DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #818529  autor: banius14
 21 sie 2015, 18:07
Witam. W poniedziałek (17.08.15r) zakupiłem smartfon colorovo citytone lite (http://www.x-kom.pl/p/226595-smartfon-t ... arny.html#) w sklepie X-KOM w Częstochowie. Telefon ogólnie jest bardzo dobry, tylko denerwuje mnie bateria, ponieważ krótko trzyma. Wytrzymuje ok 6-7 godzin. Oczywiście na najmniejszej jasności, włączonym Wi-Fi gdy potrzebuje, w każdym innym przypadku W-Fi jest wyłączone, qyłączonym 3G, wyłączonej lokalizacji, wyłączonych reklamach od Google, wyłączonym bluetooth. Używam aplikacji Advanced task killer pro do wyłączania aplikacji w tle gdy tylko telefon ma wyłączony ekran. Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić, by bateria dłużej trzymała. Być może to wina baterii (1300 mAh). Może trzeba ją wymienić, lecz tylko na jakiś zamiennik bo oryginalnej nie mogę znależć, może od innego telefonu będzie pasować? Może to jest wina androida 4.4.2 KitKat? Może ktoś mógłby mi znaleźć androida w wersji starszej na ten telefon, może to pomoże, lub chociaż w tej wersji, to wgrałbym sobie od nowa. Może ktoś mi pomoże jak zrobić, żeby bateria dłużej trzymała? Może macie jakieś inne pomysły jak sobie z tym poradzić? Czy najlepiej zainwestować w powerbank i nosić go ze sobą? Postaram się wrzucić screenshot-a jak będę miał słabszą baterię.

Nie chcę wgrywać roota, bo nie chcę stracić gwarancji.
 #818574  autor: Niezgodna7
 21 sie 2015, 22:52
ile wytrzyma na czuwaniu?
dzień?
ile wytrzyma czytając necik na 2g?
5h?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #818782  autor: banius14
 23 sie 2015, 10:07
Wczoraj, podczas gdy był używany na necik na wi-fi ok 20-25 minut i reszcie czuwania podczas całego dnia miał ok 70% baterii, lecz dzisiaj wi-fi było uzywane 43 minuty i bateria jest 74%. Internetu na 2g póki co nie mam jak sprawdzić, ponieważ nie mam wykupionego pakietu.
 #818785  autor: Niezgodna7
 23 sie 2015, 10:25
z tego co podałeś - sądzę, że nie masz o co się martwić, to takie standardowe zużycie.
Z taką baterią nie ma co walczyć
:- D
taskillera możesz wyłączyć, odinstaluj lub po prostu sam wyłącz co się da.
zmień ładowarkę na jakieś 350mA, bo obecna pewnie ma 1A ?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #818788  autor: dan7
 23 sie 2015, 10:38
Masz oryginalny akumulator i ten będzie najlepszy - wszystkie zamienniki będą gorsze mimo że będzie na nich nadruk o większej pojemności. Z twojego nic więcej nie wyciśniesz.
Calm7 - co do zmiany ładowarki to myślę że to zły pomysł. Na takiej 350 mA telefon będzie się bardzo długo ładował a przecież nie o to chodzi.
Jak zdówko Calm7 ;-) - co słychać.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #818789  autor: banius14
 23 sie 2015, 10:40
Obecna ma 700 mA, a jeśli mogę wiedzieć co daje taka ładowarka, że będzie się wolniej ładować? Czy przez to będzie wolniej tracić energię? Taskillera już odinstalowałem i kilka aplikacji powyłączałem.
 #818793  autor: Niezgodna7
 23 sie 2015, 11:10
obecna 7oo mA ? no to trudno, niech taka będzie. Chyba, że masz mniejszą ,,obok".
Tak, wolniej się będzie ładować, ale ciut dłużej podziała na wyładowaniu
*
Taskkiller może sobie działa'c - monitoruj, tylko nie ma sensu notoryczne auto ubijanie, bo to walka z wiatrakami.
**
Witaj dan.
a dzięki, tak sobie.
PS.
Mniejsza ładowarka w tym przypadku nie zaszkodzi - bateria to tylko 13oo mAh.
Kolega pytał jak, no to podaję najprostsze sposoby.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #818808  autor: pakierhakierxd
 23 sie 2015, 13:01
Mam ten telefon i niestety przy używaniu neta krótko trzyma,wina zapewne mało pojemnej baterii/optymilizacji systemu :)
Ja nie zabijam aplikacji itp.
Jak mało używam netu to procenty aż tak szybko nie lecą.
2h ekranu to u mnie był max -podświetlenie 50 % ,net włączam/wyłączam,aktywne 3g.
Poza włączaniem/wyłączaniem netu nic więcej nie wyłączam.
Miałem inne telefony z podobną pojemnością baterii i też podobnie trzymają.
Za telefon dałem 170zl więc czego oczekiwać.

Pozdrawiam :)
 #818809  autor: pakierhakierxd
 23 sie 2015, 13:04
Używasz tylko na wifi,na mobilnym jeszcze bardziej je ;)
Na tym telefonie lepiej nie mieć ciągle włączonego netu.
Nie ubijaj aplikacji.Android sam sobie ubije jak będzie brakować pamięci.

Pozdrawiam :)
 #818831  autor: Niezgodna7
 23 sie 2015, 15:54
pytałeś o powerbank - to taki Forever 23oo powinien wystarczyć na jeden raz do pełna.
(taki metalowy walec, wygląda jak spasiony paluszek, koszt 16zł, kolory srebrny, czerwony, niebieski).

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #818840  autor: dan7
 23 sie 2015, 17:32
W Biedronce jest teraz taki PowerBank - 4800 mA za 35 zł. Powinien być w porządku.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile