DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #882509  autor: Filippoo
 12 sie 2016, 22:56
Witam,
tak jak w temacie chciałem się was poradzić w sprawie tych 2 modeli telefonów. Otóż mam dylemat co do nich, gdyż nie wiem który wybrać. Głównie zależy mi na aspektach wydajności i płynności w jego działaniu. Z tego co czytałem to P9 Lite chodzi nieźle ale ten brakujący 1 GB RAM'u boli przy większej ilości aplikacji. A co do Honora 7, dowiedziałem się że chodził bez zarzutów. Tylko czy ta różnica w czasie w którym były wydane te dwa modele, nie jest zbyt duża by nie odczuć znacznej różnicy. Różnica cenowa nie gra roli. Z góry dzięki za pomoc :)
 #883073  autor: AmamDetre
 17 sie 2016, 20:01
Ja miałem dylemat czy wybrać P9Lite czy Honora 5X. Wybrałem 5X i jestem bardzo zadowolony, nie ścina, wszystkie gry działają płynnie, zdjęcia też super robi. Nie żałuję swojego wyboru. Mnie ograniczał fundusz, ale jakbym mógł, to też bym wziął Honora 7. Honory są tańsze i lepsze według mnie.
 #894182  autor: reboot
 03 lis 2016, 12:21
Brawo. Odpowiadasz na pytanie z sierpnia.

WKS
 #897294  autor: negra
 26 lis 2016, 08:38
No to ja brał bym P9 L. z powodu dłuższego wsparcia przez producenta , a wygląda na to że P9 L. otrzyma Androida 7 w przeciwieństwie do Honora . Drugie można użyć karty pamięci , trzecie po kolejnych nowych wersjach oprogramowania P9L. działa bardzo dobrze o czy można poczytać na różnych branżowych forach.
 #897421  autor: Joe Johnson
 26 lis 2016, 22:19
negra pisze:No to ja brał bym P9 L. z powodu dłuższego wsparcia przez producenta , a wygląda na to że P9 L. otrzyma Androida 7 w przeciwieństwie do Honora . Drugie można użyć karty pamięci , trzecie po kolejnych nowych wersjach oprogramowania P9L. działa bardzo dobrze o czy można poczytać na różnych branżowych forach.

W sensie, że android obecny zainstalowany 6.0.1 Marshmallow dostanie aktualizacje dla tych co go posiadają do ręcznego zaktualizowania przez użytkownika do 7 ?

Sam się zastanawiam w pon/wt będę decydować.

Honor 7 przewaga:
- 3GB pamięci do 2GB P9 Lite
- obsługuje sieć WI-FI na kanałach 5 GHZ
- żyroskop
- 20 mpx aparat
- rozdzielczość 5152x3888 px honora na 4192x3104 px p9
- 3100 do 3000 p9 lite'a bateria
- Honor CHYBA jest metalowy cały, a P9 tylko ramki

Nie wiem jak porównać procesory bo się nie znam.

To wszytko mnie dziwi bo jest naprawdę sporo głosów, że P9 Lite jednak lepszy.
Przewagę ma w:

- emui aktualniejszym
- androidzie aktualniejszym (6.01 do 5.0 Honora)
- co dalej? :)
pakierhakierxd pisze:P9 lite aktualizacje i nfc :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Co to nfc?
 #897929  autor: ManiacGSM
 29 lis 2016, 23:36
Come on!, are you series?! -sorki chłopaki ,ale nie mogłem się powstrzymać. Z całym szacunkiem ,gdzie Ty byłeś przez tyle lat? Zamrozili Cię jak Walt'a Disney'a ? :lol: :lol:

Tutaj masz co to NFC:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Near_Field_Communication

a wersji obcojęzycznej oczywiście więcej:

https://en.wikipedia.org/wiki/Near_field_communication

Mówiąc najprościej możesz sobie przesłać zdjęcie z innym telefonem ,co jest w dzisiejszych czasach bzdetem ,ale co najważniejsze! można płacić smartfonem w sklepach (po spełnieniu pewnych warunków)

http://forum.android.com.pl/topic/68427 ... nia-pliku/

https://www.google.pl/search?client=ope ... ac+zdjecie

https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8

no i ostatni , już chyba mały FAQ:

http://www.akademiakomputronik.pl/artyk ... -sluzy-nfc

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #897946  autor: Joe Johnson
 30 lis 2016, 02:04
Maniac - a żebyś wiedział ! Kiedyś dawno temu po zgubieniu kilku naprawdę solidnych telefonów za małolata obraziłem się na branżę telekomunikacyjną, wsiadłem na starego, poczciwego osiołka i olałem tematy telefonów. Nawet nie wiem kiedy era smartfonów się pojawiła. Od miesiąca siedzę i przyswajam wiedzę bo po latach świetlnych stwierdziłem, że nauczyłem się dbać o sprzęt i przede wszystkim go nie gubić. Lata studenta za mną więc jest szansa ;) Mimo wszystko dzięki za fachową odpowiedź i cierpliwość :)
 #898108  autor: ManiacGSM
 30 lis 2016, 23:43
-Aaaa no to chylę czoła.

Ja po low-end''owym samsungu, nie miałem ochoty słyszeć o androidzie. trochę męczyłem jeszcze stare nokie na symbianie ,ale to już była końcówka wpierania tego systemu. Wróciłem tak więc do ''guzikowego'' samsunga ,który to spisuje się świetnie,aż do dziś dzień. Nawet kumpla namówiłem ,aby go zakupił. Noo ,ale po jakiś tam wakacjach za granicą , mój tenże kolega uznał ,że każdy ''lata'' już po ulicy ze smartfonem po ulicach i fotki można pstrykać bez konieczności noszenia aparatu. -więc po jakimś czasie i ja się złamałem. Dalej mam low-end''owe telefony na androidzie ,z tym że ten system poszedł nieco do przodu. Wcześniej miałem wersję systemu 2.1 obecnie użytkuję 5.1 oraz 6.0 i zupełnie inna bajka. Poza tym przestałem sknerzyć , mam internet w telefonie i teraz już nie mógłbym bez tego żyć. Uwierz mi na słowo.
Największym przykładem było ostatnie lato w tym roku byłem dość długo w Poznaniu- to nie moje miasto rodzinne, więc używając takiej aplikacji jak ''jak dojadę'' nie byłbym w stanie się poruszać po obcym mi mieście.

A Ty skoro nie miałeś dawno do czynienia to w sumie na początek wszystko co weźmiesz do ręki ze smartfonów to będzie dla Ciebie wystarczającym kombajnem.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #898121  autor: Joe Johnson
 01 gru 2016, 01:30
ManiacGSM pisze:-Aaaa no to chylę czoła.
A Ty skoro nie miałeś dawno do czynienia to w sumie na początek wszystko co weźmiesz do ręki ze smartfonów to będzie dla Ciebie wystarczającym kombajnem.
a żebyś wiedział !

Ja zaś jeszcze pół roku temu miałem telefon "klikany". Dostałem w prezencie LG L65 i czas się wzmocnić. Faktycznie jak się nie ma to nie widzi się potrzeby ale dużo razy przydałby się szybki dostęp do neta w celu info właśnie o rozkładzie jazdy, czy długości otwarcia x sklepów itd. itp.

Nie offtopując za bardzo stawiam ważne dla mnie pytanie:

Czy smartfon w ty mmiejscu nie łapać będzie czasem brudu ? Dziś miałem go w ręce i zauważyłem, w modelu wystawowym jakieś małe ziarenka tutaj.
Obrazek
 #898124  autor: ManiacGSM
 01 gru 2016, 01:48
No skoro widziałeś na własne oczy, to może tak być, ewentualnie jakieś tanie etui silikonowe na allegro. Ogólnie nie miałem tego modelu w rękach ,więc nie chcę ani wyrokować ,ani tym bardziej wypowiadać się jako recenzent.

Z tym etui silikonowym to też na dwoje babka wróżyła. Sam miałem w kilku telefonach i często zbierają się różne ''pyłki'' z dnia codziennego , oraz z kieszeni spodni w których noszę telefony. Więc od czasu do czasu warto ściągnąć to z telefonu i umyć pod letnią wodą i zostawić do osuszenia.

Ewentualnie ,trzeba zaczekać na opinie osób ,które są w posiadaniu , lub pisz do kogoś na priv'a kto ma taki model podany pod avatarem, może ktoś się odezwie w tej sprawie. Ewentualnie w google -recenzja, test to słowo może pomoże. I filmiki na YouTube, pisz w komentarzach pytanie , może ktoś kulturalny odpisze.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #898129  autor: Joe Johnson
 01 gru 2016, 02:52
No właśnie obejrzałem recenzji masę i nikt o tym nie wspominał. Spróbuje jakeigoś youtubera może wypytać jak nikt się tu nie zgłosi.
 #902053  autor: Joe Johnson
 28 gru 2016, 17:34
Wiktor76w pisze:zrobić aktualizacje i będzie grało

________________________________
Read more here
Ale co będzie grało ? O co Ci chodzi ? Nabijasz sobie posty ? Bo widzę, że to drugi wątek w którym piszesz żeby pisać