DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #277420  autor: didek
 15 lip 2008, 18:24
Witam, prawdopodobnie wywołam dyskusje na temat wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Borzym Narodzeniem ale trudno.
Chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o urządzeniach firmy Apple chodzi o iPhona jak i też o inny sprzęt. Uważacie je za gadżety czy może na prekursorów elektroniki użytkowej, swoje zdanie uzasadnij?
Ostatnio zmieniony 16 lip 2008, 22:56 przez didek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #277421  autor: Cinkonskin
 15 lip 2008, 18:31
Ja powiem tak , mam iPoda Nano 3G i iPoda Shuffle , z taka jakościa wykonania nie spotkałem się w żadnym z mp3 które miałem / oglądałem.
Zadne Creativy , Sony, iRivery , nic nie dorównuje wykonaniu iPodów.
Bateria w Shuffle to wedłog mnie fenomen , trzyma tyle ile się nie zlituje żeby podłaczyć go do docka , z Nano jest nie tak samo , bo ma wyświetlacz.
Miałem tez przyjemnośc korzystać u znajomego z MAC'a , wg mnie nieporównywalnie lepszy od windowsa, płynnośc, "świerzośc" , inny świat... :D

 #277423  autor: M@riush
 15 lip 2008, 18:34
Ja generelanie przy wyborze sugerują sie efektywnością, a nie efektownością danego urządzenia. Dlatego według mnie np. Iphone (2g) jest z pewnościa bardzo ciekawym gadźetem, ale z mojego punktu widzenia kompletnie dla mnie nieprzydatnym, gdyż brakuje w nim chociażby takiej funkcji jak mmsy. Za cenę Iphona, mogę spokojnie nabyć np. nokie n95 która oferuje o wiele bardziej rozbudowane funkcje, dodatkowo nie problemu z rozszerzeniem możliwości o kolejne funkcje, dzięki instalacji zewnętrznych aplikacji które są szeroko dostępne w internecie.

 #277424  autor: didek
 15 lip 2008, 18:34
NokiaOrange pisze:, inny świat... :D
zgadzam sie w zupełności, większości urządzenia warte swojej ceny, ale aby sie o tym przekonać trzeba z nimi poobcować ;)

 #277430  autor: Cinkonskin
 15 lip 2008, 18:43
Dla mnie iPhone, nie miał być wszystkomajacym telefonem , tylko iPodem z fonkcja telefonowania.
Jak by to miało wszystko mieć , to by władowali 13 mpix i by wyszła z tego walizka a nie cieniutki telefonik :lol:

To jest własnie inne podejscie Apple , nie właduja wszystkiego , chodziazby mialo to byc byle co , byle by zwrocic uwage kupca, przykładem moze byc iPod 2Generaji , nie władowali do niego Video , bo kto by oglądał Video na tym wyświetlaczu!?
A taki iRiver , by wszystko nawpychał...
To jest własnie magia Apple, dla każdego coś wedłog potrzeb a nie wszystko z wszystkim

 #277433  autor: didek
 15 lip 2008, 18:49
Apple ma poprostu myślacych ludzi na pokładzie.

Ludzie tak nażekaja na Mac Book`a Air, zapominajac ze to ma być maszyna przenośna stworzona do pracy w terenie, kiedy uzywanie napedu optycznego czy 4 portow USB na raz poprostu nie ma miesjca ;)

 #277560  autor: LuiN
 16 lip 2008, 07:55
W kwestii laptopów wystarczy mi ten ranking:

http://www.notebookcheck.pl/testy-wedle ... 977.0.html

by mieć dobre zdanie. No ale Pro kosztuje koszmarne pieniądze...

 #277626  autor: wtd
 16 lip 2008, 13:20
didek pisze:na raz poprostu nie ma miesjca ;)
Szkoda że na używanie jakiegoś modemu na express card też tam nie ma miejsca :p Tu chyba lepsza będzie Toshiba R500. A macbook air obecnie nadaję się praktycznie tylko do lansu :p

 #277642  autor: didek
 16 lip 2008, 14:28
wtd pisze:
didek pisze:na raz poprostu nie ma miesjca ;)
Szkoda że na używanie jakiegoś modemu na express card też tam nie ma miejsca :p Tu chyba lepsza będzie Toshiba R500. A macbook air obecnie nadaję się praktycznie tylko do lansu :p
zawsze jest mozliwosc uzycia telefonu z bt i go urzyc jak modemu. Modemy express car czy pcmcia sa dosc pradorzene bateria szybciej siada, przynajmniej na mojej Toshibie Satelite A100 + Huawei E800. wiec wydaje mi sie ze urzycie telefonu do tego celu bylo by bardziej wydajne do pracy.

 #277652  autor: Cinkonskin
 16 lip 2008, 14:57
No a dało by się połaczyć z internetem , poprzez karte Blueconnect? Albo iPlus , Orange?

To z telefonem to strasznie niewygodne , nie każdy używa telefonu jako "komputera" co ma internety , i wszystko co się da.

Nie ma opcji w tym Airze podłaczenia jakiegokolwiek internetu typu neostrada ?
Nawet jako urzywajac go jak stacjonarny , a nie np w pociągu, w drodze.

 #277656  autor: didek
 16 lip 2008, 15:12
opcja jest, sam Air jest uzbrojony w WiFi i bt. Podłaczenie neo zero problemu przez wifi a czemu mial by być problem? Jęsli wolicie kabel, to jest adaptert ethernet na usb :).

Co do telefonu nie wygodne... no nie wiem czy takie niewygodne wola bym tak niz noszenie osobenego modemu dla internetu... ;) może ja tylko myśle podobnie jak inżynierzy w Apple ;)

 #277658  autor: xar
 16 lip 2008, 15:17
Jest Wifi. Problem w tym że nie ma w nim czytnika kard pcimcia czy express card. Ale zawsze jest USB ;)

 #277660  autor: didek
 16 lip 2008, 15:26
Mi sie wydaje że ludzie pracujacy na PCetach, maja utrwalony poglad ze komputer majacy wszytsko jest najlepszy, tak samo jeśli chodzi o telefony komórkowe.
Moim zdaniem nie tędy droga, ja uważam ze notebook nie zastapi desktopa, telefon nie zastapi dobrego apartu fotograficznego, i otwarzacza multimedialnego.
Notebook ma miec to co niezbedne do pracy w terenie. Nie wyobrażam sobie aby ludzie pracujac na notebooku np w parku mieli wpiete nie wiadomo ile urzadzen usb, jest to nie wygodne poprostu.
Własnie dla tego wytykanie Airowy malej ilosci portow czy braku napedu optycznego jest szukaniem dziury w całym, wiedząc ze jest to komputer stworzony do pracy mobilnej w sieci WiFi :)

 #277687  autor: wtd
 16 lip 2008, 16:38
Typowy marketing apple'a. Wmówienie klientowi że sprzęt bez dodatkowych funkcji jest lepszy od tego z takowymi. JEżeli już musiałbym być super mobilny to bym wolał albo wspomnianą wcześniej tosię R500 albo sony serii TZ. Zwykł macbook też nie były złym pomysłem, jako że do ciężkich nie należy. Ujdzie też Dell latitude D430 (chyba ten model) który przy 12" ma wbudowany modem umts. Nikt mi nie wmówi że macbook air ma jakikolwiek sens istnienia pod względem funkcjonalności. Jest to jedynie fajny gadżet.

 #277689  autor: Cinkonskin
 16 lip 2008, 16:56
Wg mnie to nie jest notebook dla ludzi chodzących wszędzie i zawsze z laptopem, tylko dla domowych użytkowników , którzy otworza szuflade, wyjmą elegancki cieńki laptop , przejrzą wiadomości na Onecie , i tyle , a nie jakieś akrusze kalkulacyjne , itd itp.
Tylko do takie light urzytkowania, żeby nie zajmował dużo miejsca jak PC'et.
Sam chętnie bym się skusił na tego laptopa , teraz mam PC'ta i jakiegoś HP , modelu nie znam , a laptop nawet nie widzial jakiego kolwiek oprogramowania , tylko do serfowania po sieci raz po raz go urzywam jak PC jest "zajęty".

 #277693  autor: didek
 16 lip 2008, 17:19
wtd pisze:Typowy marketing apple'a.
A jak pracujesz w terenie urzywasz napedu optycznego? Tylu portów USB? Brak card express to bład ale kazdy notebook appla, jest go pozbawiony.

 #277712  autor: wtd
 16 lip 2008, 18:09
didek pisze:A jak pracujesz w terenie urzywasz napedu optycznego? Tylu portów USB?
Nigdy nie wiadomo, może się przyda. A poza tym kupowanie laptopa tylko do pracy w terenie to jakiś absurd - może jeszcze eee pc za 900pln to tak, ale macbook air za 6-10k pln to naprawdę wygląda idiotycznie.
didek pisze:Brak card express to bład ale kazdy notebook appla, jest go pozbawiony.
Kosztujący podobnie macbook pro go już posiada, podobnie jak komplet złączy (w tym nawet DVI) :)

 #277723  autor: user_delete10
 16 lip 2008, 18:36
Opinia na temat iPhona: nie ma chyba telefonu,który by wszystkim imponował,od wnętrzności po obudowę i funkcje.Każdy model,jaki by nie był na coś swoistego,czym zaskakuje.Tu mamy interfejs i wygląd.To zalety iPhona,których nikt mu nie wyrwie nigdy.To kręci ludzi,bo co by było gdyby zaczęli narzekać na brak MMSów,których chyba teraz mało kto używa,albo na inne blokady?...Kupujemy iPhona bo podoba nam się w nim coś konkretnego.Patrzenie na całość,dogłębnie doprowadziła by nas do szaleństwa.

 #277724  autor: didek
 16 lip 2008, 19:39
wtd pisze:A poza tym kupowanie laptopa tylko do pracy w terenie to jakiś absurd - może jeszcze eee pc za 900pln to tak, ale macbook air za 6-10k pln to naprawdę wygląda idiotycznie.
Tak zgodze sie... to bez sensu kupować komputer przeznaczony do tego czego ma slużyć.
Porownywanie Eee do MBA jest nie porozumieniem wielkim. Apple ma dziwna polityke cenową. Chciałbym jednoczęsnie zwrócić twoja uwage na inne aspekty niż tylko cena... Wiem że w Polsce to istotny czynnik, jednak nie ma komputera idealnego, dla mnie Air sprawdza sie w swoim zastosowaniu. Widocznie jest to sprzęt dla ludzi o podbnych pogladach do moich, niechce nikogo do nich przekonywać. Mam jednak nadzieje że spojrzycie na sprzęt Apple troche innaczej bo to jest inny świat - iWorld :D

 #277727  autor: xar
 16 lip 2008, 20:29
didek pisze:
wtd pisze:Typowy marketing apple'a.
A jak pracujesz w terenie urzywasz napedu optycznego? Tylu portów USB? Brak card express to bład ale kazdy notebook appla, jest go pozbawiony.
A jak jedziesz na jakąś konferencję i nagle chcesz skorzystać z materiałów które dostałeś np. na płytce CD, podpiąć myszkę bo od długiego pracowania na touchpadzie szlag trafia i może jeszcze pendrive włożyć to co wtedy? :>

Air to fajny komputer i rozumiem że nie mogli włożyć optyki żeby nie był grubszy, ale jeden port USB? Paranoja... Brak możliwości wpięcia kabla Ethernet? O_o Nie... to nie jest komp dobry do pracy... Komputer mobilny powinien mieć na tyle dużo uniwersalnych interfejsów, żebyś mógł pracować wygodnie wszędzie, a nie tylko w parku ;) Mała waga to nie wszystko!

Mam natomiast pytanie do iphona. Wiem, że nie można wysyłać mmsów, ale czy można je odbierać? Tzn. Wiem, że jest program do ich wysyłania, a co z odbieraniem? :)