DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

S7330 czy w890i ,w580i ,w910i

S7330
8
57%
w890i
1
7%
w580i
Brak głosów
0%
w910i
5
36%
 #303412  autor: Ricky06
 13 gru 2008, 10:01
Witam , wczoraj całkiem przypadkiem zobaczyłem telefon o nazwie s7330 i od razu się w nim zakochałem jest śliczny :D mam kilka pytań odnośnie tego telefonu :

1.Czy ma on jakieś wady ? np. psujący się slider czy wyświetlacz ? jak dla mnie to widzę w nim same zalety :)
2.Jak w nim sprawuje się af lampa błyskowa no i te 3.2mpix ?

Jeśli może ktoś się wypowiedzieć szerzej na temat tego samsunga to bardzo dziękuję ...

Mam jeszcze pytanie ale zrobiłem na to ankietę :) Proszę o zaznaczenie wybranej przez was odpowiedzi bardzo mi to pomoże :)

Kryteria jakimi się kieruję w ankiecie to :
1.Solidność wykonania
2.jakoś muzyki na słuchawkach
3.Funkcjonalność

 #303435  autor: elrond
 13 gru 2008, 12:07
S7330 to bardzo ciekawy model, nieco tańsza wersja kultowego już Soul'a - U900. Różnice jakie się między nimi dostrzega to słabszy aparart (nie 5, a 3 mpx) i troche wolniejsze HSDPA. Wiec w sumie niewiele sie traci i telefon warto polecić.

S7330, jak i reszta Samsungów, nie powienien mieć problemów ze sliderem. Zdjęcia z aparatu znajdziesz tutaj, str 7. Są całkiem przyzwoite.

Ten model powienien spełnić 2 z 3 wymagań. Z solidnością i funkcjonalnością bym sie nie martwił, nawigacja w nim jest bardzo dobrze oceniana. Ale z jakością muzyki może być różnie. Niestety, prawdopodobnie nie będzie to iPod ani średniopółkowy player. Ale można zaopatrzeć sie w przejściówke na mini jack i podłączyć swoje słuchawki. Jakość będzie przynajmniej troche lepsza, bo oryginalne słuchawki zwykle zostawiają wiele do życzenia.

PS. Opinie opiniami, ale jeśli sie zastanawiasz nad wyborem telefonu, to temat powinien być w dziale Jaki Telefon Wybrać.

 #303799  autor: matti_tg
 14 gru 2008, 21:36
mam tego samsunga już od jakiegoś czasu, telefon jest naprawdę warty polecenia!
plusy to przede wszystkim całkiem dobre wykonanie, dobry wyświetlacz, aparat (co do lampy to raczej średniej jakości), można sobie poczytać dokumenty z offica, pdf :D, bateria też jest naprawdę wcale niezła! wytrzymuje mi średnio, przy ponad godzinie rozmów, trochę ponad 4 dni (fajna opcja z wyłączenie podświetlenia klawiatury w określonych godzinach dnia!), do tego dochodzi radio z RDS, czytnik kart pamięci.
Jednym słowem polecam :)

 #303896  autor: mariusz9a
 15 gru 2008, 13:59
Ja też mam ten model, ale od piątku.
elrond pisze:Ale można zaopatrzeć sie w przejściówke na mini jack i podłączyć swoje słuchawki
On ma w zestawie przejściówkę ;-)
Słuchawki nawet ok. Są wygodniejsze niż te w Omni. Jakość muzyki na nich oceniam jako dobrą.


Wkurza mnie trochę ten dotykowy panel. Mam przyzwyczajenia z dotykowego ekranu, a on reaguje zupełnie inaczej i dlatego mam problem z przyzwyczajeniem się.

Wykonanie bardzo solidne - tu jestem zaskoczony bardzo pozytywnie po tym co dostałem w Omni. Telefon z niższej półki a powala jakością wykonania Omnie!

Wyświetlacz bardzo czytelny, świetny kontrast.

Mam go zbyt krótko żeby więcej o nim napisać.

Aha, mam jeden problem, da się w nim jakoś ustawić blokadę klawiatury? Tzn jakimś przyciskiem/ich kombinacją? Czy tylko jest to możliwe poprzez czas wygaszania ekranu? Trochę mnie to irytuje bo na razie mam ustawione łączenie 15s czekania na blokadę klawiatury (krócej się nie da). Miałem kiedyś L760 i tam pojawiała się opcja blokady po zsunięciu telefonu. A tu czegoś takiego nie ma (albo nie widzę opcji aby to uaktywnić) :-/

 #303931  autor: kowcio
 15 gru 2008, 15:44
mariusz9a pisze:Aha, mam jeden problem, da się w nim jakoś ustawić blokadę klawiatury? Tzn jakimś przyciskiem/ich kombinacją? Czy tylko jest to możliwe poprzez czas wygaszania ekranu?
Tak klawiatury nie zablokujesz. Musisz poszukać w ustawieniach czegoś takiego jak aktywna klapka, i będzie ustawiona reakcja na zasunięcie klapki- "kontynuuj czynność", a Ty musisz przestawić na zakończ czynność. Tylko w ten czas, gdy np. będziesz pisał SMSa, i zasuniesz telefon, to wyjdzie Ci z edytora, powróci w stan czuwania.
Gdy będzie telefon rozsunięty w stanie czuwania, to po zasunięciu będziesz musiał albo potwierdzić blokadę klawiatury, albo się sama zablokuje od razu (a już nie pamiętam jak to było ;) ).

PS. Nowy telefon? ;-)

[ Dodano: 2008-12-15, 15:45 ]
Co do jakości wykonania, to teraz możesz zobaczyć standardy wg Samsunga ;) Nie wiem, czemu Samsung dał ciała w tej Omni(i) jeśli chodzi o jakość wykonania.

 #303973  autor: mariusz9a
 15 gru 2008, 17:01
kowcio pisze:Tak klawiatury nie zablokujesz. Musisz poszukać w ustawieniach czegoś takiego jak aktywna klapka, i będzie ustawiona reakcja na zasunięcie klapki- "kontynuuj czynność", a Ty musisz przestawić na zakończ czynność.
Jest. Specjalnie ustawiłem na kontynuuj czynność żeby mi się nie wyłączało jak coś robię ;-) No nic, będę musiał to przestawić i przyzwyczaić się żeby przypadkiem go nie zsuwać ;-)
kowcio pisze:PS. Nowy telefon?
Musiałem coś dokupić bo wnerwiało mnie to wymienianie kart ;-) A motorola coś szwankuje... Wybór padł na tego Samsunga i jak na razie nie żałuję :-)
Co do jakości wykonania to faktycznie chyba ta Omnia tylko tak odstaje (a dokładniej ta tylna klapka od baterii, bo tak to jest ok.):-/


Dzięki za pomoc :-)

 #303992  autor: boczi
 15 gru 2008, 18:24
Da się łatwo zainstalować na nim (S7330) Gadu-Gadu?

 #303995  autor: kowcio
 15 gru 2008, 18:31
boczi pisze:Da się łatwo zainstalować na nim (S7330) Gadu-Gadu?
Da, ale lepiej zainstalować jakiś zamiennik, np. MobiDesk, bądź jeszcze lepszy Inspiro, za którego nic nie płacisz (tylko za transmisję danych).

 #304006  autor: boczi
 15 gru 2008, 18:54
kowcio pisze:
boczi pisze:Da się łatwo zainstalować na nim (S7330) Gadu-Gadu?
Da, ale lepiej zainstalować jakiś zamiennik, np. MobiDesk, bądź jeszcze lepszy Inspiro, za którego nic nie płacisz (tylko za transmisję danych).
W porządku. Bo wiem, że Samsungi mają problemy np. z grami w javie i dlatego pytam...

 #304010  autor: kowcio
 15 gru 2008, 18:58
boczi pisze:kowcio napisał/a:
boczi napisał/a:
Da się łatwo zainstalować na nim (S7330) Gadu-Gadu?

Da, ale lepiej zainstalować jakiś zamiennik, np. MobiDesk, bądź jeszcze lepszy Inspiro, za którego nic nie płacisz (tylko za transmisję danych).
W porządku. Bo wiem, że Samsungi mają problemy np. z grami w javie i dlatego pytam..
Tylko tymi wgrywanymi przez komputer, ale w tym modelu chyba już nie ma problemów, przynajmniej nowe Samsungi są już odblokowane jeśli chodzi o oprogramowanie ;)
Przez WAP sobie spokojnie możesz pobrać.

 #304138  autor: Ricky06
 16 gru 2008, 00:17
Już zamówiłem S7330 i powinien do mnie niedługo dojść (mam nadzieje ,że przed okresem świątecznym poczta aż tak bardzo się nie ociąga z dostawami) tel nowy kupiłem łącznie z wysyłką za 460zł nic tylko czekać i zdać relację ale jestem przekonany że będę o wiele wiele bardziej zadowolony z Samsunga niż z SE którego już nigdy nie dotknę .... Miałem w ostatnim miesiącu dwa uszkodzone modele SE więc raczej podziękuję tej marce oba tyczą się wykonania obudowy która trzeszczy jak zabawka za 5zł i slider który rusza się tak jak by miał zaraz po rozsunięciu polecieć na podłogę rozwalając przy tym wyświetlacz który ekranuje za każdym razie kiedy nacisnę klawisz ok bądź wstecz nie mówiąc już o klawiszach +/- SE zachwyca tylko firmware'm który można mocno tuningować , ale modyfikacje telefonu to nie to samo co jego wykonanie ... Dlatego żałuję iż nie posłuchałem się osób odradzających mi markę SE teraz wiem iż mieli rację ...
Czekam na samsunga i dziękuję za udział w temacie ,jak tel dojdzie to może nawet pokuszę się o recenzję :P Pozdrawiam i życzę wesołych świąt Ho Ho Ho :)

 #304944  autor: sanderus77
 19 gru 2008, 20:46
Mam pytanie : Czy w nim można tak tworzyć tematy jak w u900 soul ?

 #305164  autor: kowcio
 21 gru 2008, 00:45
sanderus77 pisze:Mam pytanie : Czy w nim można tak tworzyć tematy jak w u900 soul ?
Prawdopodobnie tak ;] Nie sprawdzałem tejże opcji w tych telefonach, ona jak dla mnie jest raczej zbędna ;)

 #367516  autor: parado2000
 01 lis 2009, 10:29
witam. tez jestem zainteresowany kupnem,a jak z jakoscia nagrywania video jakie formaty? z gory dzieki

 #367709  autor: danny
 02 lis 2009, 20:17
parado2000 pisze:witam. tez jestem zainteresowany kupnem,a jak z jakoscia nagrywania video jakie formaty? z gory dzieki
Jeśli chodzi o jakość nagrywania to masakra!!Bardzo niskie parametry: 176x144 chyba format MMS.To modele sprzed 3 lat miały wyższą rozdzielczość. Jeśli chodzi o formaty: 3gp. MP4.
Zdjęcia natomiast robi naprawdę przyzwoite.

 #369807  autor: Orfi
 14 lis 2009, 18:26
Powiem tak; wykonanie jest naprawdę niezłe, solidnie to wygląda. Aparat taki sobie, ale przecież to telefon a nie lustrzanka. Jakość dźwięku w słuchawce podczas rozmowy jest wyśmienita, ale czułość zasięgu trochę niższa niż w E51, głośność dzwonków na zadowalającym poziomie dla otoczenia typu biuro, ale na ulicy czy w centrum handlowym lepiej mieć również aktywną wibrę. Co, do baterii to też nie jest źle, sprawdziłem-wytrzymała 7 dni bez ładowania ( w tym czasie wykonałem ok.40 minut połączeń i kilka sesji wap/internet), więc można przyjąć, że przy intensywnym użyciu powinna wystarczyć na 3 dni.

Orfi