DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.

 #286124  autor: kami
 31 sie 2008, 21:00
A co wspaniałego jest w nokii 6310i w porównaniu do dziejszych telefonów ? A jej ceny też nawet dzisiaj potrafią osiągnąć niezłe ceny, przykład tutaj. Mozna powiedzieć że bateria w niej dosyć długo trzyma, i tylko tyle http://allegro.pl/item421500646_nowa_no ... tfone.html

 #286126  autor: marcinb
 31 sie 2008, 21:06
fenix189 pisze:Głupi polskie naród musi narzekać
UUUUuuuu... no i po co pisac takie rzeczy? Ktoś złośliwy mógłby odbić piłeczkę i napisać głupi polski naród musi zawsze chłam bo amerykański i taki kolorowy

[ Dodano: 2008-08-31, 21:09 ]
Tidus pisze:Telefon nie dla Polaka - za drogi, za stylowy i nie mający tostera (Polak zawsze musi mieć wszystko w jednym - słuchanie mp3 na komórce, granie w gry na PC itp. to nasza specjalność) :)
Zaczyna się polskie piekiełko. :)
I po co takie uogólnienia? To np. w Hiszpanii nie ma zagorzałych fanów i przeciwników tego urządzenia? Nie kłóca się o to czy to szajs czy kultowy telefon? To tylko w Polsce tak..? Aaaa...

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #286130  autor: kami
 31 sie 2008, 21:28
Bo Polacy to taki naród zawistny. Jak Polak nie może czegoś kupic to zazdrości i mówi jakie to złe i niedobre, a ci co go maja to szpanerzy którzy nie wiedzą że moga kupic np. Se P800 za 150 zł który również ma dodykowy wyświetlacz i mms-a może nawet wysłać. Generalnie dyskusję prowadzona odnośnie tego telefonu, można prowadzic o każdym innym telefonie.

 #286134  autor: darase
 31 sie 2008, 21:37
Marcinb mądrze pisze, zgadzam się w 100% tak 3mać. Jak to mówią "polak nowe przysłowie kupi, przed szkodą i po szkodzie głupi". ;-) zawsze nowości przyciągają szczególnie te niedostępne, trafne powiedzenie, "taki był ładny amerykański". Pierwsza wesja tego fona była cienka, druga jest lepsza a trzecia może być nawet udana.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #286141  autor: przemekk
 31 sie 2008, 22:02
kami pisze:Bo Polacy to taki naród zawistny. Jak Polak nie może czegoś kupic to zazdrości i mówi jakie to złe i niedobre, a ci co go maja to szpanerzy którzy nie wiedzą że moga kupic np. Se P800 za 150 zł który również ma dodykowy wyświetlacz i mms-a może nawet wysłać. Generalnie dyskusję prowadzona odnośnie tego telefonu, można prowadzic o każdym innym telefonie.
Niestety się zgadzam.
W momencie gdy pojawiły się zapowiedzi iPhone3G wiele osób się nim zachwycało, deklarowało kupno. Widzieli go w swoich dłoniach. W momencie gdy się okazało, w jakiej cenie będzie sprzedawany nagle zmienili zdanie: że drogi, że nie ma MMSów, nie wart swojej ceny itp. itd.

A jeżeli chodzi o telefony, to naprawdę każdemu modelowi można zarzucić, że czegoś ma za dużo albo za mało.

Brakuje Ci MMSów - kup sobie telefon z MMSami.
Nie podoba Ci się logo Apple - kup sobie Nokię, albo coś innego.
Chcesz telefon z dotykowym ekranem, intuicyjnym interfejsem? - zastanów się nad iPhonem

Każdy ma inne potrzeby co do telefonu i realizuje je w inny sposób.

Skrzydelko.pl - zobacz ile naprawdę kosztuje telefon za złotówkę.

 #286144  autor: ghost89
 31 sie 2008, 22:19
Telefon nie dla Polaka - za drogi, za stylowy i nie mający tostera (Polak zawsze musi mieć wszystko w jednym - słuchanie mp3 na komórce, granie w gry na PC itp. to nasza specjalność)
System operacyjny jest po to, aby dopasować telefon do indywidualnych potrzeb.
Mogę kupić cos z serii HTC touch( nawet głupi elfin za 500zł wycisnie więcej niż iP, no może procek nie ten, ale da sie przeżyć) i zrobić z nich multimedialna maszynkę, a ktoś inny może kupić i korzystać tylko z podstawowych funkcji(czyli osiągnie to co w iP), wiec nie piszcie głupot ze iP kupują ludzie którzy oczekują poprostu dobrego telefonu.
Oprócz MMSów są maile do wymiany plików,można to zrobić za darmo w pełni,będąc przy Wi-Fi.Tak sobie w USA radzą,bez takich zabawek jak MMS.Głupi polskie naród musi narzekać,choć nie tylko u nas płaczą ,bo nie ma MMSów.Co z tego,że jest HTC Diamond,podniecać się będę tym,że ma lepszy od iP aparat,że ma WM i resztę,czego jest brak w iP?Albo Samasung Omnia,to samo.Wypchany do granic możliwości,a ludzie i tak wolą iP,bo ma to coś,co trudno jest określić.
Tak jak wyżej, Omnie moge wypchać, albo zostawić i będę miał to samo co w twoim iP tylko że bez tych wad...
nieobchodzi was jakie koszty poniusł producent aby wyprodukować iPhone , oplaci ludzi pracujacych nad nim, i wszystko inne co znim zwiazane.
O to to ty sie nie martw :lol: :lol: :lol:
Trzeba być IDIOTA aby sprzedawać coś po kosztach, firma Apple robi to dla zysków, jak i Samsung, Nokia, Sony Ericsson. Po za tym marka Apple nie jest dla każdego z tąd te ceny ;].
Napisz mi do kogo jest skierowany iP i czy wszystkiego co oferuje nie spełni tańszy o połowe HTC CRUISE, a wtedy sam się przekonasz, że połowa nowych HTC(tańszych o połowe) pobije iP

btw. nie chce nikogo urazić, ale kupno iP w ofertach naszych operatorow i za te pieniądze jest głupotą :|

 #286146  autor: Kempa
 31 sie 2008, 22:27
Dokładnie, w każdym telefonie są jakieś wady- nie ma idealnych urządzeń. Nie zgadzam się, że jest to produkt nie kompletny.

A co do Ciebie Dechomenon to ostatnio zauważyłem, że zrobiłeś się mało obiektywny - np. w wątku o N95, który zamknąłeś.

 #286164  autor: vinc
 31 sie 2008, 23:35
Ja powiem jedno po dłuższej zabawie tym telefonem: jak ma służyć do netu i słuchania mp3 to spoko. Jednak jako telefon do dzwonienia to dziękuję i wolę nokię 1600 i niech mnie przedstawicile Apple;a nie zjedzą :P bo niby można aplikacje doinstalować, ale jakie barak słów :roll: nic co apple'a nie zatwierdzi :roll:

Obrazek

 #286165  autor: didek
 31 sie 2008, 23:49
ghost89 pisze:Napisz mi do kogo jest skierowany iP i czy wszystkiego co oferuje nie spełni tańszy o połowe HTC CRUISE, a wtedy sam się przekonasz, że połowa nowych HTC(tańszych o połowe) pobije iP
Do kogo to proste, do ludzi co cenia sobie szybką obługę, intuicyjny interface, dla ludzi co chca w wygodny sposob przegladac internet.

I co z tego że telefony HTC też to maja, widzisz iPhone ma to coś co nie ma HTC tak samo jak mozena dyskutować nad iPodem vs inny otwarzacz. Apple robi cos co ludziom sie podoba, robi to tak aby bylo proste, i nie musi miec wszystkiego aby zaspkoic konsumetów. Inne marki za do nadrabia za to iloscia funckji, parametrów.

Ta dyskusja zaczyna mi przypomiac walke miedzy PC a Macintoshem. PC sie broni wszystkim co może a Mac i tak jest fajnieszy.

 #286167  autor: vinc
 01 wrz 2008, 00:04
didek pisze:Ta dyskusja zaczyna mi przypomiac walke miedzy PC a Macintoshem. PC sie broni wszystkim co może a Mac i tak jest fajnieszy.
dziwne i błędne myślenie
didek pisze:Do kogo to proste, do ludzi co cenia sobie szybką obługę, intuicyjny interface, dla ludzi co chca w wygodny sposob przegladac internet.
tylko i wyłącznie niestety łatwo to w Polsce nie przychodzi
didek pisze:. Apple robi cos co ludziom sie podoba, robi to tak aby bylo proste, i nie musi miec wszystkiego aby zaspkoic konsumetów. Inne marki za do nadrabia za to iloscia funckji, parametrów.
a co Ty byś wolał :roll: bo za aplle'm przemawia tylko marketing :roll: Ja wolę funkcjonalność, a nie idiottelefon :roll:

Obrazek

 #286173  autor: didek
 01 wrz 2008, 01:27
vinc pisze:a co Ty byś wolał bo za aplle'm przemawia tylko marketing Ja wolę funkcjonalność, a nie idiottelefon
Marketing mowisz, A twoja stopka to nie marketing? Nokie i Sony Ericssony to nie markteting? Marketing jest wszedzie, czy Ci sie to podoba czy nie, przekonujac do wlasnych zdan ten prowadzisz marketing, funkcjonaność o której mowisz tez jest elentem marketingu. Jak widać marketing dziala na Ciebie dobrze, tak jak powiniem ;)

Doszukujesz sie problemu w tym co robia wszycy, a nie tylko Apple!

 #286174  autor: LuiN
 01 wrz 2008, 02:31
No tak, prędzej czy później taki temat musiał się tu pojawić.

Może tak każdemu telefonowi zrobić listę grzechów głównych?? :?

Mam na imię Zosia i nie lubię w iPhonie 3G, że nie działa jako modem, że nie ma MMS i że ma dotykowy ekran...


Ludzie - o co ten szum? Wreszcie ktoś zupełnie spoza branży zaistniał na rynku zdominowanym przez Nokię, Samsunga, Motorolę, LG i Sony Ericssona. Marudzą wszyscy jakby całe to Apple było największym monopolistą na rynku:)

Prawda jest taka, że ogromu rozwiązań jakie się pojawiły w iPhonach zazdroszczą Apple wszyscy jego konkurenci. iPhone'y to telefony uciekające poza szablony setek identycznych pudełeczek SE, Samsunga czy Nokii, oferujące interfejs jakiego jeszcze nikt wcześniej nie umieścił w telefonie - i właśnie za to płaci się je kupując.

Sam jestem w dość dziwacznej sytuacji - dla znajomości tematu trzeba by telefon dokładnie potestować. Przy okazji mam przedłużenie umowy i abo biznesowy 110 w Orange idealnie pasuje mi. Chętniej wziąłbym zamiast iPoo w tym planie N82 czy E90 - sęk w tym, że się nie da.

Aha - uwaga techniczna - żaden telefon z Windows Mobile nie przebije iPoo pod względem interfejsu. Nieporównywalny czas reakcji, błyskotliwy ekran i aplikacje, które mają piękny wygląd. Windowsowskie menu start i beleczka z iksem na górze ekranu to trwająca od lat żenada, która od zawsze wymaga używania stylusa zamiast palca.

Uwaga techniczna 2 - ekran iPoo jest czytelny w ostrym słońcu, tak jak ekrany w ostatnich Nokiach, albo i bardziej. Który telefon z dotykowym ekranem to zagwarantuje? Szczerze się pytam, bo SE P990, SE M600, Samsung i750, SE P1i, HTC Wizard, MDA Pro, HTC TyTN, GSmart MS 800, GSmart MW 700 i LG Viewty nie były w stanie.

 #286192  autor: vinc
 01 wrz 2008, 09:15
didek pisze:Marketing mowisz, A twoja stopka to nie marketing? Nokie i Sony Ericssony to nie markteting? Marketing jest wszedzie, czy Ci sie to podoba czy nie, przekonujac do wlasnych zdan ten prowadzisz marketing, funkcjonaność o której mowisz tez jest elentem marketingu. Jak widać marketing dziala na Ciebie dobrze, tak jak powiniem
didek, ale mi porównanie :roll:

Obrazek

 #286204  autor: Tidus
 01 wrz 2008, 11:37
LuiN pisze:Prawda jest taka, że ogromu rozwiązań jakie się pojawiły w iPhonach zazdroszczą Apple wszyscy jego konkurenci. iPhone'y to telefony uciekające poza szablony setek identycznych pudełeczek SE, Samsunga czy Nokii, oferujące interfejs jakiego jeszcze nikt wcześniej nie umieścił w telefonie - i właśnie za to płaci się je kupując.
Zgadzam się w 100%.

Ale najbardziej niesamowite jest to, jak tych których nie stać (może mają jakieś inne przyczyny swojego antyfanostwa) boli popularność iPhone'a :D
Nigdy nie widziałem tematu próbującego pokazać wady żadnego innego telefonu; bo po co niby ktoś miałby wylewać swoje żale na forach? Nie podoba się dany telefon, to nikt nie każe go kupować.
Ale w przypadku iPhone'a temat taki musiał się pojawić, bo ci anty tak bardzo starają się pokazać jaki iPhone jest zły - zupełnie jak bitwa MAC vs PC, konsole vs PC, PS vs X :P W tym wypadku jest iPhone vs te super wypasione Nokie Nxx.
Jednak niektórzy bardziej cenią sobie rewolucyjne sterowanie telefonem, czy znakomity wygląd, niż Windows, PDF Reader i toster w środku.
I nie jestem jakimś maniakiem Apple'a - nie zamierzam na razie kupować iPhone'a, ale udało im się po raz drugi (po iPodzie - ok 90% mp3 playerów w US to iPod!!!) zrewoucjonizować rynek.
Temat idiotyczny doprawdy.

 #286215  autor: didek
 01 wrz 2008, 12:42
Tidus, to fakt że temat jest bezesnowy twoje spostrzenia sa trafne i zgadzam sie znimi. Widać miarą sukcesu jest ilość wrogów, a tutaj iPhone prowadzi, z reszta jak całą marka Apple.

 #286351  autor: darase
 02 wrz 2008, 09:36
Taaak temat idiotyczny to czemu w nim piszecie? Doprawdy nie rozumiem, załóżcie sobie temat: wspaniały tel roku i tam chwalcie co chcecie a Was tak to boli że nie każdy zachwyca się tym co Wy? Pauza..

eCoal i nie ma problemu :-)

 #286363  autor: Tidus
 02 wrz 2008, 11:30
darase pisze:Taaak temat idiotyczny to czemu w nim piszecie? Doprawdy nie rozumiem, załóżcie sobie temat: wspaniały tel roku i tam chwalcie co chcecie a Was tak to boli że nie każdy zachwyca się tym co Wy? Pauza..
Nie boli nas to, że nie każdy zachwyca się nim, a raczej śmieszy, że iPhone jest jedynym telefonem na świecie w przypadku którego antyfani starają się na siłę przekonać wszystkich dookoła jaki ten telefon jest "be" :mrgreen:
... oczywiście robiąc mu przy tym doskonałą reklamę ;)

 #286375  autor: LuiN
 02 wrz 2008, 13:02
darase, a Ty jak rozumiem wpadłeś na temat szukając argumentów :-D

iPhone jest jak Palikot - mało kto traktuje go poważnie, ale każdy śledzi informacje na jego temat ;-)

 #286376  autor: didek
 02 wrz 2008, 13:05
LuiN pisze:iPhone jest jak Palikot - mało kto traktuje go poważnie, ale każdy śledzi informacje na jego temat
Hym ja bym raczej powiedział ze Apple jest jak kobieta, nie trzeba zrozumieć trzeba umieć wykorzystać ich produkty ;-)

 #286377  autor: dechomenon
 02 wrz 2008, 13:10
Tidus, to fakt że temat jest bezesnowy twoje spostrzenia sa trafne i zgadzam sie znimi. Widać miarą sukcesu jest ilość wrogów, a tutaj iPhone prowadzi, z reszta jak całą marka Apple.
temat jest sensowny bo ludzie w niego zaglądają...po pierwsze, a po drugie...jeśli coś sie pojawia i ma niedociągnięcia, warto to wywalić od razu na wierzch. Jeżeli to co zamieszone jest w pierwszym poście jest dla mnie wadą...to tyle. Będę o tym pisał ja w tym widzę sens.

a jak chcesz załóż temat 10 argumentów dla których kupił bym iphona