DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #345480  autor: klimasz
 09 lip 2009, 11:13
tak nokia widzi samsunga i odwrotnie, spróbuje poszukać coś jeszcze

Nokia stara już bo 6288 ;) szybkość hmm nie widzę jakieś różnicy między szybkością działania, reakcja na dotyk jest wg. mnie w sam raz - to może być moje odczucie, kondziu wyżej pisał, że długo trwa ładowanie książki - to może ten telefon tak po prostu ma bo ja w swoim mam ponad 400 kontaktów i nie odczuwam, żeby ładowała mi się długo tzn powyżej 1s.?

 #345577  autor: Noodel
 09 lip 2009, 18:48
Zdobyłem nareszcie Avile, a stare słuchawki do komputera już się rozwaliły. Postanowione, że połączę te dwie rzeczy i kupie jakieś w miarę porządne słuchawki bezprzewodowe do kompa i telefonu. Jakie polecacie, bo w temacie sprzętu fołnowego zielony jestem :razz:

Aha: Komp nie chce zainstalować "Mobile USB Modem 1.0" wykrywanego przy podłączaniu telefonu, Samsung New PC Studio też go nie wykrywa. Czy coś o tym wiecie?

 #345622  autor: kondziu
 09 lip 2009, 21:29
Jak chcesz cos wrzucic na telefon to wczesniej menu>ustawienia>telefon>Ustawienia USB i wybierasz co ma telefon robic przy polaczeniu z kompem ;)

 #348604  autor: Ralenik
 25 lip 2009, 16:46
Siemka. Mam zamiar kupić ten telefon w Orange i tu rodzą się moje pytania.
1. Co znajdę w zestawie z telefonem (prócz ładowarki xD).
2. Czy Orange przyszykowało jakieś negatywne niespodzianki w tym telefonie? Np. że coś nie działa itp.?
3. Wyczytałem, że w tym telefonie nie ma kalkulatora. Czy to prawda?
4. Da się wgrywać jakieś własne motywy?
5. Czy jest coś ważnego o czym powinienem wiedzieć kupując ten telefon?
6. Co lepiej wybrać? Ten telefon czy LG Cookie? A być może nawet Samsunga U800? ;D

 #348605  autor: Mavi
 25 lip 2009, 16:52
Ralenik pisze:1. Co znajdę w zestawie z telefonem (prócz ładowarki xD).
- ladowarka
- kabel usb
- sluchawki
Ralenik pisze:3. Wyczytałem, że w tym telefonie nie ma kalkulatora. Czy to prawda?
Z tego obrazka

Obrazek

wynika, ze jest, ale dosc ubogi w opcje.

Na reszte odpowiedzi bedziesz musial poczekac, bo ja nie wiem, a moze ktos cos powie;)

--
pzdr:
Mavi
Ostatnio zmieniony 25 lip 2009, 17:39 przez Mavi, łącznie zmieniany 1 raz.

 #348608  autor: Prezesek
 25 lip 2009, 17:23
Kalkulator jak najbardziej jest ;)

P.S w zestawie jest jeszcze płytka z Samsung New PC Studio

 #348667  autor: PWojciechowska
 26 lip 2009, 00:31
Witam! Posiadam ten telefon od paru dni i uważam go za bardzo dobry zakup. Ja mam go z Plusa, z przedłużenia umowy w MixPlus. O dziwo jest bez simlocka.
Co do oprogramowania Orange, to nie wiem, czy przygotowało jakieś negatywne niespodzianki. W plusowskim wszystko działa w porządku. Zaletą jest możliwość wgrania gier i aplikacji prosto do telefonu z komputera.
Co prawda nie interesuje mnie to za bardzo, ale była to jedna z większych "bolączek" telefonów Samsunga.
Miałam w swoim ręku też LG Cookie, i według mnie oba telefony choć funkcjonalnie podobne, to jednak Samsung bardziej mnie do siebie przekonał.
Elegancki, stylowy wygląd. Dość długo trzymająca bateria, dobry odbiór w pełnym słońcu. Dobry odtwarzacz mp3, wyraźny i głośny - jak dla mnie, oraz bardzo dobry odtwarzacz multimedialny.
Motywów jeszcze nie ma, jest za to cała masa tapet przygotowanych specjalnie na 3 pulpity Avili.
Jednym słowem polecam!

 #348814  autor: Prezesek
 26 lip 2009, 20:00
Co do motywów to niestety jak na razie nie ma możliwości ich wgrywania. PWojciechowska Miałem taką samą sytuację ;-) Wybrałem Samsunga, m.in dlatego, że ekran dotykowy o niebo lepiej chodził właśnie na tym modelu oraz z tych powodów, które ty wymieniłaś powyżej.

 #348858  autor: PWojciechowska
 26 lip 2009, 23:05
Dziękuję za poparcie! To jeden z moich pierwszych postów na forum, ale staram się pomóc i podzielić swoim doświadczeniem na temat telefonów.... A było ich sporo.... Pozdrawiam!

 #348950  autor: volfik
 27 lip 2009, 16:12
Witam.
Wg specyfikazji na głownej stronie ten telefon ma flesz, jednak patrzac na zdjęcia nie zauważam, by telefon był w niego wyposażony.
Co jest prawdą?

 #349042  autor: Pytlusek
 28 lip 2009, 09:06
Ma lampe

"Vista error ' warrning, keyboard not found. press any key to continue... '"

 #349055  autor: volfik
 28 lip 2009, 10:52
Przepraszam za męczenie, ale szukam i na wszystkich zdjęciach wygląda na to że przy obiektywie aparatu jest jedynie lusterko... np tu
Obrazek

 #349061  autor: Mavi
 28 lip 2009, 11:08
volfik pisze:Przepraszam za męczenie, ale szukam i na wszystkich zdjęciach wygląda na to że przy obiektywie aparatu jest jedynie lusterko...
Nie wiem jak to jest, bo wg. specyfikacji na zagranicznych stronach to nie ma flash'a. Nie wiem czy moge dac linka do tej strony;) - w FAQ nie ma nic na ten temat, wiec dam, a jak jakis admin/moderator ma cos do tego, to niech usunie.

Tutaj masz liste telefonow samsunga z dotykowym wyswietlaczem i aparatem z flash'em, bedacych aktualnie w sprzedazy.

--
pzdr:
Mavi

 #350024  autor: kondziu
 03 sie 2009, 00:51
Ralenik pisze:Siemka. Mam zamiar kupić ten telefon w Orange i tu rodzą się moje pytania.
1. Co znajdę w zestawie z telefonem (prócz ładowarki xD).
2. Czy Orange przyszykowało jakieś negatywne niespodzianki w tym telefonie? Np. że coś nie działa itp.?
3. Wyczytałem, że w tym telefonie nie ma kalkulatora. Czy to prawda?
4. Da się wgrywać jakieś własne motywy?
5. Czy jest coś ważnego o czym powinienem wiedzieć kupując ten telefon?
6. Co lepiej wybrać? Ten telefon czy LG Cookie? A być może nawet Samsunga U800? ;D
2. z tego co wiem jedyna wada w orange to brak mozliwosci wylaczenia napisu/loga operatora z pulpitu. Mozna go prawdopodobnie przesunac w bok na inny pulpit tak zeby nie przeszkadzal.
4. Hmm zastanawiam sie jak wlasciwie mialby wygladac inny motyw? Moze to dziwne co teraz napisze ale nie widze potrzeby zmiany motywu tak jak w innych telefonach, szczegolnie ze do menu zadko wchodze. Wszystko mozna wyrzucic na pulpit i menu staje sie zbedne.
5. Tylna klapka rysuje sie bardzo szybko. Radze nie trzymac telefonu na "golym" biorku i kupic futeral. Mala reklama - polecam futeraly firmy motion z allegro.

Telefon nie ma lampy/latarki.

 #354940  autor: erigme
 25 sie 2009, 15:35
Witam. Jestem nowy na tym forum i chciałbym sie serdecznie przywitać.

Mam pare pytań co do s5320, a manowicie:

1. Jak działają google maps i co dzieki nim moge zyaskać
2. Co to jest Allocine i pagesjaunes
3. Czy mozna wgrać jakieś ciekawe np. flash menu jak to mozna w SE.
4. Jakie sa ciekawe są pomocne aplikacje związku z "czujnikami ruch, autorotacją" nie znam fachowej nazwy tego.
5. co to sa te widgety i do czego słuza.
 #356284  autor: PiterLaStar
 30 sie 2009, 01:08
Witam.
Jutro bede posiadaczem Samsunga Avila. Pierwsze moje pytanie dot. roznicy miedzy nazwami, gdyz zauwazylem, ze model S5230 ma miano Avila, Tocco lite oraz Star. Czy sa miedzy tymi nazwami jakies roznice, np w sofcie czy cos w tym stylu? Druga i zarazem najwazniejsza sprawa, ktora mnie interesuje - SIMLOCK. Jest moze jakis sposob 'domowy' (najlepiej bez zadnych dodatkowych zakupow w postaci kabli etc) na zdjecie simlocka z tego modelu? Moze jakas kombinacja kodow. Czytalem rozne fora i zdania sa podzielone na temat czy lepiej zdjac simlocka czy tez kupic nakladke, ktore podobno czesto zawodza. Jezeli nie ma zadnych takich 'domowych' sposobow to moze ktos sie orientuje ile kosztuje taka przyjemnosc w serwisie, komisie? Dodam, ze pierwszy jest z sieci o2, a drugi z vodafone i oba chce by dzialaly w Orange (jezeli to ma jakies znaczenie). Pozdrawiam i czekam na propozycje.

 #358424  autor: qba84
 08 wrz 2009, 17:35
ktoś wie jak zgrać kontakty i kalendarz z E51 do s5230?

EDIT Już sobie poradziłem ;)
 #358861  autor: Manol
 10 wrz 2009, 19:40
Witam,
jestem tutaj nowy i również posiadam Samsung Avila.
Niestety, mam problem. Otóż dostałem telefon w sieci Orange i zanim poszedł na zdjęcie simlocka, trochę się nim bawiłem. Zrobiłem na hasło zabezpieczenie wiadomości i wszystko działało, jak należy - mogłem dostać się do skrzynki po podaniu kodu. Następnego dnia z telefonu był zdejmowany simlock i tutaj właśnie zaczyna się mój problem, otóż teraz, po włożeniu karty sim, nie mogę odczytywać, pisać ani nic co związane ze skrzynką pocztową. Po prostu nie mogę wejść w wiadomości, ponieważ muszę podać hasło, tylko że, jak wpisuję to hasło, które sam założyłem, wyświetla mi się "Hasło sim" i na nowo mam wpisać jakieś liczby. Już naprawdę nie wiem, co robić. Moja karta sim, nie posiada hasła, więc nie mam pojęcia jakiego kodu żąda telefon. Wpisywałem również kod PIN i PUK, ale na nic się to nie zdało.
Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.

 #358973  autor: ARKADIOS
 11 wrz 2009, 09:49
Ja dodam jeszcze jedno pytanie. Czy w tym samsungu istnieje możliwość uruchomienia kilku aplikacji jednocześnie?, tak jak np: w lg cookie.

www.mazurycudnatury.pl
 #358991  autor: Baluu
 11 wrz 2009, 10:56
Witam.

Jakie macie opinie na temat jakosci anteny w Avili??

Wiem ze starsze samsungi w por. z np. Nokia slabo zasieg zbieraly.
Nowe Samsungi sa [tak slyszalem] bardziej dopracowane.
Ale jakos moja avila czasami mnie potrafi rozczarowac.

2 Nokie zasieg 90% MAX
Avila 2 kreski na 6 [chyba]

...
Czy Wy tez tak macie?