DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #457338  autor: Blank
 02 lut 2011, 23:15
Witam, ponieważ nie zauważyłem odpowiedniego tematu i nie chce mi się użyć opcji szukaj (korzystam z opery mini) to podam tu dwa błędy (tego samego typu) w wersji mobilnej.

Komentarze pod newsami i zapewne artykułami: kliknięcie w link nazwy użytkownika lub w link Rejestracja pod komentarzami przenosi do nieistniejącego pliku profile.php w wersji mobilnej (link zaloguj działa prawidłowo). W zamierzeniu autorów kliknięcie linka miało zapewne prowadzić do pełnej wersji serwisu tak jak z linkiem rejestracja w pliku logowanie.php :)
Kod: Zaznacz cały
Not Found

The requested URL /forum/profile.php was not found on this server.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 16:46 przez Blank, łącznie zmieniany 1 raz.

 #457418  autor: maniek89
 03 lut 2011, 11:40
tez to zauwazylem bez wzgledu na przegladarke.
Ja bym chcial w wersji mobilnej też mobilną wersje forum jeśli się da.

 #457506  autor: Blank
 03 lut 2011, 16:41
na pewno by się przydało bo zanim się zarejestrowałem (wczoraj) na forum wcale nie zaglądałem a na mobilnej już kilka miesięcy jestem. Po prostu korzystam jedynie z neta w komórce a forum jest dość mało przyjazne komórkom. Niestety z własnego doświadczenia wiem że zrobienie forum mobilnego do prostych nie należy i zajmuje trochę czasu. Znacznie łatwiejsze byłoby zrobienie chociażby mini sb.
Ps. Przy linku w wersji mobilnej do rejestracji (w logowanie.php) przydałaby się informacja że link prowadzi do pełnej wersji portalu a nie każda natywna przeglądarka z tak obszerna strona sobie poradzi.
2. Nie wiem czy to błąd czy zamierzone działanie, ale komentarze wysyłane z mobilnej wersji usuwają znaki nowego wiersza przez co komentarze stają się mało czytelne

 #457511  autor: orson_dzi
 03 lut 2011, 16:51
Forum jako takie jest wygodne i bez wersji mobilnej.
Jednak, o czym już chyba pisałem, SB jest strasznie niewygodne, bo żeby dostać się do jego końca, trzeba przewinąć całą historię wiadomości z kilku ostatnich dni.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #457520  autor: maniek89
 03 lut 2011, 17:15
orson_dzi pisze:Forum jako takie jest wygodne i bez wersji mobilnej.
no to zalezy od modelu i wielkosci wyswietlacza - w e51 nawet na operze jest srednio. Nawet jesli byloby cos takiego ze pokazuje sie np tylko 50 najnowszych tematow na forum - byloby fajnie

 #457589  autor: orson_dzi
 03 lut 2011, 20:46
Piszę na przykładzie Samsunga Z400. Przewijanie całego SB chwilę zajmowało.
Na większych dotykach problemu takiego już nie ma ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #458520  autor: Blank
 08 lut 2011, 11:35
Nie wiem czy jest sens pisania tu kolejnych informacji bo zainteresowania nie widać, ale:
czy oby na pewno konieczne są w mobilnej wersji "zielone słowa kluczowe" tj. Te które na normalnych przeglądarkach po wskazaniu myszą pokazują dopasowaną reklamę pod to słowo kluczowe. To i tak nie działa w mobilnej wersji bo ani nie jest linkiem ani przeglądarki mobilne nie obsługują metody onmouseover a jedynie razi w oczy :-)
Po za tym nie lubię zielonego :-)

2. Newsy dnia w mobilnej wersji powinny być jakoś oznaczone np. prefiksem, czy kolorem (byle nie jaskrawym).

3. Nie wiem czy dotyczy to tylko wersji mobilnej ale powinna być opcja podawania powodu raportu, choćby nieobowiązkowo.