DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #893518  autor: olusieeeek
 28 paź 2016, 12:21
Hej! Jak w temacie. Mam problem z wyświetlaczem w 5s. Myślałam, że to może wina systemu, ale nie wiem czy tak jest do końca, Otóż, problem wyglada tak. Telefon lezy zablokowany. Przychodzi sms/facebook czy cokolwiek, wybudzam telefon i ekran jest troszkę ciemniejszy a literki na powiadomieniu lekko rozmazane. Tzn, sa lekko grubsze, tak jakby ktoś je lekko rozmazał w dół. Nie wiem od czego tak się stało, ale wszystko było ok. Jak np. nie ma powiadomienia, jest sama tapeta to wtedy ekran jest mniej wyraźny, po chwili ekran lekko jaśnieje i wszystko ma wyraźne barwy i kontury. O co moze chodzic? Ktoś mi radził, ze to wina systemu i mam czekać na iOS 10.1 tylko, że dzisiaj go zainstalowałam i praktycznie nic sie nie zmienilo, moze to, że szybciej niz przed aktualizacja wraca do "normy". Kolega który mniej wiecej sie orientuje, to powiedział że gdyby to była wada fizyczna to problem byłby cały czas a nie wraca do normy. Często jest tak, ze jak długo leży zablokowany to dłuzej ekran wraca do normalnego stanu, a jak co chwile sie go rusza to czasami wyświetlacz szaleje a czasami wszystko jest ok :) Jak Zrobilam screena w momencie jak ekran był wlasnie mniej wyrazni to na screenie nic nie widać. Nie chcę się pchać w koszty jeżeli to tylko wina systemu bo wiadomo ,ze serwis zmieni wyswietlacz i ciul, kase ma. Moze trzeba poczekać do aktualizacji?
 #893764  autor: f0ku5
 30 paź 2016, 12:52
Nie wiem czego, ale na pewno nie systemu ;) Zanieś do jakiegoś iSpota i Ci sprawdzą.
 #893772  autor: olusieeeek
 30 paź 2016, 13:19
f0ku5isko pisze:Nie wiem czego, ale na pewno nie systemu ;) Zanieś do jakiegoś iSpota i Ci sprawdzą.
Zrobiłam restore bez backupu i problem lekko sie poprawił :) Planuję zanieść do sprawdzenia, ale obawiam się, że w iSpocie to zaśpiewają mi niezłą cenę... Wymiana wyświetlacza może naprawić problem?
 #893775  autor: f0ku5
 30 paź 2016, 14:27
Nie wiem, nie jestem serwisantem i nawet nie widziałem Twojego problemu na oczy ;)
Odpowiedziałem Ci wyłącznie na pytanie, że nie jest to wina systemu i żadne restore Ci nie pomoże.
 #893784  autor: olusieeeek
 30 paź 2016, 15:41
f0ku5isko pisze:Nie wiem, nie jestem serwisantem i nawet nie widziałem Twojego problemu na oczy ;)
Odpowiedziałem Ci wyłącznie na pytanie, że nie jest to wina systemu i żadne restore Ci nie pomoże.
z miłą chęcią podesłałabym Ci zdjęcie jak to wygląda, ale nie wiem jak to na tym forum wygląda :)
 #893791  autor: f0ku5
 30 paź 2016, 17:25
Zahostuj na imgur.com i wrzuc linka :)
 #893798  autor: olusieeeek
 30 paź 2016, 18:25
http://imgur.com/a/KRKz5 chyba wyszło? Na dole to zdjęcie gdzie widać jak literki są rozmazane, zwłaszcza na pierwszych widać, ze rozmazują się w dół :) A po sekundzie lub dwóch ekran jest taki jak to zdjęcie na górze :) Czyli wyświetlacz do wymiany?
 #893800  autor: f0ku5
 30 paź 2016, 19:22
Zdecydowanie wyświetlacz, coś mu się zaniemogło ;)
 #893915  autor: olusieeeek
 31 paź 2016, 19:56
f0ku5isko pisze:Zdecydowanie wyświetlacz, coś mu się zaniemogło ;)
No tak dziwnie właśnie, początkowo myśałam (i sie przestraszylam), że to może płyta główna czy coś, ale już dzisiaj się własnie umówilam ze znajomym, że wymieni mi wyświetlacz bo pracuje w serwisie :) Zawsze myślałam, że jak coś się popsuje to na amen a tu tak dziwnie, tak jakby się nagrzewał i jest ok :P