DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1096977  autor: didu
 09 cze 2020, 10:09
Witam

Małżonka wymyśliła, że chce Iphona 8+ 64 GB. Chce go kupić na aledrogo od sprzedawcy który oferuje ten telefon klasy A+ za 1599 zł, gwarancja sprzedającego na 12 miesięcy. WYMODEROWANO. Proszę o opinie co o tym myślicie. Nigdy nie kupowałem do tej pory żadnego jabłka, a tym bardziej nie mam doświadczenia z telefonami które nie były fabrycznie nowe przy kupnie. Czego można spodziewać się po takim urządzeniu ? w jakim stopniu może być zniszczone ? co mogło być wymieniane ... Doradźcie coś please !
 #1096978  autor: Remington
 09 cze 2020, 10:13
Ani link, ani zbyt daleko idące wskazówki nie są mile widziane. Możemy omówić sprzęt i cenę, ale nie konkretnego sprzedawcę.

Gwarancja sprzedawcy czyli co? Poproś o jej warunki i się zastanów czy warto. Pewnie rękojmia i tak będzie lepsza.
 #1096979  autor: didu
 09 cze 2020, 10:29
Sprzedający informuje, że na produkty które są kategoryzowane jako powystawowe daje 12 miesięcy gwarancji dla konsumenta, warunki gwarancyjne oparte są na ogólnych warunkach gwarancyjnych producenta, gwarancja realizowana przez sklep za pośrednictwem autoryzowanych serwisów, urządzenia serwisowane tylko na orginalnych częściach, tylko certyfikowane podzespoły
 #1096981  autor: didu
 09 cze 2020, 10:44
Jestem laikiem więc pytam tu na forum ludzi którzy siedzą w temacie i spodziewałem się rzeczowej porady. Kiedy mnie ktoś radzi się w temacie z mojej branży, staram się wytłumaczyć najlepiej jak umiem. Chciałem się doradzić czy warto kupić iphona z tzw. "klasy A+" konkretnie model 8+ za cenę 1599 zł ...
 #1096984  autor: Remington
 09 cze 2020, 10:54
Czy insynuujesz, że nikt nie chce Ci pomóc? Piszesz ogólnikami "gwarancja sprzedawcy" czy "klasa A+", więc niezależnie czy byłby to telefon czy samochód zachęcam Cię do zapoznania się co się pod nimi kryje. Pierwsze już zrobiłeś i wiesz co obiecuje sprzedawca, ale drugie powtórzyłeś bez cienia refleksji. Nie wiedząc co sprzedawca uznaje jako A+, jakże można ocenić czy to dobra czy zła cena? Nie znasz też historii jego napraw ani choćby stanu baterii. Dowiedz się też skąd pochodzi ten iPhone, żeby się nie okazało, że z niespłaconych rat albo z kradzieży. Czy cenę porównywałeś z identycznymi sprzętami u innych sprzedawców?
 #1096989  autor: didu
 09 cze 2020, 11:15
Sprzedawca przedstawia takie, a nie inne warunki gwarancji, skąd mi wiedzieć czy tak jest w rzeczywistości, prędzej bym się chciał dowiedzieć tego stąd. Nie znam tego rynku, nie wiem czy firmy na ale... są wiarygodne czy kłamią. Klasa A+ jest przedstawiana przez niego jako: "Produkt klasy A+ zaliczany jest do grupy produktów powystawowych, które nie były narażone na nieustanną ekspozycję w sklepach. Nie jest to telefon fabrycznie nowy ale też nie jest to urządzenie używane (świadczy o tym stan wizualny oraz techniczny). Produkt określany przez nas jako powystawowy, nie pochodzi od konsumentów a od wyspecjalizowanych dystrybutorów, liderów branży recommerce."

Na aledrogo natknąłem się też na aukcje telefonu za 1699 zł gdzie sprzedawca deklaruje, że telefon jest nowy i pochodzi z nadwyżek magazynowych ... tam jest tego tyle, że ciężko się połapać czy tam sprzedawcy są weryfikowani czy można się natknąć na podróbki czy krętactwa.

edit: sprzedawca deklaruje, że produkt nie jest na czarnej liście (nie jest kradziony)
 #1096990  autor: Remington
 09 cze 2020, 11:25
Czyli niby nowy, ale nie do końca.

Zapytaj o kondycję baterii (mogą to sprawdzić w ustawieniach) oraz IMEI, jeśli jest uczciwy to go poda. Wtedy sprawdź ten nr w Apple, T-Mobile i Plusie. Jeśli jest u nich czysty i kondycja baterii ponad 95% to cena wydaje się w porządku.