DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.

 #287083  autor: MADMAX
 06 wrz 2008, 22:27
No proszę, gdyby nie ten wątek pewnie nie dowiedziałbym się o tak istotnych sprawach jak wymienione przez dechomenona;
dechomenon pisze:1. Brak możliwości wysyłania MMSów,
dechomenon pisze:4. Brak możliwości pojedynczego usuwania smsów,
dechomenon pisze:5. Brak możliwości usuwania pojedynczych pozycji w spisie połączeń,
dechomenon pisze:11. Nie można nagrywać żadnych filmów video,
Aż się wierzyć nie chce, gdyby ktoś podał mi powyższą listę wad (czy jak kto woli "niedogodności" - zwał jak zwał) to pomyślałbym, że chodzi o jakąś komórkę z epoki Gorbaczowa. :shock:

Dlatego też abstrahując od powyższego, uważam że wątek jest jak najbardziej na miejscu gdyż czytając zaledwie jednego posta dowiedziałem się o kilku drobnostkach, które wydawać by się mogło, nie mają prawa egzystować w tak zaawansowanym urządzeniu.
Uwaga techniczna 2 - ekran iPoo jest czytelny w ostrym słońcu, tak jak ekrany w ostatnich Nokiach, albo i bardziej. Który telefon z dotykowym ekranem to zagwarantuje?
Luin, o których modelach Nokii mówisz? Chętnie się przyjrzę tym nowym ekranom :-)
dechomenon pisze:temat jest sensowny bo ludzie w niego zaglądają...po pierwsze, a po drugie...jeśli coś sie pojawia i ma niedociągnięcia, warto to wywalić od razu na wierzch.
Zgadzam się. Skoro już naczytałem się jakie to urządzenie ma zalety, to dlaczego miałbym się nie dowiedzieć jakie minusy w sobie kryje.
iPhone był tworzony z myślą głównie o rynku amerykańskim, a tam ludzie nie korzystają w dużym stopniu z MMSów, ba nawet SMSy nie mają takiej popularności jak u nas.
Jest to jakieś, pewnie i dobre wytłumaczenie. Bo innej przyczyny braku tej funkcjonalności nie znajduję.
Wiele osób nie korzysta z usługi MMS i żyje, ale ja od czasu do czasu jednak wysyłam i odbieram wiadomości obrazkowe więc dla mnie brak ww. funkcjonalności jest wadą produktu. Gdyby był to jedyny minus myślę, że nie robiłbym z tego problemu.

Nie rozumiem, dlaczego niektórzy tak się burzą, iż temat jest niedorzeczny, niewłaściwy itd.
dechomenon wypunktował felery IPhona do wiadomości szerszego grona być może zainteresowanego tym urządzeniem. Być może więc wątek pomoże komuś w podjęciu decyzji, kupić go czy nie.

Poczytałem wypowiedzi w tym wątku i rację mają zarówno Ci, którym "lista dechomenona" nie przeszkadza w miłości do Iphona (bo skoro nie wysyłają MMSów, nie żonglują kartami pamięci czy lepsza jakość zdjęć nie jest im potrzebna a priorytet to duży dotykowy ekran to znaczy ni mniej ni więcej, tylko tyle że produkt jest własnie dla nich :) ) jak i Ci, którzy twierdzą iż dyskutowane urządzenie jest niekompletne czy też ilość niedogodności i wad przeważa nad zaletami (patrz nawias poprzedni; bo nałogowo korzystają z dobrodziejstw usługi MMS, bawią się kartami pamięci, lubują się w skręcaniu sekwencji video i cykaniu zdjęć nieco lepszej jakości a ekran dotykowy nie jest bajerem koniecznym do osiągnięcia stanu nirvany).

Przyznaję, że dziś jestem raczej w opozycji do pierwszej grupy, co nie znaczy że za jakiś czas mi się nie odmieni i Iphone (lub jakaś Omnia)znajdzie się w moim kręgu zainteresowania.

Nigdzie nie jest napisane, że każdy telefon musi być taki sam. Iphone jest dośc oryginalny i osobliwy, myślę więc że powinniśmy się cieszyć iż mamy wybór, ba wręcz toniemy w zalewie różnorodnych urządzeń służących do komunikacji i zabawy :)
A że ma swe niedoróbki, toteż go nie kupiłem i nie robię z tego tragedii, szczególnie po przeczytaniu tego wątku :-)

Pozdrawiam

 #287292  autor: yeti
 08 wrz 2008, 10:15
iPhone to naprawdę fajna zabawka. Martwi tylko to szpiegowskie oprogramowanie. Pewnie, można to wszystko złamać, tylko ciekawe jak to później wygląda z gwarancją. Zima to będzie prawdziwa próba. Sam jestem ciekaw jak ten ekranik sobie poradzi;-)

 #301036  autor: k615
 01 gru 2008, 19:19
Iphone nie ma podstawowych fukncji i zadne super oprogramowanie tego nie zmieni , a wgrywajac jakies dodatki trcimy gwarancje , chyba ze zaplacimy , moim zdaniem jest to utrudnienie i to wcale nie male . Polowa z tych broniacych iphona go kupila , teraz zaluje i go broni na sike :) Za ta cene jest cale mnostwo lepszych telefonow :)

Było Alcatel OT 320,Sagem MY-X3/X2 Nokia 3310,Nokia 5110,SE k310i, Nokia 6680,Nokia N95,Samsung i900 Omnia,Samsung S8300,Nokia 5800,Nokia N97,Samsung Omnia HD,Nokia N900,Nokia 6310i,
Teraz Alcatel OT 808 Chrome oraz to co wpadnie w rękę na testy :P

 #301038  autor: user_delete10
 01 gru 2008, 19:23
Różne usprawnienia i nowe funkcje dostajemy w kolejnych wersjach softu,co chyba nam nie odbiera gwarancji,bo są to oficjalne upgrady.

 #301039  autor: yagi
 01 gru 2008, 19:24
Tylko co z tego jak na te usprawnienia trzeba czekac szmat czasu...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #301109  autor: dario321
 02 gru 2008, 09:06
fenix189 pisze:Różne usprawnienia i nowe funkcje dostajemy w kolejnych wersjach softu,co chyba nam nie odbiera gwarancji,bo są to oficjalne upgrady.
o jakich usprawnieniach i funkcjach mowisz?
jakies konkrety mozesz podac?

 #301150  autor: k615
 02 gru 2008, 13:49
fenix mowiles ze malo ludzi wogole potrafi wysylac mmsy wiec chyba jeszcze mniej potrafi wgrac softa ... Ja jak kupuje telefon to juz chce miec w nim wszystko a nie jeszcze szukac aplikacji , ktore unormalniaja moj telefon ...

Było Alcatel OT 320,Sagem MY-X3/X2 Nokia 3310,Nokia 5110,SE k310i, Nokia 6680,Nokia N95,Samsung i900 Omnia,Samsung S8300,Nokia 5800,Nokia N97,Samsung Omnia HD,Nokia N900,Nokia 6310i,
Teraz Alcatel OT 808 Chrome oraz to co wpadnie w rękę na testy :P

 #301225  autor: user_delete10
 02 gru 2008, 17:58
k615 pisze:fenix mowiles ze malo ludzi wogole potrafi wysylac mmsy wiec chyba jeszcze mniej potrafi wgrac softa ...
Gdzie tak mówiłem, że mało kto potrafi wysłać MMSa?Zacytuj mnie,bo nie pamiętam.

Kieruję się przy zakupie jakąś wybraną funkcją,która może szczególnie charakteryzować dane urządzenie,w przypadku iP -ekran,interfejs.Nie będę patrzeć gdzie są MMSy albo raporty SMS i na tej podstawie klasyfikować.

 #301309  autor: dario321
 03 gru 2008, 10:29
fenix189- napisales tak tutaj; http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php ... c&start=60

a konkretnie w 10 poscie od gory,w wypunktowanej wypowiedzi numer;2

cytat;

2.Może i mają,jak trafił,nie wszyscy są miłośnikami komórek i dużo nie zna się głęboko ,tak że nawet nie umieliby skonfigurować MMSów,3G jest u nich na szarym końcu wtedy i tel. służy im do kontaktu.Mówię ogólnie,ale także o części swoich znajomych.To w żaden sposób nie poniża kogoś.


wiec sie nie wykrecaj :!: :!:

powiem to wyraznie iPhone to iShit.

 #301364  autor: k615
 03 gru 2008, 16:12
dzieki dario , nie moglem tego znalezc , wiec widzisz fenix ze mowilem prawde :)

Było Alcatel OT 320,Sagem MY-X3/X2 Nokia 3310,Nokia 5110,SE k310i, Nokia 6680,Nokia N95,Samsung i900 Omnia,Samsung S8300,Nokia 5800,Nokia N97,Samsung Omnia HD,Nokia N900,Nokia 6310i,
Teraz Alcatel OT 808 Chrome oraz to co wpadnie w rękę na testy :P

 #301383  autor: user_delete10
 03 gru 2008, 17:59
Napisałem, że nie umieją skonfigurować nie wysyłać "fenix mowiles ze malo ludzi wogole potrafi wysylac mmsy"

Wierzę głęboko,że wszyscy zarejestrowani na tym forum to potrafią,ja też,ale tutaj raczej jest mniejszość polskich użytkowników.Może trzeba ankietę zrobić i spytać kto wie co np. wpisać w pola konfiguracji,nie koniecznie MMSów ale np. internetu.Dużo osób rzuci tym i powie "a nie wiem!" Mówię tak bo spotkałem się z takimi sytuacjami.

 #301398  autor: wtd
 03 gru 2008, 19:06
A po co wiedzieć? Każdy chyba potrafi wejść na stronę operatora z której można sobie wysłać gotową konfigurację.

 #301406  autor: user_delete10
 03 gru 2008, 19:18
Wiesz, nie zawsze to możliwe,jeśli ma się model niedostępny na stronie,też takie są.

 #301407  autor: dario321
 03 gru 2008, 19:22
wiec teraz piszesz,ze nie umieja skonfigurowac a pisac juz umieja :shock:

teraz mi powiedz; jak maja napisac mms'a jak telefon nie ma takiej funkcji :-D

model moze byc podobny :wink:

 #301410  autor: user_delete10
 03 gru 2008, 19:26
Przeczytałeś to co było zacytowane z moich słów? Gdzie ja napisałem, że ktoś nie umie pisać?! 10 raz mam się powtarzać,że była mowa o konfiguracji.

 #301412  autor: dario321
 03 gru 2008, 19:32
wszystko sie zgadza.
pisac umieja, tylko nie umieja skonfigurowac.

pytanie; jak maja napisac? bo w telefonie nie ma takiej funkcji :-D

 #301416  autor: user_delete10
 03 gru 2008, 19:38
Po co kontynuujesz temat? Przecież nie odkryjemy Ameryki pisząc jakie są alternatywne możliwości wysyłania plików,nie wspominając o wgraniu SwirrlyMMS.

 #301422  autor: wtd
 03 gru 2008, 19:47
Na miejscu adminów to bym zamknął w diabły wszystkie tematy na forum nt. wyższości/niższości innych telefonów w stosunku do ajfona. W tych tematach raczej nic nowego się nie pojawi, naprawdę.

 #301424  autor: dario321
 03 gru 2008, 19:50
idac Twoim tokiem myslenia....musza stracic gwarancje,pozniej zakupic stosowna aplikacje,nauczyc sie konfiguracji i wykorzystac umiejetnosc pisania.

mozesz rozwinac mysl tzn. chodzi mi o te alternatywne sposoby wysylania plikow.
jakie to sposoby :?:

 #301426  autor: user_delete10
 03 gru 2008, 19:51
E-mail,w wypadku iP,już dzięki skonfigurowanym,niezawodnym skrzynkom Hotmail i Gmail.