DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 3 z 19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
 #1056830  autor: Remington
 24 lis 2018, 13:50
pawcio1978 pisze:
24 lis 2018, 12:24
Przy ładowaniu forum w wersji mobilnej tytuł (np. Promocje i Bonusy) najpierw rozjeżdżają się pionowo, a potem są normalnie poziomo
To jest RWD, tu nie ma wersji pełnej i mobilnej. Tylko układanie się elementów w zależności od rozdzielczości ekranu. Napisz na jakim modelu i przeglądarce masz ten problem.
 #1056834  autor: Dorotea
 24 lis 2018, 14:05
Nie chodzi o to, że jest nowe i inne. Problem, że nieczytelne, nieergonomiczne. Moderatorzy oczekują pieszczot (czyt. konstruktywnej krytyki) oraz, że wskażą im jak ten pasztet poprawić. Oczywiście mogę coś podpowiedzieć - wynająć osobę lub firmę z doświadczeniem, niech zrobi to poprawnie.

Korzystam z różnych for, wygląd mają różny, nie wszystkie mi się podobają, ale z czytaniem zawartości nie mam problemu. Tylko na nowym Telepolis muszę sterować kontrastem w monitorze, żeby coś widzieć...
 #1056860  autor: jurak
 24 lis 2018, 16:30
Pozdrowienia dla seniorów :) W końcu przygotowaliście forum dla osób 70+.

Ja poproszę mniejszą wersję, jeszcze nie oślepłem.

I mała sugestia, to że prowadzicie portal o telefonach i są one coraz większe, nie oznacza że forum ma iść w myśl tej samej zasady... LITOŚCI !!!
 #1056863  autor: lordbyd
 24 lis 2018, 17:14
pawcio1978 pisze:
24 lis 2018, 12:24
Przy ładowaniu forum w wersji mobilnej tytuł (np. Promocje i Bonusy) najpierw rozjeżdżają się pionowo, a potem są normalnie poziomo
U mnie jest tak samo na Explorerze w Lumii 535 DS oraz w Samsungu Galaxy J3 2017 na domyślnej przeglądarce Samsung Internet.

Moja główna uwaga dotycząca zmian na nowym forum to zmniejszenie awatarów w wersji PC.

Należy też zauważyć pozytywy - nareszcie nie trzeba logować się ze strony głównej.
 #1056866  autor: pantin
 24 lis 2018, 18:04
Nie można edytować profilu na forum (chcę poprawić pola: Model telefonu i Sieć). Przy wciśnięciu Wyślij taki komunikat na czerwonym tle.
Informacja Podana wartość jest za mała.
Podana wartość jest za mała.
Podana wartość jest za mała.
 #1056890  autor: 3G
 24 lis 2018, 22:35
Wam też tak zamula to forum na telefonie przy pisaniu posta? Na Operze jest masakra...

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1056891  autor: Eragon
 24 lis 2018, 22:41
Patryk7588 pisze:
24 lis 2018, 13:48
3G pisze:
24 lis 2018, 07:50
Myślę, że komu jak komu, ale moderatorowi nie przystoi pisać postów tak niskich lotów, podchodzących pod naśmiewanie się z użytkowników.
Musisz się przyzwyczaić do poziomu części moderatorów na tym forum :-)

No dokładnie, same prostaki....
Widzę że niektórzy są wypaleni z poczucia humoru :(
A jednak, chciałbym zauważyć że moderatorowi nie przystoi (z oczywistych względów) łamanie regulaminu forum + netetykiety. A poza tym, jak wielu naszych użytkowników, mówię co zechcę i jak zechcę.

Zaś co do forum, jak było wcześniej wspomniane, przy ładowaniu wpierw skalowane sa texty pionowo - po pół sekundy przestawiają się w poziom; nie mam pojęcia czy to związane z RWD czy też nie... no ale na mobile trochę to kłuje w oczy. Bo mogłoby się od początku ładować w skali odpowiedniej dla danego urządzenia.

Popieram głosy o nieczytelności niektórych miejsc, niby staram się przyzwyczaić, ale jednak na starym forum czytelność stała na wyższym poziomie - i tu jest pole do zmiany na lepsze. Zobaczymy co się zmieni za kilka dni...

:smt006
 #1056929  autor: forum_tg
 25 lis 2018, 12:36
pewnie wielu opinia się nie spodoba, ale dla mnie kolorystyka jest OK! fajnie się czyta na lapku oraz telefonie czy tablecie.

Tragedią są wielkie awatary, rozwalają wszystko. Je należałoby koniecznie pomniejszyć do ok 25% obecnych
Także, można rozważyć przeniesienie informacji (Użytkownik, Ranga, Posty, Rejestracja, Kontakt) która jest pod awaterem na jego prawą stronę. Dzięki temu poty które zawierają mało treści będą bardziej czytelne i będą zajmowały mniej miejsca na ekranie.
 #1056931  autor: R.Mandano
 25 lis 2018, 12:57
Przykro mi to pisać, ale nowe Forum to DNO DNA
:evil: :evil: :roll: :(
 #1056939  autor: mkkot
 25 lis 2018, 14:14
Dziękuję, właśnie to mi było potrzebne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok kategorii na forum na 4 strony. Durny niedziałający czarny pas u góry na 1/4 ekranu. Przynajmniej posty wyglądają lepiej niż przedtem.

Ja rozumiem, mam 5-letni telefon, do tego ekran mniejszy od paletki do tenisa stołowego, zatem nie jestem targetem. Ale jestem informatykiem, także webdeveloperem i nie mogę zrozumieć dlaczego nowe, dostępne, wspaniałe, responzywne strony nie wyświetlają się poprawnie na moim telefonie, skoro starsze desktopowe działają bez problemów. W HTML 5 i CSS 3 w dalszym ciągu można zrobić coś, co po prostu działa. Nawet nie trzeba się bardzo starać. Wystarczy tego potem nie zepsuć, dodając miliony durnych skryptów. Może zamiast być mądrzejszym od przeglądarki wystarczy zaprojektować stronę w zgodzie z walidatorem W3 i pozostawić jej wygląd algorytmom przeglądarki oraz ustawieniom użytkownika? Jesteście serwisem technologicznym, a nie onetem.
 #1056959  autor: pawcio1978
 25 lis 2018, 16:51
W wersji mobilnej:
- nie ma linku Nieprzeczytane Posty jak uruchomię przeglądarkę i wpiszę/wybiorę adres forum.
- nie widać po ikonie katalogu czy są nowe posty.
 #1056961  autor: TomLee
 25 lis 2018, 17:23
Kiedy zrobicie dostęp do forum przez Tapatalk (możliwość odpowiedzi na posty)? Tam póki co posty wyświetlają się jak dotąd i mam nadzieję, że tak już zostanie. Po co ulepszać coś, co dobrze wygląda :). Nie mieszajcie chociaż tam.
 #1056971  autor: reboot
 25 lis 2018, 18:27
Morvius pisze:
23 lis 2018, 06:48
można napisać post w formie wskazującej co można poprawić, a nie "łoo panie, kto panu tak sp••••••ł". A proszę zauważcie, że głównie problem macie z wyglądem. Jest to kwestia ciągle plastyczna
Powiedz, że żartujesz. Przecież doskonale wiecie co poprawić, bo wiecie jak wyglądało stare forum. Avatar na pół strony, widok jednego posta na stronę, kolorystyka szaro-szara z szarymi wstawkami.

WKS
 #1056984  autor: bed
 25 lis 2018, 20:05
Może mało istotne, ale wchodząc w ustawienia globalne próbuję wybrać własny sposób wyświetlania daty i godziny, a czegokolwiek bym nie zrobił to i tak pokazuje "Inny...". Te awatary przerażają wielkością, ale o tym już było :)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1057107  autor: forum_tg
 26 lis 2018, 06:44
znów się pojawił spam w dużej ilości, więc może ktoś wytłumaczyć jak działają zabezpieczenia nowego forum w tym zakresie oraz co z akceptacją postów dla nowych userów?
 #1057117  autor: LuiN
 26 lis 2018, 10:08
forum_tg, nie będziemy Ci tłumaczyć jak działają zabezpieczenia serwisu. Zablokowaliśmy cały ruch z Korei, to zaczęły się ataki z Tajwanu czy Kanady. Sprawa jest rozwojowa.
 #1057119  autor: piotras
 26 lis 2018, 10:23
W jaki sposób można zmienić email na forum? Na koncie w telepolis.pl mam inny a na forum inny. Tego na forum nie można zmienić bo nie ma takiej opcji. Chyba ta integracja nie do końca działa.
 #1057123  autor: Remington
 26 lis 2018, 11:23
Od pewnego czasu miałem na jednym laptopie w Chrome problem z wyświetlaniem tekstów na stronach wykorzystujących czcionki pobierane z sieci (web fonts). Były one jakby poszarpane i słabo czytelne. Kolejną taką stroną stał się Telepolis, a ostatnio dołączyło do niego forum. To zmotywowało mnie do poszukania rozwiązania.

Okazał się nim Microsoft Edge, a w Chrome dodatek CSS Stylebot, który w kilka kliknięć umożliwia stałe ustawienie konkretnych stylów i czcionek dla poszczególnych witryn.
 #1057124  autor: neotele
 26 lis 2018, 11:33
LuiN pisze:
22 lis 2018, 10:50
Celem wprowadzonych zmian nie było uszczęśliwianie nikogo na siłę, lecz wymagania odgórne - Google wymagał od nas wersji mobilnej, a pluginy takie jak Tapatalk - najnowszej wersji silnika, do prawidłowego działania wszystkich funkcji.
Być może czegoś tu nie rozumiem...
Jak widzę, wcześniejsze forum bazowało na skrypcie phpBB i wyglądało całkiem przyzwoicie w porównaniu do tego "nowego" - dla przypomnienia, jakby ktoś miał wątpliwości: https://web.archive.org/web/20180209235 ... m.php?f=22

Widzę, że wiele stron bazuje na phpBB, dobrze funkcjonuje i (chyba?) nie ma problemów z Google. Może więc należałoby przyznać się do błędu (jakim jest, wg mnie, odejście od phpBB) i powrócić do poprzedniego wyglądu forum, poprawiając jednocześnie coś, co było być może niezgodne z wytycznymi Google?

Poniżej kilka stron bazujących na skrypcie phpBB - jako wzorzec i inspiracja dla Was do tego, jak powinno wyglądać Forum:
https://plusforum.pl/index.php
http://www.bez-kabli.pl/
http://www.winogrona.org/forum/
https://forum.palemoon.org/index.php
  • Strona 3 z 19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19