DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #879775  autor: admundo
 30 lip 2016, 13:23
Ostatnia aktualizacja sklepu Google Play wniosła niepożądaną zmianę. Sklep Google Play cały czas włącza lokalizację co powoduje że bateria szybko schodzi. Wcześniej tak się nie działo.

Mógłbym oczywiście wyłączyć GPS ale wtedy z kolei jak chcę skorzystać z map podczas jazdy to muszę ją włączyć a później wyłączyć, jest to kłopotliwe.

Czy da się to jakoś ustawić żeby sklep Google nie uruchamiał tej lokalizacji? Próbowałem to ustawić jakoś w telefonie ale nie dałem rady.

Telefon Huawei.
 #881354  autor: bed
 05 sie 2016, 23:50
Jak masz Androida 6.0 to tam powinna być opcja pozwalania aplikacjom na dostęp do konkretnych możliwości i zablokować Sklepowi dostęp do GPS.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #882382  autor: auvi
 12 sie 2016, 08:51
@up, to obejście problemu a nie go rozwiązanie.
admundo pisze:Ostatnia aktualizacja sklepu Google Play wniosła niepożądaną zmianę.(...)
Czy da się to jakoś ustawić żeby sklep Google nie uruchamiał tej lokalizacji?
Oj, bardzo niepożądaną, nie masz pojęcia jak mnie to denerwuje. Co Gógiel chciał osiągnąć tym idiotycznym posunięciem? Instalację przez użytkowników kolejnych programów do przyznawania/odmawiania uprawnień?
Póki co dla mnie problem otwarty i radzę sobie z nim naokoło - albo ubijam Sklep Play albo wyłączam GPS - obie rzeczy zabierają mi czas i uwagę, a nie po to mam smartfona, by przeszkadzał mi żyć.

Podbijam pytanie: da się wyłączyć lokalizację Sklepu Play bez wpływu na resztę systemu i instalacji dodatkowych programów?

EDIT:

Admundo, chyba mam: Ustawienia Androida → Lokalizacja → Usługi lokalizacji - Historia lokalizacji Google → Suwak na Wył.
Ubijałem i uruchamiałem Sklep kilka razy i GPS się nie włącza.
Nie wiem co skłoniło mnie do włączenia Historii lokalizacji, ale zapomniałem o tym. Pewnie jakaś apka tego potrzebowała.