DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #357890  autor: trus1991
 06 wrz 2009, 10:24
Witam,

mam takie pytanko, ponieważ jak dobrze pójdzie będę posiadaczek ERY G1, a co się z tym wiąże będę musiał mieć dosyć duże paczki danych.

I oto moje pytanie, czy na tym telefonie można skonfigurować neta np. z GaduAir, i żeby szło tak GG??

Albo z mBank Mobile, bo tam również jest tani internet...

Zawsze w ostateczności zostaje mi Heyah...
A poza tym, ile tak on zżera neta przy normalnym użytkowaniu??
Bo tam pisze, że zeby działał to on potrzebuje stałego dostępu do neta, to co on robi z tym netem i ile gdy ja nie korzystam w tym czasie?

Dzięki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2009, 22:26 przez trus1991, łącznie zmieniany 1 raz.

Nokia 3310 -----> Siemens MC60----> Motorola L7 -----> SE K550i -----> SE C902 ------> HTC Desire Z

 #358131  autor: senshiro
 06 wrz 2009, 23:07
W Android Market można znaleźć program APNdroid, który zablokuje dostęp do internetu przez EDGE/UMTS. Będziesz mógł się podłączyć tylko po WiFi.

Obrazek

 #358327  autor: vinc
 07 wrz 2009, 22:32
trus1991 pisze:oto moje pytanie, czy na tym telefonie można skonfigurować neta np. z GaduAir, i żeby szło tak GG??

Albo z mBank Mobile, bo tam również jest tani internet...
Wystarczy zmień APN na odpowiedni dla danej sieci.
trus1991 pisze:A poza tym, ile tak on zżera neta przy normalnym użytkowaniu??
Co to znaczy? Napisz więcej, ale tego i tak nikt dokładnie Ci nie określi ;) Jednak nie są to wielkie ilości danych.
trus1991 pisze:Bo tam pisze, że zeby działał to on potrzebuje stałego dostępu do neta, to co on robi z tym netem i ile gdy ja nie korzystam w tym czasie?
Synchronizuje się ;)
senshiro pisze:W Android Market można znaleźć program APNdroid, który zablokuje dostęp do internetu przez EDGE/UMTS.
Po co kupować telefon, który z założenia ma być "internetowy" by łączyć się tylko w zasięgu wifi?!

Obrazek

 #358340  autor: senshiro
 08 wrz 2009, 00:23
senshiro napisał/a:
W Android Market można znaleźć program APNdroid, który zablokuje dostęp do internetu przez EDGE/UMTS.
Po co kupować telefon, który z założenia ma być "internetowy" by łączyć się tylko w zasięgu wifi?!
Ponieważ Android jest logicznym systemem operacyjnym (a przynajmniej logiczniejszym od WM) i nie jest przeznaczony tylko do grupy "maniaków", którzy muszą być on-line non-stop. Sam zastanawiam się nad Hero, bo (jak to ktoś napisał, w porównaniu do smartfonów na WM) "w końcu to nie PDA z funkcją telefonu, a telefon z funkcją PDA". Jednak nie muszę mieć stałego dostępu do neta, tym bardziej, że ceny nie wszędzie są tak atrakcyjne jak w Heyah (a zależy mi na innych rzeczach, które oferuje OS)...

Obrazek

 #358437  autor: vinc
 08 wrz 2009, 18:36
senshiro pisze:Ponieważ Android jest logicznym systemem operacyjnym (a przynajmniej logiczniejszym od WM) i nie jest przeznaczony tylko do grupy "maniaków", którzy muszą być on-line non-stop.
Właśnie jest przeznaczony i zmyślą o takich "maniakach" zrobiony... Czy logiczny czy nie, to już zależy od użytkownika. Kupując taki telefon bez paczki danych mija się z celem, a rynek w dzisiejszych czasach nie sprowadza się wyłącznie do wyboru między Androidem i WM ;)

Jednak nie jest to temat o tym. Koniec OT.

Obrazek