DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #1171957  autor: ganc2
 24 maja 2024, 09:54
Powiedzcie mi, czy w którejkolwiek wersji, z jakiejkolwiek appki, jest szansa by wysyłać SMSy flash, bez pośredników, po prostu edytując klasę smsa? To pozwalała już nokia 3210 sprzed prawie 30 lat, czy ten potężny system dorósł już do tak zaawansowanej opcji edycji SMSa, czy wszystkie appki do wyświetlania jedyne co potrafią, to opakować SMSka w inną czcionkę i sposób wyświetlania? Proszę o pomoc, chodzi mi to po głowie od pierwszej wersji i co jakiś czas sprawdzam czy temat nie poszedł do przodu, ale nigdy mi się wysłać FlashSMSa z czegoś z androidem to nie udało, chociaż przed jego erą, było to bardzo proste i zazwyczaj było w opcjach smsów.
 #1171964  autor: Remington
 24 maja 2024, 11:16
Na YT są poradniki, polecane jakieś apki zarówno ze sklepu Google jak i GitHuba.

Mnie bardziej brakuje ustawiania ważności SMS-a - kiedyś miał to niemal każdy telefon.
 #1172331  autor: mp107
 30 maja 2024, 12:34
Kiedyś pod Androidem działał HushSMS. Sam z niego korzysta(łe)m, ale wymaga Xposed Framework. Mam go jeszcze zainstalowanego i z tego, co przetestowałem przed chwilą (operator: Play, Android: 12/LineageOS 19) wysyłka SMS klasy 0 (flash SMS) nie zadziałała, ale zadziałał np. ping SMS (SMS nie widoczny u odbiorcy, ale dla którego przychodzi z powrotem raport dostarczenia - go otrzymałem).