DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #790520  autor: Xy
 14 mar 2015, 12:25
Od dłuższego czasu obserwuję, że na forum jest jakby pustka. Brak nowych tematów, w starych niewiele się dzieje, mało starych forumowiczów, nowych jak na lekarstwo...
Kiedyś był tu taki ruch, że nie nadążało się czytać tematów. Pojawiały się ciekawe wątki, można było toczyć interesujące dyskusje, zawsze ktoś służył pomocą... A teraz nie wiem cóż to się stało. Nie ma ani wakacji ani sesji. Sezon urlopowy także dopiero nadejdzie.
Dawniej wchodziłem na Forum i zawsze było dużo ciekawych rzeczy do poczytania, do popisania. Zaś teraz łapię się na tym, że wizytuję Telepolis raz na kilka dni.
Czy to tylko moje wrażenie, że ruch jakby się bardzo zmniejszył?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #790524  autor: mi80
 14 mar 2015, 12:42
Wszedłem na forum, klikam Nowe posty i wyskakuje mi 28 tematów, w których ktoś coś napisał od rana. Wg mnie to niezły wynik.

Na minus zdecydowanie słaba aktywność moderatorów, czego kulminacją była aktywność "ciekawego" na przełomie roku i różnych spamerów.
 #790531  autor: cyanoone
 14 mar 2015, 13:02
Jak dla mnie winę za to ponosi ten kto to forum modernizował. Czasami nie chce mi się męczyć z logowaniem, przez co mniej piszę. Spamerzy to tylko wisienka na torcie.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #790541  autor: darek638
 14 mar 2015, 13:31
No cóż powtórzę się. Brakuje kogoś z jajami żeby to ogarnął. Pewien "redaktor" woli pisać o "rozjebanej zabawie" niż odpowiedzieć na pytania o forum.

Nigdy więcej Play.
 #790545  autor: mi80
 14 mar 2015, 13:36
darek638 pisze:Pewien "redaktor" woli pisać o "rozjebanej zabawie"
Przyznam, że bardzo zniesmaczyła mnie ta jego wypowiedź. Nie żebym sam nie rzucał mięsem, ale na to musi być odpowiedni czas, miejsce i odbiorcy. Redaktorowi poważnego portalu, szanującemu swoich czytelników, w dodatku portalu mającego poważnego właściciela - po prostu takie coś nie przystoi, to zwykłe chamstwo spod budki z piwem, smutne :(
Ostatnio zmieniony 14 mar 2015, 15:37 przez mi80, łącznie zmieniany 1 raz.
 #790556  autor: Maniiiek
 14 mar 2015, 13:56
Mnie brak taptalka boli najbardziej. No i poziom tak jakby spadł. Kiedyś było sympatyczniej, no były drobne utarczki, ale to były wyjątki. A teraz na prostackie odzywki trafia się częściej.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #790563  autor: p2225
 14 mar 2015, 15:01
Maniiiek pisze: A teraz na prostackie odzywki trafia się częściej.
nie tylko na forum. Najbardziej mnie wkurza osoba z nickiem na H. Spamu w komentarzach też nikt nie ogarnia. A zwłaszcza czemu to w Ossie nie ma zasięgu.
Xy pisze:Od dłuższego czasu obserwuję, że na forum jest jakby pustka. Brak nowych tematów, w starych niewiele się dzieje, mało starych forumowiczów, nowych jak na lekarstwo...
Kiedyś był tu taki ruch, że nie nadążało się czytać tematów.
Od jakiegoś czasu też nie są wysyłane maile informujące o odpowiedzi w danym temacie...

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #790565  autor: KA
 14 mar 2015, 15:07
Jak się logujecie na forum po zmianach? Dopóki logowałem się przez forum, też szlag mnie trafiał.
Raz na próbę zalogowałem przez Telepolis (prawy górny róg) i EUREKA! Działa jak kiedyś, a nawet lepiej, bo jestem zalogowany na raz na dwóch komputerach i telefonie i mnie nie wylogowuje.
Czy tylko ja tak mam?
PS Przyznam się bez bicia, że ostatnio - mając więcej niż kiedyś czasu - rzadziej tu wchodzę i w sumie nie wiem dlaczego. Faktycznie typ na "H" (miłośnik pomarańczy) nadal tu jest?! OMG!!!

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!
 #790566  autor: Maniiiek
 14 mar 2015, 15:23
Forum jest bardzo nieprzyjemne dla urządzeń mobilnych, nie tylko Opery Mini.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #790570  autor: p2225
 14 mar 2015, 15:47
KA pisze:Jak się logujecie na forum po zmianach? Dopóki logowałem się przez forum, też szlag mnie trafiał.
z logowaniem nie mam problemu, za to żeby się wylogować muszę wylogowywać się dwa razy. Klikam "wyloguj się" pojawia się zielony baner z potwierdzeniem, że zostałem wylogowany, ale nadal jest "jesteś zalogowany jako..." i dopiero po drugim kliknięciu "wyloguj się" znowu pojawia się zielony baner i już wtedy jestem wylogowany.
KA pisze: Faktycznie typ na "H" (miłośnik pomarańczy) nadal tu jest?! OMG!!!
Ostatnio się uruchomił i oczywiście wiadomo pod jakimi tematami (Play i Samsung).
Maniiiek pisze:Forum jest bardzo nieprzyjemne dla urządzeń mobilnych, nie tylko Opery Mini.
Na chrome na androidzie jest taki problem, że klikam na dany temat, a otwiera się temat na górnym bannerze np. "Lutowe statystyki".

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #790572  autor: greenrs
 14 mar 2015, 15:56
Problemy z logowaniem, brak powiadomień mailowych o nowych postach, brak zainteresowania moderatorów i osób odpowiedzialnych za forum jego funkcjonowaniem, brak odpowiedzi tych osób na zadawane pytania, problem z ładowaniem strony telepolis - tylko tyle i aż tyle. Moim zdaniem to są przyczyny upadku forum.
 #790574  autor: Xy
 14 mar 2015, 16:00
Kwestie techniczne jak logowanie czy wysyłane maile nie są w tym momencie ważne. Ale chodzi mi o to, że okrutnie spadł poziom merytoryczny dyskusji. Nie ma tylu wątków co kiedyś, wielu fajnych forumowiczów odeszło, pojawili się spamerzy jak Ciekawy i jego niezliczone odmiany (ostatnio iparts), inne Biedroneczki pytające raz o mieszkanie w Krakowie, później o wynajem mieszkania w Wawie by później zapytać o jakieś gadżety reklamowe i jeszcze coś o hipotece. Oczywiście w każdym z tego typu tematów pojawia się "niezwykle atrakcyjna" oferta. Pomijam fakt, że moderatorów to już w zasadzie nie ma i nikt do końca nie ogarnia tego forum. A szkoda bo swego czasu to było jedno z lepszych jak nie najlepsze forum o telefonii komórkowej w polskim Internecie. Teraz aby dowiedzieć się "jaki telefon wybrać" trzeba wybierać się na inne fora jak android.com.pl czy szukać wiadomości w mgsm czy innej konkurencji. O forach tematycznych Windows Phone nie mówię bo to sekta nawet bez zasadniczych argumentów.
I tak patrzę jak Forum się wyludnia, poziom spada... A nie dalej jak rok czy nawet pół roku temu było tu tak fajnie...
A może aspekty takie jak brak tapatalka (dla każdego, jak wszędzie, a nie tylko dla premium), kłopoty z logowaniem, brak maili powiadamiających o odpowiedziach czy wygodnego dostępu przez telefon do Forum faktycznie przyczyniło się do spadku zainteresowania Telepolis?
A teraz nie dość, że pokazał mi się poprzedni avatarek to po usunięciu go nie mogę w ogóle dodać nowego...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #790578  autor: Niezgodna7
 14 mar 2015, 16:29
Zniechęcające jest reloadowanie i próbowanie po 10 razy się zalogować /wczytać forum, a tak czasem mi się zdarza.. Więc gdyby nie ten kącik telewizyjny - zapewne rzuciłbym to w cholerę...
 #790599  autor: Maniiiek
 14 mar 2015, 18:13
Xy pisze: O forach tematycznych Windows Phone nie mówię bo to sekta nawet bez zasadniczych argumentów.
O tak. Najbardziej wojowniczy i zacietrzewiony Applowicz to przy nich człek otwarty na inne systemy. No i forum ludzie bardzo często odwiedzali z telefonów. Teraz jest to bardzo utrudnione. Ot, nie chce się nikomu szarpać.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #790602  autor: user_delete27
 14 mar 2015, 18:39
Xy pisze:Pomijam fakt, że moderatorów to już w zasadzie nie ma i nikt do końca nie ogarnia tego forum.
Moderatorów nie ma bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie siedział i moderował w czynie społecznym, widząc w jak głębokim poważaniu ma to forum samo kółko wzajemnej adoracji czyt. administracja.
Już lepiej było zostawić stare forum. A tak to rozkopali ten projekt, ludzie z działu IT pewnie poszli w p**du bo za paczkę fajek nikt nie będzie opiekował się taką piaskownicą, Witek robi dobrą minę do złej gry itp, itd.
Telepolis zeszło na psy po połączeniu z comperią i żadne mydlenie oczu temu nie zaprzeczy.
 #790612  autor: Xy
 14 mar 2015, 19:22
Maniiiek pisze:O tak. Najbardziej wojowniczy i zacietrzewiony Applowicz to przy nich człek otwarty na inne systemy. No i forum ludzie bardzo często odwiedzali z telefonów. Teraz jest to bardzo utrudnione. Ot, nie chce się nikomu szarpać.
Mam znajomych, którzy poza ekosystemem Apple nie uznają nic innego. W kieszeni iPhone i iPod, w domu iPad i Macbook. Tyle, że z nimi fajnie się dyskutuje dlaczego iOS jest fajny, co ma fajnego Android, jailbreak, root i te tematy. Nie ma wyzwisk, nie ma obelg, nie ma obrażania się nawzajem. Nikt z obozu Apple nie powie na mój system "Lagdroid" czy temu podobne.
A w ekipie Windowsa jest tak jak kiedyś pisałem. Tylko zamulanie, lagdroid, syf, śmieć, wirus, zło, apokalipsa i Windows Phone jest zajeisty. Zero argumentów. Chociaż ostatnio powoli bo powoli ale zaczyna do nich docierać, że Microsoft ładuje ich bez mydła z rozwojem WP, aplikacjami i szeroko pojętym wsparciem, które jest większe w appkach na Androida niż na WP ;-) No ale lepiej chyba wypuszczać aplikacje na system, który ma 70% rynku niż na ten, który balansuje na granicy błędu statystycznego. A po zmianie marki z Nokia na Microsoft obawiam się, że udziały raczej nie wzrosną ;-)

dziadek186 pisze:Moderatorów nie ma bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie siedział i moderował w czynie społecznym, widząc w jak głębokim poważaniu ma to forum samo kółko wzajemnej adoracji czyt. administracja.
Byłem kiedyś moderatorem na jednym forum i powiem, że więcej chyba bym nie chciał. Obrywało mi się od użytkowników, że banuję nie tego co trzeba, że źle edytuję posty (sklejanie dwóch pod sobą w całość, literówki, błędy ort.) i od redakcji, że za mało robię. I tak samo tamto forum w cholewę upadło.

dziadek186 pisze:Już lepiej było zostawić stare forum. A tak to rozkopali ten projekt, ludzie z działu IT pewnie poszli w p**du bo za paczkę fajek nikt nie będzie opiekował się taką piaskownicą, Witek robi dobrą minę do złej gry itp, itd.
Mówiąc wprost: obecne Forum jest o wiele gorsze od poprzedniego. Myślałem, łudziłem się, że może to kwestia czasu i będzie jeszcze lepiej niż wcześniej ale powoli zaczynam mieć wątpliwości czy Forum w ogóle będzie dalej tutaj obecne. Funkcje okrojone, nic się nie dzieje ku lepszemu. No ale może... ?

dziadek186 pisze:Telepolis zeszło na psy po połączeniu z comperią i żadne mydlenie oczu temu nie zaprzeczy.
Telepolis był portalem niezależnym. Jak pisałem, czerpałem z niego wiedzę całymi garściami na temat telefonów. Wiele osób mi pomagało, doradzało co wybrać, na co zwracać uwagę. A teraz? Jakiś wątek, ktoś w nim napisze ze trzy słowa i tyle... Oj nie tak miało być.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #790615  autor: Maniiiek
 14 mar 2015, 19:35
Xy pisze:Chociaż ostatnio powoli bo powoli ale zaczyna do nich docierać, że Microsoft ładuje ich bez mydła z rozwojem WP,
To gratuluje na WPworld nadal ludzie pieją z zachwytu jak to Google przyciśnięte do ściany przez MS boi się wydać YT na WP a MS wydaje swoje aplikacje na Androida daje. Złapał Kozak Tatarzyna....

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #790627  autor: mi80
 14 mar 2015, 21:09
Calm7 pisze:Zniechęcające jest reloadowanie i próbowanie po 10 razy się zalogować /wczytać forum, a tak czasem mi się zdarza.. Więc gdyby nie ten kącik telewizyjny - zapewne rzuciłbym to w cholerę...
SOA#1. Pierwsze słyszę, u mnie na Firefoxie (Win7, Win8.1) i Safari (iOS) forum działa bardzo dobrze.
 #790630  autor: Micho
 14 mar 2015, 21:42
Xy pisze:Nie ma wyzwisk, nie ma obelg, nie ma obrażania się nawzajem. Nikt z obozu Apple nie powie na mój system "Lagdroid" czy temu podobne.
A w ekipie Windowsa jest tak jak kiedyś pisałem. Tylko zamulanie, lagdroid, syf, śmieć, wirus, zło, apokalipsa i Windows Phone jest zajeisty. Zero argumentów.
Albo najbardziej popularne gównoid :) Mnie osobiście na wpforum wkurza ten cały djtonka, uważa się za nie wiadomo kogo a zachowanie czysto szczeniackie.

A wracając do tematu, to nie wiem jak wam, ale mnie się wydaje, że psuć się zaczęło od czasu pamiętnego konkursu z S5 (sam konkurs fajny). Jakoś chyba wtedy napłynęło na Telepolis sporo "dziwnych" osobników :)
 #790632  autor: maker3
 14 mar 2015, 21:54
Xy pisze:Nikt z obozu Apple nie powie na mój system "Lagdroid" czy temu podobne.
Bo nie musi nic udowadniać, wystarczy że uśmiechnie się pod nosem. W stosunku do iOS androidowcy znają swoje miejsce w szeregu. Natomiast WP traktują z góry (a użytkownicy WP bynajmniej nie czują się gorsi od androidowców) i z tego wynikają takie odzywki.
  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7