DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #1166671  autor: ganc2
 20 lut 2024, 14:36
W ostatnim czasie dokonałem oceny dostępnych opcji związanych z potencjalnym zastąpieniem trzech pilotów telewizyjnych poprzez alternatywną konfigurację urządzeń. Na podstawie analizy kosztów oraz funkcjonalności, dostrzegłem możliwość wykorzystania telefonu o znacznym stopniu uszkodzenia, wyposażonego w moduł podczerwieni, w celu pełnienia roli pilota zdalnego dla wymienionych telewizorów. Przewiduję, że koszt pozyskania takiego urządzenia, wraz z ewentualnymi naprawami lub modyfikacjami, będzie znacznie niższy niż suma, którą należałoby wydać na zakup trzech nowych pilotów. Dodatkowo, w perspektywie zastosowań alternatywnych, taki telefon mógłby być używany jako serwer torrentów lub kamera internetowa. W kontekście poszukiwań takiego urządzenia, sugeruję rozważenie ofert rynkowych dotyczących używanych modeli, charakteryzujących się widocznymi śladami użytkowania oraz potencjalnymi defektami, dostępnych na platformach takich jak OLX czy Allegro. ..
. Chyba taniej byłoby wziąć mocno uszkodzony telefon z starą dobra irdą i dograć appke, a do tego mogłaby służyć jako serwer torrentow lub ipcam. nawet mocno trzasniety ekran mogłaby mieć i zajechana baterie, w najgorszym razie dogram appke przez kabel , podłącze myszkę przez otg jak ekran nie będzie działał albo przez #vnc czyli zdalny pulpit. Macie jakiś kandydatów do roli mojego pilota? Chce szukać patologicznie zajechanych używek na olx i allegro, co polecacie w tej cenie? Cena rzecz jasna do 90zł,. ale za to może być totalnie zmasakrowany bo chce sie tylko do menu w 3 telewizorach dostać, nic więcej...
 #1166746  autor: HappyBoy
 21 lut 2024, 17:59
Nie łatwiej kupić pilota uniwersalnego ir/wifi ? Instalujesz aplikacje i masz sterowanie z dowolnego telefonu. Nie wymaga to modułu IR w telefonie. Cena ok 50zl/szt
 #1166759  autor: ganc2
 21 lut 2024, 19:30
HappyBoy pisze:
21 lut 2024, 17:59
Nie łatwiej kupić pilota uniwersalnego ir/wifi ? Instalujesz aplikacje i masz sterowanie z dowolnego telefonu. Nie wymaga to modułu IR w telefonie. Cena ok 50zl/szt
mam taki. Jest beznadziejny, dołączona do niego jest lista kodów, żaden nie działa, a tryb automatyczny polega na pulsacyjnym wciskaniu wyalacznika az sie telewizor wylaczy... po 200 kliknieciach guma zaczela odpadac a ja jeszcze nie doszlem do tego by sie wylaczylo. Dzieki, wole jednak telefon.