DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #289711  autor: LuiN
 23 wrz 2008, 22:33
Porównanie interfejsów telefonu Apple iPhone 3G i HTC T-Mobile G1 z systemem Android, najlepiej prezentuje poniższy film:

http://www.viddler.com/explore/engadget/videos/56/

Podstawowe braki platformy Google Android w momencie jej startu to podobnie jak w iPhonie ograniczona funkcjonalność Bluetooth, ponadto brak odtwarzacza wideo i możliwości nagrywania wideo, brak gniazda JACK słuchawek i mała ilość pamięci wewnętrznej. Zagraniczne witryny obawiają się także, że Android Market (odpowiednik App Store Apple’a) może przynieść użytkownikom więcej szkody niż pożytku – aplikacje nie są weryfikowane przez Google’a.

Z drugiej jednak strony G1 oferuje dużo lepszy aparat fotograficzny niż iPhone, większą elastyczność pulpitów (widety), pracę wielozadaniową i darmowe oprogramowanie dodatkowe. Sprzętowa klawiatura QWERTY też ma niebagatelne znaczenie.

Sam wygląd telefonu… ekhm… nie muszę chyba pisać kto jest zwycięzcą:)

 #289717  autor: bkawa
 23 wrz 2008, 23:03
LuiN pisze: Sam wygląd telefonu… ekhm… nie muszę chyba pisać kto jest zwycięzcą:)
G1 jest taki brzydki, że wcześniej myślałem, że wszystkie zdjęcia to fake. Ale cóż o gustach się nie dyskutuje.

Domowy wyrób nalewek

 #289724  autor: didek
 23 wrz 2008, 23:40
hymmm brak video i mp3 przeboleje, aparat hymm lepszym od iPhone. Coż na filmie widać doskonale płyność przegladania www w okrojonym Chromie, porażka. Wygląd bez rewelacji. Ja bym go nie kupił, wprawdzie od telefonu wymagam komunikacji(czyt dzwonienia i smsów, reszata potrzebna odświetnie). Jednak tutaj wybrał bym iPhone dla czego. Komfort użytkowania napewno jest wiekszy ;).
 #289737  autor: wtd
 24 wrz 2008, 09:07
LuiN pisze:Zagraniczne witryny obawiają się także, że Android Market (odpowiednik App Store Apple’a) może przynieść użytkownikom więcej szkody niż pożytku – aplikacje nie są weryfikowane przez Google’a.
No nie wiem, jak dla mnie wygodniejsze jest to że mogę ściągnąć dowlne aplikacje napisane pod daną platformę od razu prosto z pudełka. Nie trzeba nic kombinować z instalerami czy innymi cydiami. A jak pokazała historia wolny rynek sprawdza się lepiej niż gospodarka planowana :)
Sam wygląd telefonu… ekhm… nie muszę chyba pisać kto jest zwycięzcą:)
Imo to chyba największa wada tego telefonu. Oględnie mówiąc jest brzydki jak kupa :( No nic, poczekamy troch ę może wyjdzie coś ciekawszego na androidzie, sam system na filmikach wygląda nieźle, ale dopóki sam tego nie dotknę i się nie pobawię to nie będę się wypowiadał.
 #289763  autor: quzo
 24 wrz 2008, 12:46
wtd pisze:sam system na filmikach wygląda nieźleł.
ale szybkość działania tego systemu pozostawia wiele do życzenia :P

 #289767  autor: hettman
 24 wrz 2008, 12:57
jest brzydki jak stare modele Alcatela a szybkość działania jak u Siemensa po upadku na asfalt z 2-go piętra... :-D oj jeszcze dłuuuuga droga by go dopracowac,konkurencja go zniszczy :D

 #289770  autor: wtd
 24 wrz 2008, 13:27
Ja tam jestem dobrej myśli, może za rok będzie można sobie spokojnie pozwolić na ten system, powinnien się już jako-tako zadomowić + sporo aplikacji + powinni dopracować braki. Jako ś nie chce mi się wierzyć że gogle pozwoli mu popaść w zapomnienie :) Martwi mnie tylko pełna integracja tego sprzętu z internetem, a tańszej transmisji danych u naszych opów jak nie było tak nie ma :p

 #289788  autor: bkawa
 24 wrz 2008, 15:14
wtd pisze:pełna integracja tego sprzętu z internetem
co masz na myśli?
wtd pisze:tańszej transmisji danych u naszych opów jak nie było tak nie ma
ale z pewnością operatorzy będą musieli dostosować swoje oferty do nowych zabawek, czego najlepszym przykładem jest oferta dla iphona, nie mówię, że jest jakaś super, ale to jest krok w dobrym kierunku

Domowy wyrób nalewek

 #289798  autor: wtd
 24 wrz 2008, 16:46
bkawa pisze:co masz na myśli?
NO te różne mapy, marketplace'y i niewiadomo co jeszcze, tak z grubsza patrząc to większosć rzeczy w tym androidzie wymaga neta. Z drugiej strony można z nego korzystać bez tych wszystkich wynalazków, ale jak już są to przydałoby się żeby dało się z nich korzystać w jakiś ludzkich cenach :)
ale z pewnością operatorzy będą musieli dostosować swoje oferty do nowych zabawek, czego najlepszym przykładem jest oferta dla iphona, nie mówię, że jest jakaś super, ale to jest krok w dobrym kierunku
Ja czekam aż podobną ofertę zdejmą powiedzmy kilka oczek niżej, wystarczy mi 30-60minut + 50-100Mb, nie potrzebuję aż tyle minut i transmisji co w tych ajfonowatych taryfach oferują.

 #289817  autor: user_delete10
 24 wrz 2008, 18:42
Jeśli chodzi o wewnętrzną pamięć to uważam,że nawet 5MB jest dobre.Gdy mamy 8G wbudowane to nikt nie myśli o problemie pojemności.Gdy mamy kilka lub kilkadziesiąt MB to i takodrazu kupujemy kartę żeby sobie zapewnić co najmniej te 2GB.A kto wykorzystuje to co oferuje sam telefon,skoro z góry to jest za mało?W dodatku zaśmiecenie tel.powoduje znaczne spowolnienie niż włożenie zapełnionej karty pamięci.

 #289881  autor: bkawa
 25 wrz 2008, 08:54
Coś na luźno w temacie :wink: Obrazek

[ Dodano: 2008-09-25, 08:59 ]
wtd pisze:NO te różne mapy, marketplace'y i niewiadomo co jeszcze, tak z grubsza patrząc to większosć rzeczy w tym androidzie wymaga neta. Z drugiej strony można z nego korzystać bez tych wszystkich wynalazków, ale jak już są to przydałoby się żeby dało się z nich korzystać w jakiś ludzkich cenach
Integracja telefonów z internetem jest coraz większa i to fakt. Jeżeli chodzi o porównanie iPhona i G1 to zakres wykorzystywania będzie pewnie podobny. Jakoś mi to nie przeszkadza, hotspoty i wifi są także popularniejsze, więc nie ma problemu. Kupując iP lub G1 w erze każdy McDonald jest twój. :wink:

Domowy wyrób nalewek

 #289895  autor: LuiN
 25 wrz 2008, 10:26
fenix189, są przynajmniej dwie zasadnicze zalety posiadania dużej pamięci wewnętrznej. Po pierwsze jest ona szybsza pod względem dostępu dla systemu zainstalowanego w telefonie - czyli programy / zasoby na niej zgromadzone będą działały szybciej. Po drugie - zainstalowanie aplikacji w pamięci telefonu pozwala na dysponowanie kilkoma nośnikami danych, bez ryzyka, że nagle okaże się, że np. program do edycji dokumentów jest na jednej karcie, a dokument na drugiej. Owszem, można zapisać dokument w pamięci wewnętrznej (o ile jest jeszcze miejsce), a potem wymienić kartę, to akurat mały plik, ale co gdy będzie chodziło o odtwarzacz wideo (niezainstalowany w Androdzie) i duży plik wideo na innej karcie?

Nie wiem jak została rozwiązana kwestia instalacji programów w Androidzie, ale w Maemo, wersji Debiana na tablety Nokii, funkcjonował taki "Android Market" i aplikacje z niego standardowo trafiały TYLKO do pamięci wewnętrznej.

Owszem, nie były to wielkie pliki, więc można było się spokojnie zmieścić (zazwyczaj) w 256 MB pamięci wewnętrznej, ale szybko Nokia wypuściła N810 z 1GB pamięci - żeby problemu nie było zarówno z aplikacjami, jak i mapami do nawigacji.

 #290089  autor: NMonster
 26 wrz 2008, 18:11
Pożyjemy zobaczymy - wkońcu to eksperymentalny telefon, tak jak kiedyś iPhone....tyle że Apple jest silną firmą a telefon z softem Google to nie waidomo jakiej to marki :D

Nokia 3510i -> Nokia N-Gage -> Nokia 6670 -> Nokia 6120 Classic -> iPhone 3G 8GB

 #290099  autor: user_delete10
 26 wrz 2008, 19:36
Instalacja w pamięci wewnętrznej niesie ryzyko,że w razie czego,możemy popsuć tel. gdyby trafiliśmy na wadliwy program.Kartę opróżnimy i działa.

 #290101  autor: wtd
 26 wrz 2008, 19:53
NMonster pisze:telefon z softem Google to nie waidomo jakiej to marki
Śmiem twierdzić że HTC nie jest nie-wadomo-czym, a jeśli chodzi o smartfony to jest firmą ze zdecydowanie większym doświadczeniem ni apple.

 #290133  autor: LuiN
 26 wrz 2008, 23:13
wtd, i z o dziwo gorszymi panelami dotykowymi... HTC to krótko mówiąc wdepło w całego tego mobilnego windowsa... Ma szansę na zaistnienie gdzie indziej - to na start robi G1, który jakiś taki nie wyględny jest bardzo....

Tak w ogóle to zupełnie nie rozumiem dlaczego nie ma jeszcze konkurencyjnych telefonów z technologią multitouch - przecież część patentów ma sam Microsoft...

 #290137  autor: soul blade
 26 wrz 2008, 23:48
Jak dla mnie z tych "cudeniek" najlepszy wydaje się samsung omnia :roll:

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #290153  autor: wtd
 27 wrz 2008, 10:42
LuiN pisze:wtd, i z o dziwo gorszymi panelami dotykowymi
Tu się nie będę kłócił ekran ajfona rzeczywiście jest mistrzowski.

A jażeli miałbym kupować jakiś sprzęt na WM to byłby to diamond, bawiłęm się i nim i omnią i jeśli chodzi o użytkowanie to prawie pod każdym aspektem produkt HTC jest imo lepszy.

 #290786  autor: LuiN
 02 paź 2008, 20:16
soul blade pisze:Jak dla mnie z tych "cudeniek" najlepszy wydaje się samsung omnia :roll:
Powiem tak, po 2 tygodniach obcowania z jednym i drugim - iPhone to bardziej telefon niż Omnia. Dokopać się do czegokolwiek w Omni, to tragedia, ciągle włącza się przypadkowo jakieś aplikacje, a gdy już trzeba czułości i precyzji ekranu, okazuje się, że nawet stylusem trzeba kilka razy to samo naciskać, by wreszcie się udało uruchomić pożądaną aplikację. Poza tym Internet - cudowna przeglądarka z podciętymi skrzydłami przez mizerną rozdzielczość.

wtd, no więc właśnie - mało kto chwali całą tą Omnię, gdy wreszcie ma okazję wziąć ją do ręki. Owszem ma to cudo wiele zalet - ale interfejs trochę odrzuca... Za dużo zabawy, za mało pracy.

 #290800  autor: wtd
 02 paź 2008, 21:46
LuiN pisze:Za dużo zabawy, za mało pracy.
Ja bym to ujał że za dużo przedzierania się przez nieprzejrzyste menu a za mało pracy/zabawy :p