non stop mi szumi, na róznych słuchawkach, a przy innych telefonach tego szumienia nie ma. Z radia korzystam bardzo często, dlatego oto tak intensywnie pytałem :) Teraz zmusiłem się przekonać do MP3 i jakoś tak rożnie mi to wychodzi ;]
Szkoda, ze w Media Markt on kosztuje 399 PLN, na allegro.pl mogę go kupić za 300 PLN (nowego). Może za jakiś czas będzie jakaś promo i będzie za 350 PLN ;-) chyba, że na saturnach jest tańszy, ale nie chce mi się tam jechać. Niby właściciel sklepu ten sam, a ceny mają różne, nawet w dwóch media marktach bywają rozbieżności w cenach. :|

PS. Ten BT to dla mnie nie jest taki wazny, BT mi służy do słuchawki, z której jakoś ostatnio coraz mniej korzystam (wolę kabelki).

 #358188  autor: torture
 07 wrz 2009, 11:55
Menu jest takie jak np. w tym: http://www.youtube.com/watch?v=WupozC4pDn4
Od połowy jest pokazane, 3x4, kolorowe ikony. Lepsze niż było w E250.

Pamiętaj, że moje opinie są na podstawie 30-minutowego testu, telefon nie jest mój i nie wiem jak się spisuje na co dzień i czy nie ma bardziej wkurzających rzeczy :)

 #371158  autor: kowcio
 22 lis 2009, 15:28
torture pisze:Ma ktoś może?
Mam już od jakiegoś czasu, więc odpowiem Wam na wszystkie pytania i wątpliwości, które padły w tym temacie.
torture pisze:bateria (sądzę, że przy dobrym sformatowaniu będzie ok)
Bateria. Zależy od profilu korzystania z telefonu. Nie jest jakaś pojemna (tylko 880 mAh), a ekran jest piękny i duży, więc zapotrzebowanie energetyczne telefonu małe z pewnością nie jest.
Powiem tak- przy podświetleniu 30sek i 5 sek przyciemnieniu, przy full jasności, godzinie rozmów dziennie (średnio) oraz mnóstwie SMS (nie powiem ile, bo nie da się tego zliczyć :-D ) bateria wytrzymuje mi 1,5 doby. Nie zdarzyło mi się wyczerpać baterii w ciągu jednego dnia (od rana do wieczora) na maxa. Nokia 6300 wytrzymywała przy takim wysiłku pół dnia! Przy bardzo małym użytkowaniu wytrzymuje ponad tydzień.
torture pisze:- brak możliwości wysłania plików BT na kartę pamięci (to też nie byłby problem - brak karty)
Karta pamięci jest obsługiwana bodajże do 8GB, ale jak z przesyłem plików na kartę pamięci nie wiem, bo nie bawiłem się tym.
dzazik pisze:Mam ten telefon i jest jedno dziadostwo. Szybko moga sie wyłamać klapki na ładowarke i słuchawkę,
Także zaprzeczam nadal temu. Zaślepka cienka jest, ale po jakimś miesiącu bardzooo intensywnego użytkowania nie zauważyłem, żeby działo się z nią coś złego.
dzazik pisze:Nie ma polskich znaków typu ą, ę, ś, ć (chyba ze ja nie umiem tego znaleźć)
Menu, wiadomości, ustawienia, SMS, obsługa znaków- automatyczne (bez znaków PL- alfabet GSM).

Jakość rozmów- cudna, SMSy bardzo wygodnie się klepie (jest to jeden z nielicznych Samsungów dla mnie pod tym względem, ktore mnie tutaj w 100% zadowoliły)
No co do wyświetlacza na słońcu to jest nafajnie, bo słabo widać (takie jest moje zdanie), co do głosności to jest ok, tylko moim zdaniem bardzo cicho słychać dzownek (mam na najwyzszym 7 poziomie). Ale co ja tam mogę wiedzieć, przez 6 lat miałem Nokię i do Nokii wrócę
Wyświetlacz dla mnie w porządku na słońcu, tylko trzeba ustawić odpowiednią jasność i kontrast.
Dzwonek wg mnie jest BARDZO głośny- telefon posiada dwa głośniki (szok- Samsung i dwa głośniki to niespotykane!). Ale głośnik jest co najwyżej przeciętnej jakości...
Radio- ideał!!!
No i telefon oczywiście świetnie wykonany, nie ma żadnych trzasków i luzów, wszystko jest w porządku. :-)


Jak ktoś ma jakieś pytania- proszę pisać.

Telefon jest tani, ale jak chcesz go w 100% wykorzystać to musisz dokupić kabel USB i lepsze słuchawki :-)

 #371263  autor: Worczynski
 22 lis 2009, 22:31
Potwierdzam to co Kowcio mówi, telefon całkiem dobry, szczególnie w porównaniu cena jakość jest na samym szczycie. Zacznijmy od samego początku:
-idealne spasowanie, rewelacja po prostu, nie ma żadnych szpar, wszystkie klawisze leżą idealnie w obudowie, nie tak jak w np. Nokii E51, gdzie klawisze boczne wyglądały jakby przełożone z innego modelu
-rewelacyjna jakość rozmów i świetna czułość na zasięg, tutaj oddaje, nie wierzyłem w samsunga, a oni doszli do perfekcji w tym temacie, można rozmawiać przy praktycznie zerowym zasięgu, a od dwóch kresek rozmowa ma świetną jakość, nie spotkałem takiej dawno, może nawet nigdy.
-klawiatura, daleko jej do najwygodniejszej jak dla mnie w 5310, ale pozwala szybko pisać, wyczuwalny klik, nic więcej nie da się powiedzieć.
-aparat, jak na, z założenia beznadziejną pukawkę jest dość dobry, oczywiście szału bez AF być nie może.
-karty do 8GB, a przy 4 jakie mam wsadzone nic nie muli i działa bardzo szybko
-nie używam odtwarzacza w nim, radia sporadycznie, stąd też podtrzymuje wersję Kowcia.
-u mnie bateria wytrzymuje około 2 dni, choć rozmawiam nie mało- około 30 godzin w ciągu 5 tygodni wygadałem. Kluczem do sukcesu baterii jest to, że można wyłączyć podświetlanie klawiatury w określonych godzinach, można zmniejszyć jasność, skrócić czas podświetlania, wyłączyć przyciemnianie. Naprawdę da się pokombinować, żeby bez straty na wygodzie przedłużyć życie telefonu na jednym ładowaniu.
To w sumie tyle, ktoś sobie życzy więcej, niech pisze w tym temacie.

Jazz do łez:)

[

 #375134  autor: sithlady
 15 gru 2009, 21:11
Kupiłam s3310, prawie rozładowałam baterię i teraz nie wiem gdzie wcisnąć kabel od ładowarki (jest inny niż w nokii)
Edit:
Udało się zaślepkę podważyć. Mam nadzieję że nie zaszkodzi jeśli będzie się 8h ładować za pierwszym razem
Drugi upierdliwy problem przy przesiadce z nokii to klawisz spacji w innym miejscu. Menu i tak by się pewnie zmieniło więc na to nie narzekam

 #375143  autor: dzazik
 15 gru 2009, 21:45
Lepiej jakby ładował się 12 godzin:) no tez miałem problem ze spacja po przesiadce z Nokii

 #375160  autor: sithlady
 15 gru 2009, 22:29
No to spokojnie poczeka jeszcze godzinkę dłużej. Instrukcja trochę maława w porównaniu z nokią. Wszystkiego trzeba szukać po menu i zgadywać gdzie to może być.

 #375576  autor: kowcio
 18 gru 2009, 16:47
sithlady, zaślepki nie podważaj, tylko ją otwieraj- wkładasz paznokieć od tylnej strony telefonu i już masz otwartą ;-) Nie urwie się.

Menu zmieniłoby się... Ale do tego menu się przyzwyczaisz, na pewno nic nie popsujesz, po prostu ucz sie obsługi metodą prób i błędów ;-) Jak będzie jakiś problem to pomożemy Ci.

 #375622  autor: sithlady
 18 gru 2009, 21:30
Chciałam rozładować baterię (drugie ładowanie) miałam włączone radio, została tylko jedna kreska i po jakimś czasie radio grało dalej ale nie reaguje klawiatura (naciskanie klawisza odblokowania nic nie pomaga), ekran ciemny. Odłączyłam słuchawki - szum, włączyłam do ładowarki - gra, ale na klawisze dalej nie reaguje. Próbowałam zadzwonić do siebie - abonent nieosiągalny

 #375632  autor: kowcio
 18 gru 2009, 21:57
Kurczę coś nie tak jest. Wyciągnij baterię i włóż ją ponownie... Nie wiem czemu tak się stało. Myślę, ze to jednorazowy taki przypadek. Ja tak nigdy nie miałem, ale ja z radia nie korzystam w telefonie na razie.
Wygląda to na błąd w oprogramowaniu. Widocznie bateria miała tak niskie napięcie, że telefon się wyłączył, ale radio grało dalej... Może to wina Plusa, coś pogrzebali w oprogramowaniu.

Ja mam telefon z Play'a i działa ładnie. Ale raz po bardzo długiej rozmowie (coś 2h) miałem tak, że telefon cały czas miał włączony mikrofon i telefon robił za głośnik- jak coś powiedziało się, to było słychać w słuchawce. Wyciągnięcie baterii pomogło. Takie coś zdarzyło się po długiej rozmowie tylko raz, a tel. mam od początku października- jakoś tak... Ważne, że działa dobrze.

 #375637  autor: sithlady
 18 gru 2009, 22:18
Otworzenie tego telefonu nie jest takie łatwe. Na razie chyba zostawię włączone do ładowarki na noc, tyle że w innym pokoju.

Edit: Jakoś się udało otworzyć, wyjęcie i włożenia karty SIM i baterii pomogło

 #375669  autor: kowcio
 19 gru 2009, 09:31
Ale takie ładowanie baterii z właczonym radiem mija się z celem... Telefon będzie ciągle się doładowywał i doładowywał...

Otwierasz pokrywę trzymając telefon, przesuwasz ją ku dołowi i otwarta- bardzo prosto się ją otwiera, gorzej z prawidłowym zamknięciem, żeby wszystkie zaczepy trzymały się korpusu.
Baterię wyciągniesz również z użyciem paznokcia ;-)

 #375795  autor: sithlady
 20 gru 2009, 10:51
Przesyłanie przez bluetooth przetestiowane.
Szkoda, że nie da się usunąć ani jednego dzwonka z tych, które były już w telefonie. Niepotrzebnie zajmują miejsce w pamięci wewnętrznej

 #375955  autor: Worczynski
 21 gru 2009, 10:06
Osz cholera. Nie wiem co się dzieje z tym twoim telefonem, jeszcze ani razu mi się nie zawiesił, ani razu nie musiałem wyciągać baterii, ani nic z tych rzeczy. Działa w trybie ciągłym bez problemu. Jedynie jak ma zawaloną pamięć to czasem trzeba na niego poczekać... Ale może się twój telefon 'rozgrzeje' i będzie poprawnie działał. W każdym razie nie wiem od czego to zależy, ale na moim można polegać.

Jazz do łez:)

 #375978  autor: sithlady
 21 gru 2009, 12:15
A jak z kartami pamięci? Na razie mam 1GB, ale chciałabym część dzwonków i mp3 (w roli dzwonka) docelowo przerzucić na karte to zastanawiam się nad kupnem jakiejś pojemniejszej karty. Czy dostęp nie będzie wolniejszy przy większej karcie?

 #376164  autor: kowcio
 22 gru 2009, 15:35
sithlady pisze:A jak z kartami pamięci? Na razie mam 1GB, ale chciałabym część dzwonków i mp3 (w roli dzwonka) docelowo przerzucić na karte to zastanawiam się nad kupnem jakiejś pojemniejszej karty. Czy dostęp nie będzie wolniejszy przy większej karcie?
Nie... Nie będzie, ale miej porządek na tej karcie, czyli np. MP3 trzymaj w folderach, a nie w jednej wielkiej rozsypce ;-) Ja nie mam w ogóle karty pamięci w S3310, bo mi nie jest potrzebna ;-) Pamięci ma tyle, że jak zrobię nawet 5 zdjęć to się nie zapełni :D Ale mam na półce 2GB i działa bardzo sprawnie. Pamiętaj, żeby karta pamięci najlepiej była produkcji SanDisk'a ;-)
Worczynski, ja tylko takie coś miałem raz i to chyba za czasów świeżości tego telefonu :-) Teraz działa wręcz idealnie, a wycisk ma ostry :D

 #376499  autor: Worczynski
 23 gru 2009, 22:48
No, u mnie też się nie kurzy ten telefon, najlepszy zakup jaki zrobiłem, tego telefonu nie ma po co sprzedawać. Chociaż jutro niby gwiazdka i e75 przychodzi to s3310 zostaje na drugi numer. Perfekcja!

Jazz do łez:)

 #376535  autor: kowcio
 24 gru 2009, 10:03
Worczynski, mam takie samo wrażenie :shock: jeszcze jakby kosztował 500 PLN, ale za 200 go nie puszczę. Od początku października nie ma nawet kropki na obudowie, a ile razy spadł mi na płytki i nie tylko ;) Bałem się o klawisz nawigacyjny, że znowu zejdzie mi chrom z niego, a tu nic- to nie E51. Chyba to najlepszy Samsung jakiego miałem, a tych było sporo.
Jaka szkoda, że Samsung w ogóle nie inwestuje w marketing. Może poza takim Corby. Za to schodzą takie 2700 :|

 #376551  autor: orson_dzi
 24 gru 2009, 11:28
kowcio pisze:Jaka szkoda, że Samsung w ogóle nie inwestuje w marketing. Może poza takim Corby.
Patrz, że dobry Samsung, to często niepopularny Samsung.
Patrz na i550w, i450, i780.
W swojej klasie deklasują modele o podobnym przeznaczeniu, a są bardzo rzadkimi telefonami.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #376562  autor: kowcio
 24 gru 2009, 12:19
orson_dzi, i oto chodzi. Było tyle dobrych telefonów, były one dostępne u operatorów i w sklepach, ale nikt ich nie kupował, bo nie miały żadnej reklamy. Albo niekiedy w ogóle ciężko jest je kupić, dorwac i450 czy i550w to nie lada wyzwanie :shock: Reklamowali te dziadostwo E250 i ludzie się zrazili do Samsunga, co widac po JTW. Nie rozumiem w ogóle polityki w tej firmie ostatnio.
Promowali Avilę, E700, Corby, J700, E250 i co? Efekty widac od razu, sprzedaż w milionach sztuk. Tyle, że te telefony wcale nie są najlepsze w stajni tego producenta, no poza wyjątkami. To jest najgorsze.

Teraz sam kupując S3310 kupiłem go w ciemno, bo poza tym tematem zupełnie nic innego o nim dowiedzieć się nie mogłem :/ Ale nie żałuję jak na razie ;-) Byłby kolejny sukces, gdyby Samsung go wypromował wtedy, kiedy wszyscy rzucili się na 6300. Sam telefon jest w sobie dużo lepszy od 6300 i 2x tańszy.