DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #285495  autor: dechomenon
 28 sie 2008, 19:59
zamieszczam wady tego terminala w pigułce...można to odnieść do "standardowych" telefonów, takich których używamy na co dzień.


1. Brak możliwości wysyłania MMSów,
2. Brak możliwości obejrzenia filmów wykonanych we Flashu,
3. Brak możliwości zapisania w iPhone dokumentów. Można je tylko przechować, jako załączniki e-mail w skrzynce,
4. Brak możliwości pojedynczego usuwania smsów,
5. Brak możliwości usuwania pojedynczych pozycji w spisie połączeń,
6. Telefon Appla nadal (w porównaniu z poprzednia wersją) łączy się drogą radiową (bluetooth) wyłącznie ze słuchawką,
7. Nowy iPhone nie potrafi zapisać kontaktów w pamięci karty sim!,
8.iPhone służy tylko i wyłącznie do realizowania połączeń z siecią operatora GSM, zarządzanie kontaktami” jest, więc kłopotem (w szczególności, gdy padnie niewymienna bateria)
9. iPhone nie obsługuje kart pamięci,(jednak pamięć wew. jest bardzo duża:)
10. Zamknięcie urządzenia na zewnętrzne nośniki danych,
11. Nie można nagrywać żadnych filmów video,
12. W przypadku chęci skorzystania z aplikacji zawartych w iPhone konieczność ich zakupienia od Appla.
13.Kamera w porównaniu do obecnie stosowanych standardów w „normalnych” telefonach – niska - tylko 2 megapiksele.

 #285498  autor: Jedrker
 28 sie 2008, 20:04
ja wtrącę tu swoje 3 grosze.
Iphone to nie telefon, to standardowy palmtop, a funkcja głosowa to tylko i wyłacznie dodatek do tego urządzenia .
Mmsy obsługuje, wystarczy trochę poszukać i zainstalować aplikację do obsługi mms.

[ Dodano: 2008-08-28, 20:08 ]
a propo aparatu 2 megapiksele, jak już mówiłem, po co w palmtopie w ogóle aparat ?
To tylko kolejny dodatek do urzadzenia.
Nie ma co wymagać od iphona , i porównywać go z innymi telefonami, iphone to palmtop, z funkcją telefonu,

 #285501  autor: kuwejt
 28 sie 2008, 20:08
brak możliwości zapisu dźwięku (dyktafon)
brak funkcji wybierania głosowego;
brak raportów doręczenia wiadomości;
oprogramowanie iPhone'a nie liczy liczby znaków podczas edycji SMS-a

 #285504  autor: butterfly
 28 sie 2008, 20:12
Ale co to za telefon w którym trzeba tak podstawową funkcję instalować? Mówimy tu o tym co Iphone ma, a nie co trzeba zrobić by miał.

 #285508  autor: bkawa
 28 sie 2008, 20:14
dechomenon większość tych niedogodności można rozwiązać dodatkowymi aplikacjami (video, mms) tworzonymi przez ogromną społeczność, która bardzo prężna i co lepsze bardzo twórcza od strony użytkownika ma to wiele minusów, trzeba się trochę namęczyć. Ale z drugiej strony nie jesteś ograniczony standardowym wyposażeniem słuchawki.
Jest też sporo ciekawych nowatorskich rozwiązań, mi najbardziej przypadła metoda prezentacji sms'ow, w postaci komunikatora.
Posiadanie IP wiąże się z ciągłym, ale wydaje mi się, że przyjemnym dłubaniem to trochę jak z linuxami na PC. Kupić raczej nie kupię, ale uważam że docenić warto.

[ Dodano: 2008-08-28, 20:16 ]
butterfly pisze:Ale co to za telefon w którym trzeba tak podstawową funkcję instalować? Mówimy tu o tym co Iphone ma, a nie co trzeba zrobić by miał.
To co jest funkcją podstawową jest kwestią dyskusyjną, ja nie używam MMS prawie wcale.

Domowy wyrób nalewek

 #285514  autor: dechomenon
 28 sie 2008, 20:23
tak tylko warto podkreślić, ze ktoś robi szum, medialny szum, a tak na prawdę jest o wiele wiecej lepszych terminali htc diamond czy omnia:)...

 #285515  autor: przemekk
 28 sie 2008, 20:27
dechomenon pisze: 1. Brak możliwości wysyłania MMSów
Ja osobiście mało wysyłam MMSów. Moi znajomi również. Podejrzewam, że nie jest to super popularna usługa, ale mogę się mylić. No cóż, jeżeli ktoś wysyła dużo MMSów to iPhone nie jest dla niego. Poza tym: kwestia softu.
dechomenon pisze: 2. Brak możliwości obejrzenia filmów wykonanych we Flashu
Element, który dla jednych jest wadą, a dla innych nie. Poza tym: kwestia softu. (Adobe już pracuje nad flashem dla iPhone;a)
dechomenon pisze: 3. Brak możliwości zapisania w iPhone dokumentów. Można je tylko przechować, jako załączniki e-mail w skrzynce
Nie prawda. Są już aplikacje w AppStore, które pozwalają uczynić z iPhone'a dysk przenośny. Potrzebna jest do tego sieć WiFi, ale można.
dechomenon pisze: 4. Brak możliwości pojedynczego usuwania smsów
Ok. Wada. Ale zaletą jest sposób ich prezentacji. Mi on przypadł do gustu. No i mogę przeczytać SMSa z zablokowanym telefonem (chodzi mi o blokadę "ekranu"). Poza tym: kwestia softu.
dechomenon pisze: 5. Brak możliwości usuwania pojedynczych pozycji w spisie połączeń
Podobnie jak z SMSami no i kwestia softu.
dechomenon pisze: 6. Telefon Appla nadal (w porównaniu z poprzednia wersją) łączy się drogą radiową (bluetooth) wyłącznie ze słuchawką
Ok. Wada. Czy można ją rozwiązać poprzez soft - nie wiem.
Dla mnie osobiście to nie jest wielka wada.
dechomenon pisze: 7. Nowy iPhone nie potrafi zapisać kontaktów w pamięci karty sim!,
Ok. Wada. Ale pamiętaj, że możesz je ładnie wyeksportować. Większość komórek, które są na rynku posiada oprogramowanie (chodzi mi o soft na komputerze), które potrafi zaimportować listę kontaktów. Znowu więc mamy kwestię softu.
dechomenon pisze: 8.iPhone służy tylko i wyłącznie do realizowania połączeń z siecią operatora GSM, zarządzanie kontaktami” jest, więc kłopotem (w szczególności, gdy padnie niewymienna bateria)
Nie rozumiem o co Ci chodzi w tym punkcie? Bateria w iPhone3G jest wymienna.
dechomenon pisze: 9. iPhone nie obsługuje kart pamięci,(jednak pamięć wew. jest bardzo duża:)
Czyli co wada? czy zaleta?
dechomenon pisze: 10. Zamknięcie urządzenia na zewnętrzne nośniki danych,
Powielasz punkt 9
dechomenon pisze: 11. Nie można nagrywać żadnych filmów video,
Wada. Podejrzewam, że soft to może rozwiązać.
dechomenon pisze: 12. W przypadku chęci skorzystania z aplikacji zawartych w iPhone konieczność ich zakupienia od Appla.
Nie prawda. Aplikacje a AppStore są za darmo (nie wszystkie, ale dużo). Poza tym zawsze można zrobić jailbreak.
dechomenon pisze: 13.Kamera w porównaniu do obecnie stosowanych standardów w „normalnych” telefonach – niska - tylko 2 megapiksele.
Wada. W dodatku optyka jest słaba. Widziałem już w komórkach lepsze. Ale jeżeli zależy Ci na dobrym aparacie fotograficznym to nie kupujesz komórki.

iPhone jak i każdy inny telefon ma swoje wady i zalety. Pewne wady i zalety. Jeżeli jesteś świadomym użytkownikiem to wiesz co Ci jest potrzebne a co nie. Wtedy "wady" już tak nie bolą.

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.

 #285516  autor: vinc
 28 sie 2008, 20:27
Ja jeszcze dorzucę o szpiegowskim oprogramowaniu zainstalowanym w iP, a mianowicie raportującym do apple'a o oprogramowaniu, które nie zostało zaakceptowane przez tego producenta. Dzięki temu apple'a może zablokować telefon. Dziękuję i dobranoc :roll: . Jestem też ciekaw jak będzie wyglądała obsługa tego telefonu w zimę przy temperaturze -10 i więcej :-D

Obrazek

 #285517  autor: przemekk
 28 sie 2008, 20:28
kuwejt pisze:brak możliwości zapisu dźwięku (dyktafon)
brak funkcji wybierania głosowego;
brak raportów doręczenia wiadomości;
oprogramowanie iPhone'a nie liczy liczby znaków podczas edycji SMS-a
Dźwięk można zapisywać. Są darmowe appsy.

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.

 #285518  autor: butterfly
 28 sie 2008, 20:28
Reklama podstawą handlu idealnie tu pasuje.
bkawa pisze:butterfly napisał/a:
Ale co to za telefon w którym trzeba tak podstawową funkcję instalować? Mówimy tu o tym co Iphone ma, a nie co trzeba zrobić by miał.

To co jest funkcją podstawową jest kwestią dyskusyjną, ja nie używam MMS prawie wcale.
A ja sporo. Co nie zmienia faktu, że to podstawowa funkcja w każdym telefonie, tylko nie w Iphonie.

 #285519  autor: bkawa
 28 sie 2008, 20:29
dechomenon pisze:tak tylko warto podkreślić, ze ktoś robi szum, medialny szum, a tak na prawdę jest o wiele wiecej lepszych terminali htc diamond czy omnia:)...
czy one są lepsze to nie wiem, ale są to inne telefony

Domowy wyrób nalewek

 #285520  autor: przemekk
 28 sie 2008, 20:31
butterfly pisze:Reklama podstawą handlu idealnie tu pasuje.
bkawa pisze:butterfly napisał/a:
Ale co to za telefon w którym trzeba tak podstawową funkcję instalować? Mówimy tu o tym co Iphone ma, a nie co trzeba zrobić by miał.

To co jest funkcją podstawową jest kwestią dyskusyjną, ja nie używam MMS prawie wcale.
A ja sporo. Co nie zmienia faktu, że to podstawowa funkcja w każdym telefonie, tylko nie w Iphonie.
O tym co jest podstawową funkcją telefonu decyduje użytkownik poprzez używanie danej funkcji. Ktoś może tylko dzwonić, ktoś inny tylko SMSować a inny MMSować, a jeszcze inny korzystać z netu. Każdy ma inne priorytety. Skoro ktoś nie wysyła MMSów to ich brak w IPhonie tak naprawdę nie ma dla niego znaczenia.

Poza tym. Nikt nie każe kupować iPhone'a.

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.

 #285521  autor: butterfly
 28 sie 2008, 20:31
Cytuję użytkownika syntax z innego forum:
iPhone nie ma nawet pełnej gwarancji.
Coś się zepsuje samo z siebie i jeszcze musisz za to płacić.

Płatna naprawa iPhone 3G w Orange - 145 lub 225 euro
Orange przestawił swoim salonom sprzedaży zasady dotyczące napraw telefonów iPhone 3G. Reklamacje terminali iPhone będą przyjmowane na zasadach związanych z rękojmią lub zgłoszeniem "niezgodności towaru z umową". Reklamacje z tytułu gwarancji nie mają w przypadku iPhone zastosowania, ponieważ producent nie udziela gwarancji jakości użytkownikom i nie dołącza kart gwarancyjnych.

W przypadku stwierdzenia widocznych uszkodzeń mechanicznych np. takich jak pęknięcia obudowy, ingerencja cieczy, pęknięcia lub rozlania na wyświetlaczu LCD itp. reklamacja nie będzie uznawana, ale uszkodzenie może być usunięte odpłatnie.

koszt odpłatnej naprawy terminala 8GB wynosi: 145,70 EUR + koszt przesyłki ok. 20 PLN

koszt odpłatnej naprawy terminala 16GB wynosi: 225,00 EUR + koszt przesyłki ok. 20 PLN

koszt odpłatnej wymiany baterii w terminalu 8 i 16 GB wynosi: 56,88 EUR + koszt przesyłki ok. 20 PLN

Obsługą serwisową telefonu zajmuje się firma Regenersis Warsaw Sp. z o.o. (dawne CRC CommunicAID). Jest to polskim oddział brytyjskiej spółki zajmującej się szeroko rozumianym serwisem zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych największych na świecie producentów.
Zwłaszcza odnośnie tej niewymiennej baterii którą ktoś podważył wyżej.

 #285522  autor: Prometo
 28 sie 2008, 20:35
przemekk pisze:Skoro ktoś nie wysyła MMSów to ich brak w IPhonie tak naprawdę nie ma dla niego znaczenia.
Nie zgodzę się z tym. Pomimo tego, że użytkownik nie wysyła mms to w urządzeniu za takie pieniądze taka podstawowa funkcja tak jak napisali moi poprzednicy musi być.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #285527  autor: bkawa
 28 sie 2008, 20:42
Podzielam zdanie przemekk, po co mi funkcja skoro jej nie używam i przekonajcie mnie, że jest ona konieczna. To czy telefon jest wart swoich pieniędzy decyduje całość, a nie jedna funkcja.

Domowy wyrób nalewek

 #285529  autor: przemekk
 28 sie 2008, 20:43
Prometo pisze:
przemekk pisze:Skoro ktoś nie wysyła MMSów to ich brak w IPhonie tak naprawdę nie ma dla niego znaczenia.
Nie zgodzę się z tym. Pomimo tego, że użytkownik nie wysyła mms to w urządzeniu za takie pieniądze taka podstawowa funkcja tak jak napisali moi poprzednicy musi być.
A dlaczego? Również dobrze mogę napisać, że każda komórka powinna wyświetlać filmy w flashu.

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.

 #285532  autor: vinc
 28 sie 2008, 20:47
bkawa pisze:To czy telefon jest wart swoich pieniędzy decyduje całość, a nie jedna funkcja.
dokładnie i ten telefon niestety nie jest wart swojej ceny i już. Co innego jakby w wolnej sprzedaży kosztował ok. 1000zł to tak, a tak to konkurencja daje więcej za mniej. Po prostu: skoro można tyle aplikacji, które pozwalają korzystać z podstawowych funkcji telefonu doinstalować to znaczy, że apple wypuściło niekompletny produkt :roll:

Obrazek

 #285533  autor: Prometo
 28 sie 2008, 20:50
przemekk pisze:A dlaczego? Również dobrze mogę napisać, że każda komórka powinna wyświetlać filmy w flashu.
Porównujesz swojego SE lub moją Nokię z Iphone 3G? Popatrz ile one kosztują a ile kosztuje Iphone 3G.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #285535  autor: bkawa
 28 sie 2008, 20:51
vinc pisze:dokładnie i ten telefon niestety nie jest wart swojej ceny i już.
pozwolisz, że sam o tym zdecyduje, ok. Dlaczego ferari, które ma 4 koła i dach, wozi ludzi jest dużo droższe od daci logan, która ma te same funkcje.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 20:53 przez bkawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Domowy wyrób nalewek

 #285536  autor: przemekk
 28 sie 2008, 20:52
vinc pisze:
bkawa pisze:To czy telefon jest wart swoich pieniędzy decyduje całość, a nie jedna funkcja.
dokładnie i ten telefon niestety nie jest wart swojej ceny i już. Co innego jakby w wolnej sprzedaży kosztował ok. 1000zł to tak, a tak to konkurencja daje więcej za mniej. Po prostu: skoro można tyle aplikacji, które pozwalają korzystać z podstawowych funkcji telefonu doinstalować to znaczy, że apple wypuściło niekompletny produkt :roll:
Co wy z tym doinstalowaniem? Używasz Windowsa? Linuxa? Jak chcesz coś extra to instalujesz. Podobnie jest z iPhonem. Brakuje Ci czegoś i sobie instalujesz. A to co jest w wersji podstawowej wystarcza do normalnego korzystania z telefonu (chyba, że ktoś nic nie robi tylko wysyła MMSy).

Po co mi telefon, który będzie miał mnóstwo funkcji, jak będę korzystał np. tylko z dwóch? Nie kupuję telefonu bo ma mnóstwo funkcji, tylko dlatego że ma te funkcje, których potrzebuję, z których korzystam.

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.