DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #883957  autor: Gitarka
 23 sie 2016, 18:05
Witam
Mam pytanie, otóż posiadam smartfon z androidem. Na poczatku mało korzystałam z internetu, teraz zdarza się to bardzo często, a nawet więcej przez telefon robie między innymi przelewy itp. W związku z tym chciałabym zabezpieczyć przed cyberprzestępczością. Znajomy mi coś nabąknął o Bitdefender. Czy ktoś ma? Jak sie sprawdza? Jak wogóle chronicie swoje systemy?
 #886585  autor: komik67
 08 wrz 2016, 22:33
Jakiego masz dokładnie androida ? Ja u siebie miałem avasta i avg i nie polecam Ci żadnego. Bitdefender jest już z wyższej półki i warto w niego zainwestować szczególnie jeżeli masz zamiar robić przelewy przez tel. Poszukaj próbnej wersji i sobie go przetestuj.
 #886591  autor: greenrs
 08 wrz 2016, 22:55
Jeśli chcesz aktywnie korzystać z bankowości mobilnej to o wiele bezpieczniej będzie jak się przesiądziesz na Windows Mobile. W Androidzie to rosyjska ruletka... :?
 #886697  autor: komik67
 09 wrz 2016, 23:00
zawsze to jedna z opcji ale i tak według mnie bez antywirusa się nie obejdzie. Dodatkowo kto co lubi ale mi Windows w telefonie jakoś nie podchodzi :)
 #886700  autor: MaciejM
 09 wrz 2016, 23:43
Zainstalowanie antywirusa na androidzie to głupota jaką można popełnić, później ludzie myślą, że wszystko jest super zabezpieczone.

Mimo zainstalowanych programów antywirusowych większość ludzi nabiera się na reklamy typu "Znaleziono 100 wirusów" ściągnij aplikację by usunąć.

Chcesz mieć bezpieczny telefon ? miej włączoną funkcję weryfikowania aplikacji, które ściągaj tylko i wyłącznie ze sklepu play. ZAWSZE aktualizuj system i aplikacje nie wspominając o przeglądarce.

Chcesz mieć super zabezpieczony telefon ? zrób roota, zablokuj wszelkie reklamy. Najlepiej mieć androida od 6 w górę, wbudowany manager aplikacji pozwoli na ograniczenie dostępu poszczególnym aplikacjom np do kontaktów.

Obsługa banku ? nie logować się przez przeglądarkę, przez przypadek możesz pozwolić przeglądarce zapisać login i hasło do konta bankowego, które synchronizują się z kontem google dodanym na komputerze i wyciek masz gotowy PRZED którym nie ochroni Cię jakikolwiek antywirus. Hasło do konta google powinieneś znać tylko Ty

Najbezpieczniej użyć aplikacji banku(nie brakuje ich w sklepie play), która ma dodatkowe zabezpieczenia np. pin przy jej uruchamianiu.

Ustaw hasło na blokadę ekranu.
 #886717  autor: Remington
 10 wrz 2016, 10:02
MaciejM pisze:Chcesz mieć bezpieczny telefon ? miej włączoną funkcję weryfikowania aplikacji, które ściągaj tylko i wyłącznie ze sklepu play.
To prawda, choć i tak nie weryfikują tam apek, więc też wirus się może trafić.
 #886721  autor: komik67
 10 wrz 2016, 10:25
Czytałem artykuł o ochronie google play dla aplikacji, masz rację weryfikowana jest przez nich każda ale system radzi sobie z większością zagrożeń a nie z każdą. A co np z pikami z zewnątrz ? wydaje mi się, że antywirus mógłby być wtedy bardziej pomocny.
 #886727  autor: MaciejM
 10 wrz 2016, 11:18
Antywirus na androidzie nie wszystko wyłapie. Jakie pliki zewnętrzne masz na myśli ?
komik67 pisze:...ale system radzi sobie z większością zagrożeń a nie z każdą
Tak jak każdy antywirus. Nie powstał taki, który w 100% chroni.

Powiedzmy będziesz ściągać aplikacje z torrentów to i tak antywirus nie uchroni Cię przed wyciekiem danych. Wspomniane przeze mnie reklamy nie uchroniły wielu użytkowników. Z resztą nie tylko według mnie antywirusy na androidzie przynoszą znikomy efekt, szkoda baterii i zamulania telefonu. Najlepszym zabezpieczeniem, mieć aktualny system, aplikacje i zablokować reklamy wraz z hasłem blokady ekranu.

Od 6 lat korzystam z androida BEZ antywirusa, nigdy nie miałem problemów z zagrożeniami. Z smartphonów korzystam bardzo intensywnie, mam 128 GB kartę pamięci prawie zapełnioną różnymi plikami.
 #887471  autor: komik67
 15 wrz 2016, 19:29
chodzi mi np o przesyłanie danych z innych urządzeń, android przecież tego mi nie sprawdzi, a antywirusem zawsze mogę przeskanować plik i mieć jakieś oparcie na nim :)
 #887474  autor: AndaluzyjskiSen
 15 wrz 2016, 20:06
Ja bardzo intensywnie korzystam z swojego telefonu, a raczej fapletu ;p i absolutnie nie wyobrażam sobie żeby go w żaden sposób nie zabezpieczać! Telefonem też płacę, więc po prostu musi być w jakiś sposób zabezpieczony. Polecam bitdefendera, akurat teraz z niego korzystam i nie mam żadnych problemów. Jest teraz akcja z bezpłatną wersją mobilną, możecie sobie spróbować i poczuć różnicę!
 #887480  autor: MaciejM
 15 wrz 2016, 20:42
Zainstaluj nawet i z 10 antywirusów ale lepiej bądź świadomy tego, że to nie zabezpieczy twojego telefonu w 100%
chodzi mi np o przesyłanie danych z innych urządzeń, android przecież tego mi nie sprawdzi, a antywirusem zawsze mogę przeskanować plik i mieć jakieś oparcie na nim
jeżeli piszesz o przesyłaniu takich plików jak zdjęcia, dokumenty, filmy, muzyka to antywirus nie jest Ci do niczego potrzebny. Jeżeli przesyłasz aplikacje antywirus większości przypadków nie wykryje.
 #887681  autor: Gitarka
 17 wrz 2016, 12:14
To fakt, że nic nie zabezpieczy telefonu w 100%, to wiadomo, ale chyba warto choc troche sie wspomóc.
Czytałam gdzieś w artykule, że bitdefender zabezpiecza też przed kradzieżą np. usuwajac wszelkie dane z urządzenia lub lokalizujac skradziony sprzęt.
Chyba zrobie tak jak komik67 pisze przetestuje wersje próbą i potem ewentualnie sie zdecyduje.
Dzięki za wszelkie wskazówki
 #887865  autor: pakier
 18 wrz 2016, 21:26
Antywirus nie jest konieczny,ja mam bo czasem instaluje apki z nieznanych źródeł ;)
 #887873  autor: greenrs
 18 wrz 2016, 21:55
Gitarka pisze: Czytałam gdzieś w artykule, że bitdefender zabezpiecza też przed kradzieżą np. usuwajac wszelkie dane z urządzenia lub lokalizujac skradziony sprzęt.
Takie rzeczy to nawet Windows Pfone potrafi bez pomocy antywirusa :wink:
 #888213  autor: rhub
 21 wrz 2016, 15:32
Bitdefender to miał jakiś czas temu włam na swoje serwery i hasła ukradli :D to może jednak lepiej wybrać innego antywira
 #888763  autor: komik67
 26 wrz 2016, 16:42
No cóż Panowie nie zgodzę się z waszymi opiniami, że antywirus nie jest do niczego potrzebny. Dla mnie nawet antyspam jest korzystny czy to windows czy android oba są narażone na zagrożenie i ja osobiście nikogo nie będę odsuwał od zamiaru zainstalowania antywirusa.
rhub pisze:Bitdefender to miał jakiś czas temu włam na swoje serwery i hasła ukradli :D to może jednak lepiej wybrać innego antywira
To był włam na chmurę gdzie nie można nigdy się czuć bezpiecznie :) w końcu człowiek to wymyślił to i człowiek to złamie, wszystko da się obejść. Podejrzewam, że firma wyciągnęła wnioski i będzie miała jeszcze lesze zabezpieczenia niż dotychczas :)
 #888809  autor: greenrs
 26 wrz 2016, 21:36
komik67 pisze:Dla mnie nawet antyspam jest korzystny czy to windows czy android oba są narażone na zagrożenie
A słyszałeś kiedyś, żeby ktoś złapał wirusa na Windows Phone? :D
 #888839  autor: Gitarka
 27 wrz 2016, 10:17
rhub pisze:Bitdefender to miał jakiś czas temu włam na swoje serwery i hasła ukradli :D to może jednak lepiej wybrać innego antywira
Słyszałam juz gdzieś tą ścieme. I mam wrażenie, że rhub to ta sama osoba która rozsyła te zacne wiadomości po innych forach i nie potrafi tego udowodnić.

jak ktoś jest ciekawy to zainstalowałam wersje próbna 30dniową i jak na razie jest git. Fajny czytelny program, tylko dużo mniej ma funkcji od wersji płatnej. Myśle, ze ja kupie w niedługim czasie.
 #890340  autor: komik67
 06 paź 2016, 14:59
greenrs pisze:
komik67 pisze:Dla mnie nawet antyspam jest korzystny czy to windows czy android oba są narażone na zagrożenie
A słyszałeś kiedyś, żeby ktoś złapał wirusa na Windows Phone? :D
Niestety nie znam osobiście żadnego posiadacza Windowsa więc się w jego kwestii nie wypowiadam :) Temat jest o androidzie wiec do niego się odnoszę :) a skoro każdy wie ze jest podatny na wirusy to nie będę nikogo zniechęcał do antywirusa tylko wręcz przeciwnie :)