DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #1170797  autor: Remington
 04 maja 2024, 13:27
biala1991 pisze:
04 maja 2024, 13:03
Bardzo prawdopobne, że przyczyną większości problemów może być moja niechęć do korzystania ze wścibskiego Google, w ten sposób monopolista dyscyplinuje niepokornych.

Otóż to.

Jednak nie bądź naiwna, że usuwając konto pozbędziesz się śledzenia przez Google. Oni, a także np. Meta (Fb) mają na to masę sposobów, by dalej wiedzieć, że Ty to Ty. Od analizy id reklamowego (można go resetować na urządzeniu, ale to dodatkowa upierdliwość.

Btw. aktualizacja aplikacji pochdzących ze sklepu Google chyba jest możliwa bez logowania - choć nie wiem, czy też w przypadku aplikacji kupionych, a nie wyłącznie preinstalowanych.

Możesz spróbować zupełnie zabić kontakty na urządzeniu (zabawy komendami ADB), choć to może być ryzykowne. Jako alternatywę i to w miarę bezpieczną (brak większej różnicy względem stanu obecnego) podsunąłbym Ci założenie dedykowanego konta tylko dla tego urządzenia i zrezygnowanie z wszystkich możliwych usług. Sam tak kiedyś robiłem i to się sprawdzało gdy potrzebowałem w miarę normalnie korzystać z danego urządzenia.
 #1170816  autor: biala1991
 05 maja 2024, 08:17
Zdaję sobie sprawę, że używając smartfona sprzedaję swoją prywatność, nawet jeśli nie loguję się na konto Google. Rozwiązaniem by było wrócić do klawiszowca :) jednak ciężko zrezygnować z pewnych wygód typu internet, czat RCS czy rozmowy wideo. Jeśli przestanę korzystać z usług Google to ktoś inny będzie mnie inwigilował dlatego pozostaje jedynie w miarę możliwości to ograniczać.


Remington pisze:
04 maja 2024, 13:27
Btw. aktualizacja aplikacji pochdzących ze sklepu Google chyba jest możliwa bez logowania - choć nie wiem, czy też w przypadku aplikacji kupionych, a nie wyłącznie preinstalowanych.
Tabletu używa dziecko, aktualizuje głównie jakieś gry, które były instalowane ze sklepu Play i aktualizacja wymusza logowanie. Nawet kiedy ostatnio aktualizowałam Wiadomości, które były preinstalowane (liczyłam, że może to naprawi sytuację ze zdublowaną listą kontaktów) to też nie mogłam tego zrobić bez logowania do sklepu.