DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #342501  autor: tomektychy
 23 cze 2009, 16:48
tzn nie ma problemu żadnego jako dysk danych, chodzi mi tu raczej aby skorzystać z programu Samsung PC Studio. a jakieś gry macie któe wykorzystują akcelerometr?:)

 #342502  autor: kowcio
 23 cze 2009, 17:05
tomektychy pisze:ja mam pytanie odnoścnie Avili. powiedzcie mi jak zmienić aby zapisywal mi wiadomosci na pamięci telefonu albo na karcie a nie na sim:/ bo mam tam tylko miejsca na 25 sms:/ porażka:/
Zostaw tak jak jest i nic nie kombinuj. Jak karta sim będzie zapełniona te SMSy będą automatycznie zapisywały się w pamięci telefonu :roll: Tak było od zawsze w Samsungach.

 #342504  autor: tomektychy
 23 cze 2009, 17:18
to jest mój pierwszy Szajsung i nie wiedziałem :D hehe no ale jak tak to spoko:)

 #343355  autor: orson_dzi
 28 cze 2009, 00:21
To i ja się chętnie czegoś dowiem ;) .
Może ktoś porównać dźwięk do jakiegoś popularnego modelu? Coś z SE jak K750i albo jakiś inny Samsung też może być. Jakość i dźwięk na dołączonych słuchawkach i jak ktoś ma jak to na jakiś innych.

I jak wychodzą zdjęcia? I mile widziane jakieś próbki z pomieszczenia, na zewnątrz, wieczorem i jakiś przedmiot z bliskiej odległości.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #343594  autor: Pytlusek
 29 cze 2009, 09:27
jutro opisze jego zalety i wady

"Vista error ' warrning, keyboard not found. press any key to continue... '"

 #344144  autor: kowcio
 01 lip 2009, 21:36
Może mi ktoś powiedzieć jak w tym modelu jest z klawiaturą? Łatwo się wprowadza tekst? Dość duże palce nie będą przeszkadzały w tym? :) Tak czy owak chcę wiedzieć, czy jak nastukam się sporo SMSów na Avilii, to czy ona nie doprowadzi mnie do szału :P

 #344145  autor: yagi
 01 lip 2009, 21:39
Latwo sie pisze. Obracasz poziomo i ladujesz na QWERTY ;)

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #344148  autor: kowcio
 01 lip 2009, 21:48
yagi pisze:Latwo sie pisze. Obracasz poziomo i ladujesz na QWERTY ;)
No to w takim razie chyba będę posiadaczem tego telefonu. Ciekawe na jak długo :)

 #344225  autor: Pytlusek
 02 lip 2009, 11:44
zdjecia robi ladne ale tylko w oswietlonym miescu, w nocy to porazaka, brak AF,
muzyka ladna ale nie wybitna, mój w810i gra lepiej,
Pisanie sms'ów bajerka 3 godziny nauki i pisanie bez bledów, bateria trzyma nawet ladnie przy srednim uzytkownia 20 min rozmowy i 15 sms dziennie nawet 4-5 dni, male wykozystanie akceleromentru tylko w przegladania zdjec i pisaniu smsów, a mogli zastosowac do całosci softu,
Wkurzajace wiget a dokladnie ich restetowanie sie co jakis czas i przestawienie do kolejnosci fabryczneja co za tym idzie na perwszym miescu wpycha cie Blueconnect

"Vista error ' warrning, keyboard not found. press any key to continue... '"

 #344256  autor: kowcio
 02 lip 2009, 13:56
Pytlusek, teraz tylko kwestia czy przekonam się do dotykowego ekranu i pogodzę się z brakiem 3G- z tym ostatnim chyba nie :| Kurczę tak myślę nad nim i nie wiem, teraz chciałbym raczej telefon z pełną obsługą 3G.. Tylko tu ten ekran dotykowi i jednak jakiś przełom :) Bo jak widzę telefon jest dość udany i tani :)

 #344263  autor: Pytlusek
 02 lip 2009, 14:07
Przegladałem na nim neta smiga, EDGE daje rade,
POwiem tak telefon moje zony ale ja sie czesciej bawie nim,
Bajerak tylko czekac na gry na niego,

Dotyk ma bardzo czuły i fajna opcja wibry gdy wybierzesz cos gdyby nawet cos przymuliło to wiesz ze poszło czy nie.
Przy planej karcie 4 GB nie muli, bardzo przyjemne menu, czytelne.

"Vista error ' warrning, keyboard not found. press any key to continue... '"

 #344264  autor: orson_dzi
 02 lip 2009, 14:07
kowcio pisze:Bo jak widzę telefon jest dość udany i tani :)
Jak Ci się nie spieszy z zakupem, to poczekaj do końca wakacji. Kupisz go za 400 wtedy spokojnie. Bo teraz prawie wszystkie na Allegro są nowe i cena bardzo rzadko spada poniżej 500zł.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #344268  autor: kowcio
 02 lip 2009, 14:11
orson_dzi, ok, teraz chcę zakupić telefon i jak widzę w specyfikacji brak 3G, to już mi się odechciało... W takim razie póki co odpuszczę sobie go, a na wymianę Samsunga X160 zakupię coś zwykłego z 3G, czyli np. U800 ;) Czyli wstrzymuję się z zakupem. Póki co za nówkę muszę dać 500 PLN (ja tylko nowe telefony kupuję), więc faktycznie poczekam :)
orson_dzi pisze:Dotyk ma bardzo czuły i fajna opcja wibry gdy wybierzesz cos gdyby nawet cos przymuliło to wiesz ze poszło czy nie.
Przy planej karcie 4 GB nie muli, bardzo przyjemne menu, czytelne.
To akurat sprawdziłem i przyznaję Ci rację w 100% :-)

 #344437  autor: kondziu
 03 lip 2009, 11:31
Jesli chodzi o jakosc dzwieku na dolaczonych sluchawkach to jakosc jest w miare ok. Mam w810i i on gra lepiej ze wzgledu na sluchawki dokanalowe a w Avili mamy normalne pchelki. Mimo wszystko daje rade.
Brak rysika - trzeba zakupic na allegro ale nie jest to konieczne. Po 1 dniu ja juz pisze prawie tak szybko jak na komputerze ;) Trzeba zaznaczyc ze mam male/srednie palce.

Ladnie odtwarza filmy, narazie odtwarzalem tylko o rozdzielczosci 320x240 i ladnie skaluje do pelnego ekranu. Nie wiem czy odtwarza wieksze rozdzielczosci jestem w fazie testow :)

 #345251  autor: Mavi
 08 lip 2009, 11:02
Przede wszystkim witam wszystkich!

Moje pytanko co do telefonu: jak z szybkoscia dzialania? Mialem okazje pobawic sie F480 i sie zawiodlem. Strasznie czesto sie wieszal.

W F480 obudowa jest swietnie spasowana - nie wiem na ile trwala, ale w nowym telefonie zadna klapka nie gania, nic nie trzeszczy. Co z avila? Np. w 3110 jest plastikowa obudowa, a mimo to jest dobrze spasowana, wiec plastikowa obudowa nie oznacza, ze musi trzeszczec.

Aktualnie mam 6300 i jej mozliwosci (czyli aparat 2MP, licha jakosc mp3, filmy tylko w malej rozdzielczosci, itp.) w zupelnosci mi wystarczaja i chwale sobie szybkosc menu (chociaz znam szybsze) oraz dokladnosc spasowania obudowy.

Glownie uzywam organizatora (kalendarz i przypomnienia w nim), kalkulatora, minutnika, stopera, budzika, notatek widocznych na wyswietlaczu. Poza tym tylko SMS i dzwonienie.

Jak sie ma sprawa z tymi funkcjami w avili?


--
pzdr:
Mavi

 #345258  autor: kondziu
 08 lip 2009, 11:43
Widze ze bardzo sie przyczepiles obudowy ( :wink: ) wiec powiem ze akurat mam w domu nowke 3110 i jej obudowa jak sie docisnie to trochu trzeszczy. Jak przyciskam Avilke z wszystkich stron - nic nie trzeszczy, twarda jak skala.

Co to duzo mowic, jest kalendarz z przypomnieniami, stoper jest i nawet dziala, notatki na wyswietlacz mozna strzelic, alarm tez mozna i odpalasz budzik jednym kliknieciem na pulpicie. Masz 3 pulpity ktore przesuwasz palcem i mozesz wpakowac na nie np te notatki, czy minutnik...

Telefon sprawia wrazenie stabilnego, mam go tydzien dopiero ale nie zawiesil sie jeszcze a ciagle sie nim bawie. Nie jest demonem predkosci ale tez nie zamula, menu dziala szybko.

 #345262  autor: Mavi
 08 lip 2009, 11:58
kondziu pisze:Widze ze bardzo sie przyczepiles obudowy ( :wink: )
To byl glowny argument zakupu 6300.
kondziu pisze:wiec powiem ze akurat mam w domu nowke 3110 i jej obudowa jak sie docisnie to trochu trzeszczy.
Moze zalezy od egzemplarza - moja dziewczyna ma i nic nie trzeszczy. A same 6300 tez roznie sie zdaza - ja mam wszystko ok, a moja siorka ma lekko luzna klapke.
kondziu pisze:Jak przyciskam Avilke z wszystkich stron - nic nie trzeszczy, twarda jak skala.
Kamien z serca;)
kondziu pisze:notatki na wyswietlacz mozna strzelic
Kolejny kamien:)
kondziu pisze:Nie jest demonem predkosci ale tez nie zamula, menu dziala szybko.
Mozesz porownac do czegos (najlepiej) z ponizszych?

Nokie 3110, 6300, 6500, E66, E51, N95, N96, Motki L6, V3, V9, Samsungi F480, S3310, D900, X680

--
pzdr:
Mavi

 #345269  autor: kondziu
 08 lip 2009, 12:17
Moge porownac tylko do 3110 i E51, obie sa szybsze od Avili. Chodzenie po menu i prostych funkcjach jest szybkie, ale np jak mam w ksiazce tel zapisane 150 numerow, klikam na ikonke ksiazki i aby sie otwarla trzeba poczekac 1 sek. (mierzone stoperem :P )

 #345431  autor: klimasz
 08 lip 2009, 22:54
podczepię się do tematu, mam problem zamówiłem w erze tego samsunga do tego słuchawkę bluetooth jabra bt 2070 mam pewien problem bo jak włączę słuchawkę i próbuję znaleźć ją telefonem nic mi nie znajduje :| słuchawkę próbowałem dołączyć do nokii i działała... miał może ktoś z Was podobny problem? :?

 #345478  autor: Mavi
 09 lip 2009, 10:56
Wez poszukaj w opcjach BT - kumpel tak mial i samsung ma jakies tryby utajnione wlaczone w standardzie. Zobacz czy Ci ta nokia wykrywa w ogole samsunga.

A propos: jaka nokia i czy mozesz porownac szybkosc obu telefonow?*

--
pzdr:
Mavi

*chodzi o sprawdzenie wiekszej serii - roznie z tymi telefonami bywa;)